Skocz do zawartości
Kipps

"coolbox Mod" Dla Palita 7300, 8500, 8600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

UPDATE na dole B-)

 

Od jakiegoś czasu bawię się w podkręcanie karty graficznej...

Początkowo przy pomocy Rivy, no a potem to już Pencil mod ze zwiększaniem napięcia. Ale co zrobić, gdy temperatury karty wraz z podnoszeniem napięcia idą w górę???

Odpowiedź jest prosta, jeśli posiadamy zbędny boxowy cooler od Pentiuma s.775 - możemy go wykorzystać na naszym Palicie :cool:

 

Oto jak wygląda nasza karta:

Dołączona grafika

 

A oto nasz "zbędny" wiatrak:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Tu mamy kartę ogołoconą ze stockowego wiatraka:

Dołączona grafika

 

A tak wygląda nasz "Coolbox mod"

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

I wszystko z powrotem w budzie (u mnie o nic nie zachacza)

 

Dołączona grafika

 

Oczywiście zasilanie wiatraka podpiąłem do płyty głównej, a i sam wiatrak dobrze jest czymś przywiązać do żeberek radiatora, by podczas pracy się przypadkiem nie zsunął (ja przywiązałem go nitkami i już)

 

Tak więc stockowy cooler od pentium s.775 idealnie pasuje do radiatora na modelach zielonego Palita: 7300GT, 8500GT oraz 8600GT. Sam aż byłem zdziwiony bo jest jakby do tego celu stworzony :E

A temperatury u mnie po zmianie standardowego wiatraka Palita na Intela spadły o około 3-4 stopnie a i pamięci grafy są niemalże idealnie chłodzone.

 

UPDATE

 

A teraz trochę bardziej ekstremalnie: oprócz stockowego wiatraka Intela stosujemy sockowy radiator od intela z miedzianym rdzeniem B-)

Oczywiście radiator należało nieco spreparować, by pasował. Minusem tego nowego rozwiązania chłodzącego jest duża jego waga (której moja stara 7300GT nie zniosła w transporcie z zamocowanym tym chłodzeniem i jak podłączyłem ją w domu to pojawiły się artefkty prawdopodobnie z jakiegoś mechanicznego uszkodzenia)

Temperatury na mojej "nowej" karcie -stara poszła na gwarancję - wróciła do mnie w nowym wcieleniu:

Dołączona grafika

ten wynalazek w stresie uzyskiwał temperatury rzędu 63 stopnie!!!! Musiałem więc to zmienić B-)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Po zmianie chłodzenia temperatury spadły o około20 stopni!!!

I efekt jest na razie taki, że mój 7300GT przy napięciu 1.65 Volta (stock był 1.24) ma taktowanie 780 mhz i temperatury maxymalne w stresie: 54 stopnie.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Ale jak patrzyłem to na tym PCB można bezpiecznie dojść do 60 stopni w stresie, więc jeszcze dowoltuję :lol2:

Edytowane przez Kipps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

genialne:) Przymierzałem i pasuje jak ulał. Ale chyba i tak przełożę całego boxa na na karte

 

Generalnie taki miał być plan, no ale teraz nie mam dostępu do narzędzi, żeby całość adaptować do chłodzenia grafy... Bo, żeby to weszło to trzeba będzie stopki radiatora od pentiuma odpiłować i w odpowiednim miejscu nawiercić otwory pod mocowanie grafy...

 

Ale jak byś dał radę całego przełożyć to koniecznie daj znać :D

Edytowane przez Kipps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajnie Ci to wyszło :) Kontrolujesz jego prędkość przez płytę, czy zostawiłeś go na 12V?

Jest podpięty bezpośrednio pod płytę i chodzi bez regulacji obrotów na 12V, ale powiem szczerze że hałas jest porównywalny z tym małym stockowym wiatrakiem od Palita na obrotach zbliżonych do maxymalnych, lecz Intel jest o wiele wydajniejszy!!!

To nie problem, by zrobić mu regulację obrotów: wystarczy wpiąć kabeli od wiatraka w starą końcówkę od stock coolera i masz :D

Dla mnie jest ważne, że nie wydałem ani grosza na dodatkowe chłodzenie (bo by kosztowało ze 40zł do karty za 140zł B-) ), a zrobiłem pencil moda więc się trochę ponad przeciętną grzał to teraz temperatury nieco spadły i jest fajnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamiast przywiązania na nitkach proponuję zrobić to bardziej profesjonalnie. Pomiędzy te wystające z coolera zatrzaski a leadtekowy radiator mógłbyś włożyć jakieś podkładki z gumy. Nie dość, że elegancko by się trzymało, to tłumiłoby wibracje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy mogę voltować kartę dalej, jeżeli temperatury nadal będą niskie, czy samo masakryczne napięcie ustawione na 24/7 rzędu 1.8 i więcej może uszkodzić kartę przy niskich temp GPU?

Co poradzicie, bo zapas w temperaturach jeszcze jest :)?

Sorry za post pod postem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleś jesteś zajebisty !!! Wcieliłem w życie tą drugą opcje z całym radiatorem od procka i jak Crysys na Maxie mi chodzi :D A mam ten sam procek co ty karta ta sama ale mam o pół giga więcej ramu :P

 

Naprawdę wielkie dzięki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...