Skocz do zawartości
Bubby

RDA+, funkcja "Power On by Password"

Rekomendowane odpowiedzi

Siedze sobie dziś przed kompem i z nudów zaczynam przeglądać funkcje w BIOSie. Znalazłem coś takiego jak "Power On by Password". Z czystej ciekawości założyłem sobie hasło. Pobawiłem sie trochę a potem zmieniłem na inne aby brat mi w moim HDD nie grzebał. Poszedłem na zajęcia, wracam i się okazuje że zapomniałem hasła. :cry:

Wiecie jak to jest. Człowiek kombinuje co by tu wymyślić tak by nikt się nie domyślił. Zakłada hasło. Zostawia sprawe na dłuższy czas samej sobie i potem zapomina. :(

Funkcja ta zablokowała mi przycisk POWER na obudowie tak więc on też nie działa. :cry:

Próbowałem resetować CMOSa i nic. W instrukcji piszą tylko jak to hasło założyć a nic nie ma tam o tym co zrobić w takim przypadku jak mój. Może ktoś ma jakieś pomysły co z tym zrobić :?:

Na www.rda.com nic na ten temat nie znalazłem.

 

Mam nadzieję że nie skończy się ta "przygoda" w serwisie... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buahahaha :D

ale masz lola :D

ja uzywam caly czas jednego hasla :) no moze 2 do wszystkiego i mam spokoj :)

a moze sprobujesz wgrac innego biosa ?

ale to co wykonales to poprostu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a  beteryjka ?

Bateryjka też nic. :cry:

Po wyjęciu na 10 minut i włożeniu spowrotem na miejsce nic nie dało. Komp nadal się nie chce włączyć. :cry:

 

Coś mi się zdaje że przez najbliższe 2 tygodnie wrócę spowrotem na starego -nie koniecznie dobrego :( -CHAINTECH-a na KT-266.

 

Jak myślicie czy przyjmą mi to w serwisie?? Mobo kupiłem na WGE w podziemiach w Gigamultimedia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

upgrejdnij bios - chociaz moze nie zadziałac :(

Ale jak skoro komp nawet nie chce się włączyć. Zachowuje się zupełnie tak jak by wtyczka sieci elektrycznej była odłączona.

Wiem, wiem sprawdzałem i wszystkie są na swojich miejscach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Funkcja ta zablokowała mi przycisk POWER na obudowie tak więc on też nie działa.

upgrejdnij bios - chociaz moze nie zadziałac :(

to jakos telepatycnzie chyba ;p

 

a to co zrobiles.... hmmm

 

buahahahhahaha ROTFL!! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a beteryjka ?

 

Bateryjka też nic. :cry:

Po wyjęciu na 10 minut i włożeniu spowrotem na miejsce nic nie dało. Komp nadal się nie chce włączyć. :cry:

 

Coś mi się zdaje że przez najbliższe 2 tygodnie wrócę spowrotem na starego -nie koniecznie dobrego :( -CHAINTECH-a na KT-266.

 

Jak myślicie czy przyjmą mi to w serwisie?? Mobo kupiłem na WGE w podziemiach w Gigamultimedia...

odlacz zasilanie, wyjmij bateryjke i zostaw komputer na noc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a beteryjka ?

 

Bateryjka też nic. :cry:

Po wyjęciu na 10 minut i włożeniu spowrotem na miejsce nic nie dało. Komp nadal się nie chce włączyć. :cry:

 

Coś mi się zdaje że przez najbliższe 2 tygodnie wrócę spowrotem na starego -nie koniecznie dobrego :( -CHAINTECH-a na KT-266.

 

Jak myślicie czy przyjmą mi to w serwisie?? Mobo kupiłem na WGE w podziemiach w Gigamultimedia...

odlacz zasilanie, wyjmij bateryjke i zostaw komputer na noc

Sądzisz że pomoże??

 

A z resztą nawet jeśli nie to i tak warto spróbować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze tak :

 

wez kabel z dwoch stron odizolowany , jedna kocowke do obudowy przeczep , a druga kocowka (tez odizolowana) przejedz po nozkach kostki biosu.....

 

 

skutkowalo na starcyh kompach :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...