Skocz do zawartości
paweł.s

Pierwsze Wc Do 400zł

Rekomendowane odpowiedzi

No jakoś tak mnie naszło na tą wodę po tym jak wygrałem płyn w konkursie :). I teraz mam pytanie: czy za 400zł da się stworzyć dobry zestawik WC raczej z myślą o CPU bo na GPU pewnie nie starczy kasy. Raczej wolę unikać gotowców bo wiem jak to z ich wydajnością, a chciałbym dołączyć do całej rzeszy użytkowników wody.

 

Jednak, ponieważ jestem całkowitym noobem w tym temacie to prosiłbym o podanie linków do odpowiednich produktów, które miałbym wybrać. Nie myślcie sobie, że to leniwstwo - byłem na cooling.pl i przeglądałem, ale mnie to wychodzi prawie 1000zł :P. A na początek nie muszęmieć super fajnych bloczków tylko takie by przyzwyczaić się do wody w kompie i potem stopniowo składać zestaw z super wydajnością. Oczywiście naczytałem się już różnych tematów, przeglądałem galerię i chyba to też mnie popchnęło do kibla w kompie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec na szybko:

 

F3d: 99pln

Coolriver rev2: 99pln

Cooltek 1x120mm: 89pln lub 2x120 za 99pln

2m innovateka: ~20pln

 

jesli masz wentyle na chlodnice to dorzucisz jeszcze F2g na grafike i masz w 400 pln dobre chlodzenie

 

mozesz zamiast bloku na grafike walnac reza Swiftecha i tez bedzie sympatycznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wentyle mam 2 wolne więc na nich zaoszczędzę. Teraz mam takie pytanie: bo można złożyć zestaw mając bloki, pompkę, chłodnicę, węże, złączki i to wszystko czy musi być ten rezerwuar w układzie i jaki to ma wpływ na kibel? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rezerwuar wplywa na wygode i jakosc napelniania/odpowietrzania, miec nie musisz ale jak pierwszy kibel to przyda sie bys nie mial traumy "z bolacym pierwszym razem" ;)

 

ogolnie lepiej go miec niz nie miec ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Scythe

Łatwiejsze napełanianie układu i lepsze odpowietrzanie :)

 

BTW mam coolrivera na sprzedaz w bdb stanie. Cena atrakcyjna :D

 

Edit:

 

Samhain szybszy ;)

Edytowane przez Scythe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

scythe, ja to raczej ędę składał marzec/kwiecień :) tak na wiosnę porządki w kompie zrobić :P ale im szybciej zacznę pytać tym większe będę miał rozeznanie. Bardziej martwi mnie to jak ja to zmieszczę w obudowie midi, ale chyba dam radę bo i nie takie rzeczy w galerii widziałem (nie mówiąc o micro atx, które komuś udało się zwodować :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Scythe

W midi to bedzie troche ciasnawo ale nie znaczy ze jest to awykonalne :P Ja też zaczynałem od low endowych części i syfiastej budzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Black Water Silent Pump 12V

 

Swiftech MCRES-MICRO

 

Innovatek wąż 8x10mm Przezroczysty

 

Frost 3 Duo

 

Black Water Ultimate 122 rev. 2.0

 

czy takie coś + złączki zda swój egzamin czy nie? ew. sugestie co wymienić, poprawić. I tak przekracza to kwotę deklarowaną przeze mnie, ale jakoś dam radę. Jak już mówiłem, nie skłądam tego na dniach tylko później :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Scythe

Ja bym pomyslal nad chlodnica 3x120. Potem przy rozbudowie ukladu (mam na mysli blok na GPU) moze sie przydac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pomyslal nad chlodnica 3x120. Potem przy rozbudowie ukladu (mam na mysli blok na GPU) moze sie przydac ;)

 

nie jest to konieczne a teraz mocno mu skomplikuje uklad...

 

najpierw niech tym sie pobawi pozniej jak dolozy gpu i bedzie za malo zawsze moze zmienic chlodnice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw niech tym sie pobawi pozniej jak dolozy gpu i bedzie za malo zawsze moze zmienic chlodnice

dokładnie :). Wiadomo, że w miarę możliwości finansowych będę wymieniał rzeczy, modyfikował układ itp.

 

Wielkie dzięki Wam za pomoc. Teraz tylko odłożyć trochę więcej kasy i brać się za wodowanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie identyczny temat miałem założyć ;)

 

Jestem w tej samej sytuacji co paweł-nie mam żadnego doświadczenia w wc, a bardzo mi się to wszystko podoba :) a że budżet taki sam-max 400zł, to chętnie poczytam cennych rad :P

 

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko OK, tylko zamiast chlodnic 1x120mm lub 2x120mm lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> jakąś dobrą nagrzewkę np. Kadetta lub Rekorda. Chyba, że zależy Ci bardzo na estetyce, ale 1x120mm to za mało, brałbym conajmniej 2x120mm, a najlepiej 3x120mm na przyszłość

I Prison Pro V2 w tej samej cenie jest lepszy od F3D (samhaina się nie słuchaj, bo on będzie Ci polecał swoje produkty (jeśli chodzi o bloczki) :D )

Edytowane przez ThermalControl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko OK, tylko zamiast chlodnic 1x120mm lub 2x120mm lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> jakąś dobrą nagrzewkę np. Kadetta lub Rekorda. Chyba, że zależy Ci bardzo na estetyce, ale 1x120mm to za mało, brałbym conajmniej 2x120mm, a najlepiej 3x120mm na przyszłość

I Prison Pro V2 w tej samej cenie jest lepszy od F3D (samhaina się nie słuchaj, bo on będzie Ci polecał swoje produkty (jeśli chodzi o bloczki) icon_biggrin3.gif )

nie ma to jak najbardziej zniechęcić do wc paprając się z nagrzewnicami jeśli nie ma się o tym pojęcia ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ciężko znaleźć nagrzewnicę w dobrym stanie, ale są takie okazje, jak ktoś sprzedaje nagrzewkę używaną wcześniej w WC, niecieknącą. Ja np. kupiłem Kadetta za 30zł pomalowanego na srebrno ;] A wydajność na poziomie chłodnicy 2x120mm albo i nieco lepiej ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w sumie czytałem o tych bloczkach to f3d nie wypada tak słabo, no ale mam sporo czasu do namyślenia :) a chłodnica to na bank wejdzie 2x120mm.

 

ten zestawik to ja tak podałem z ciekawości czy w miarę dobre części wybrałem, wiadomo, że wciąż jestem otwarty na sugestie z każdej strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F3D nie jest słaby, wręcz przeciwnie, ale Prison to już bardziej high-end, bardziej można go porównać do bloków takich jak Swiftech Apogee GT niż do F3D

bo ma czarny top? buehehe

 

obydwa bloki sa dobre tak pod wzgledem wykonania jak i wydajnosci wiec moze niech wybierze ten ktory sie mu podoba?, a jesli uwazasz ze podalem mu zly zestaw na poczatek... mam inne zdanie ;)

 

edit

 

a polecam swoje produkty poniewaz sa dobre, sprawdzone i w dobrej cenie... wiec dlacego mam ich nie polecac?

Edytowane przez samhain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jamam pytanie jeszcze jedno: jak się sprawdzają te razy thermaltake wproawdzane w zatoki 5'25? :) bo dla mnie byłoby to super sprawą bo dużo miejsca miałbym zaoszczędzone :)

jest ok do pokinie bedziesz chcial napelnic ukladu pozniej lub dolac plynu... mnie irytowalo odkrecanie i wyciaganie reza :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hhehe ja to samo sie nakrecilem na WC :) plyn jest ;p wiec ?

tylko nie chce nic wiercic w obudowie ;]

czyli tak

1.blok wodny cpu

2. pompka

3 weze i zlaczki

4. i jakis O tank ( taka tuba widzialem to gdzies ) czy jak to sie tam nazywa .. no i chlodnica..

gdzie to zmieszcze w tym thermaltake ;p

COs jeszcze bo zapodajecie symbolami i nie ogarniam xd

a co sadzicie o gotowym zestawie ?;p

Black Water zestaw Aqua Set XM w sumie wszystko jest ..jak z wydajnoscia .. bo krazy opinia ze zle :)

Mowa o chlodzeniu do PC1

Edytowane przez GURU500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

guru - ja wyszedłem z założenia, że takie zestawy to nie jest dobry pomysł, ponoć wydajnościowo składając zestaw samemu jest o niebo lepiej. Czytałem masę testów tych gotowców i mi nie zaimponowały. Chyba jednak wolę kupić wszystko osobno i sam to złożyć z satysfakcją :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo ma czarny top? buehehe

 

obydwa bloki sa dobre tak pod wzgledem wykonania jak i wydajnosci wiec moze niech wybierze ten ktory sie mu podoba?, a jesli uwazasz ze podalem mu zly zestaw na poczatek... mam inne zdanie ;)

Nie, bo jest wydajniejszy. Jesli chodzi tylko o wygląd to akurat F3D mi się bardziej podoba :D

Ten zestaw jest IMO jak najbardziej OK, tylko nie bloczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo jest wydajniejszy. Jesli chodzi tylko o wygląd to akurat F3D mi się bardziej podoba :D

Ten zestaw jest IMO jak najbardziej OK, tylko nie bloczek

to ja chetnie test zobacze ;) skoro jest wydajniejszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

black water set....hmm jest tego kilka recek tego zestawu ale większość przez lamy pisana [:lol:] ale jedno się powtarza .... marna jakość wykończenia chłodnicy.... ja jestem za klockami :P najlepiej uzbieraj zestaw z jednej firmy wtedy wysyłka taniej i jakiś rabacik pewnie ;) z polskich to RealityNet a z zagranicznych to Swiftech :wub:, EK , Alphacool i D-tek. Swiftech mimo że firma amerykańska można dostać wszystkie klocki w PL z innymi gorzej jeśli chodzi o wszystkie klocki tej samej firmy ofc. Zazwyczaj zagraniczne produkty droższe są więc ciężko się zmieścić w tych 500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropos f3d, przydalby sie jakis test f3d vs prision vs topowy blok (fuzion albo apogee), zeby wreszcie zobaczyc czarno na bialym jakie sa roznice. I najlepiej zeby to bylo odzielnie na zwyklym c2d i na quadzie bo sa jednak roznice.

Ja np wymieniam apogee gtx na f3d i sie przekonam czy cos nie tak jest z mocowaniem gtxa czy mam proca z niedolegajacym rdzeniem do czapy/walnieta dioda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...