Skocz do zawartości
maziboss

Athlon i napiecie :)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko mianowicie dziwi mnie jedna sprawa Mam athlona xp 1700+ palomino podkrecilem go magistralka na 144 i jest ok daje magistrale 145 i zwicha od razu w 3d marku Patrze na MotherBoard Monitor i co widze napiecie na procku 1,74 V :( Wiec soboie mowie ze plyta podnosi mi napiece wraz z podniesieniem magistrali Czy mam napiecie obnizyc do 1,7 V (Mam taka mozliwosc) A moze dac inne napiecie ?? Acha i naj jakiej magistrali nie grozi mojemu Maxtorowi 60GB zadna awaria tj. bad sektory itp ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh- wprost przeciwnie- w miarę podnoszenia częstotliwości procesora trzeba ZWIĘKSZAĆ jego napięcie- wiąże się to niestety z wydzielaniem większych mocy, temperatur, koniecznością stosowania chłodzenia wydajniejszego niż standardowe itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm a moze to pamieci ?? Tylko poddalyby sie juz na magistrali 145 ?? A jakie powinno byc napiecie waszym zadaniem ??

Moj Palomino przy FSB 151 (max :? ) potrzebuje 1,85V do stabilnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec dalem magistrale na 145 i napiecie 1,75 dziala ,podnioslem magistrale na 146 i zwiecha no to podnioslem napiecie na 1,775 i znowu zwiecha I teraz nie wiem czy spokojnie moge dac napiecie na 1,8 volta Zeby sie proc nie zjaral hehehe Czekam na odpowiedzi i rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec temp na standardowym wiatraku 43 stopnie a w stresie to jakies 46-47 Niestety nie stac mnie na volcano 7+ :lol: Tylko komp stoi przy kaloryferze jak go zakrece to temp procka 40 i w stresie 45-46

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...