Skocz do zawartości
zwisu

Nic Specjalnego-new Project !

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zaczęło sie od kupna samego resoratora za okazyjną cenę 200zł od ułomnego kumpla :) Postanowiłem dokupić

chłodnice i blok na chipset. Aktualnie bardzo ubogo a mojej budzie, ale na wydajność nie narzekam.

 

Klocki:

 

Blok NB: Swiftech MCW30

Blok CPU: Zalman Gold

Chłodnica: Black Ice GT Stealth LITE 240

Węzę: jakieś za 9zl za 1m

Wentyle: Cooler Master (skręcone na 2/3 obrotów są praktycznie niesłyszalne)

Płyn: Borygo/barwnik UV/Woda destylowana (40%/50%10%)

 

Obudowa: Cooler Master CM 690 ( http://www.cooling.pl/cooler-master-cm-690...dukt,95681.html )

- pomalowana w środku na czarno

- wycięte okno (brakuje uszczelki więc wygląda brzydko)

 

Jeśli chodzi o resoratora to zwiększyłem średnice otworów w popie, dzięki czemu, jest troszkę wydajniejsza.

 

Temperatury w E6600 @ 3,3GHZ to od 25C(pokojowa) do 37C MAX.

 

Kolejność układu: Reserator>Chłodnica>CPU>NB

 

Estetyka zachowana w miarę możliwości. Kable pochowane jak tylko było można. Cisza to była priorytet i powiem szczerze ze słyszę tylko dyski. Niebawem mam zamiar zawodować SB blokiem EK albo Swiftech, wymienić blok CPU na EK. Zawodować grafikę Zalmanem i później kupić drugiego GTS'a i też zadowować. Nie obędzie się też bez wymiany pompki na http://mcs.pc.pl/produkt113.html

 

Prosze oglądać i krytykować. Odpowiem na wszelkie pytania i posłucham wskazówek. Pozdrawiam.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez zwisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo nie potrafie wrzucic ;/

Zdjęcia wrzuć tu (http://imageshack.us/) a potem pisząc posta masz na "pasku narzędzi" obrazek klikasz kopjujesz link do obrazków i powinno śmigać.

 

WC passive czyli ma być cicho - to co tam robi wentyl intela :?: Jakiś 120mm w boku obudowy zamontuj, a i pompka na HDD to nieciekawy pomysł.

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia wrzuć tu (http://imageshack.us/) a potem pisząc posta masz na "pasku narzędzi" obrazek klikasz kopjujesz link do obrazków i powinno śmigać.

 

WC passive czyli ma być cicho - to co tam robi wentyl intela :?: Jakiś 120mm w boku obudowy zamontuj

własnie chodzi o to ze kwasi sie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta suszarka na 8800 to niesłyszalny jakiś egzemplarz???

Ogólnie fajnie choć mnie by przeszkadzała taka dodatkowa wieża.

Szczerze mówiąc nie. Asus dodaje bardzo fajny programik Smart Doctor, który pozwala wyciszyć suszarkę. Aktualnie mam wentylator na 40% mocy. Osiąga w 3dm 05 15000pts i 06 11000pts na ustawieniach standardowych. Natomiast gdy wentylator włącze na 100% udało mi się 17500pts w 05 i 13000pts w 06 na OC. Wtedy niestety kompa było słychac w drugim pokoju. Podejrzewam ze na wodzie wynik będzie jeszcze bardziej zadowalający. A w SLI bajeczka :)

 

Zapomniałem dodać o chłodnicy na 1x120mm ktora zaloze w przyszłosci. Zastanawiam sie tez na sprzedażą Resoratora i upchanie wszystkiego w budzie. Ale ciekawe czy chłodnice i Laing da rade z moim planem. Koncepcja jest taka Laing>2x120mm>CPU>NB>1x120>GPU SLI>SB. Biore pod uwagę też zmianę z E6600 na E8400 :) Moze przy OC 4,5 będzie się tak grzał jak ten E6600.

Edytowane przez zwisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa... "prawie" to są jaja koło d**y :>

 

Ten resorator w ogóle coś daje ? Bo afaik passive ma wydajność eksponencjalną względem różnicy temperatur wody i otoczenia. Imho chłodniczka schłodzi wodę na tyle, że resorator stoi od parady.

 

Szczerze mówiąc nie. Asus dodaje bardzo fajny programik Smart Doctor, który pozwala wyciszyć suszarkę.

w przypadku passive to byś szukał czegoś do wyciszenia tych piszczących cewek na grafie, a nie wentylatora :>

 

 

Niemniej wucet schludny, tylko zastanawia mnie wyprowadzenie węży na zewnątrz. Ot wąż przechodzi przez dziurkę czy mi się wydaje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co. Chyba sprzedam resoratora i kupie za to lainga. Lepiej mi chyba to wyjdzie. Czym sie różnią te laingi za 250 od tych za 350 ?

Prędkością obrotową wirnika, wydajnością i głośnością :P

 

No i laing RT pozwala na wkręcenie złączek, żeby do 1T / 1+T wkręcić złączki musisz zmienić TOP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zamówiłem. Nawet lepiej ze 1t bo mają od zaraz. Kupiłem tez od kolegi z forum innovateka g-flowa :) Reserator sprzedany. Jak się ma ten laing do tych droższych modeli. Chodzi o głośność. Powiedzcie na jakim napięcie ustawić tego lainga ? I czy on jest głośny. Na razie nie mam kaski na rezerwuar, ale wkrótce kupie. Ciężko będzie odpowietrzyć bez reza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie orientujesz się może ile jest cm wysokości między tą blachą na topie co masz chłodnicę przykręconą, a siatką na górze? Ta siatka jest plastikowa czy jakaś metalowa? Pytam bo się do tej budy przymierzam trochę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to lipa, bo myślałem, że może tam wejdzie jakoś chłodnica, albo przynajmniej wentyle. Szukam jakiejś budy właśnie z zasilaczem na dole i miejscem na 3x120mm na górze...

Stacker st01 :P,sharkoon rebel12 Edytowane przez Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, stacker pewnie b. drogi,a sharkoon brzydki i nie ma okna :wink: ten CM najlepiej wygląda ze wszystkich, trza będzie pomyśleć... ale koniec OT

CM Stacker w Madtech'u za 450zł...nie zastanawiać się tylko brać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie. Sprzedałem rezoratora i postanowiłem upchać wszystko w budzie. Kupiłem lainga i piękny top z rezem EK :) podziwiajcie :)

 

Dołączona grafika

 

Co do lainga to jest on bardzo głośny ! Jak go wyciszyć?

 

Jeszcze czekam na bloczek Innovateka G-flow i skladam najprawdopodobniej jutro. Pozdrawiam. niebawem następne rewizje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do lainga to jest on bardzo głośny ! Jak go wyciszyć?

*odłączyć zasilanie...

*kupić drogi kontroler bardzo drogi

skoro twierdzisz ze slyszysz dyski tylko to po zakupie lainga dopiszesz do listy pompke icon_razz.gif

deja vu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego bardzo drogi ? zrobiłem sobie molexa pod 3 pin i podłączyłem go pod regulator obrotow. zmniejszyłem napięcie o polowe i jest super. Czekam na resztę gratów.

A co to za regulator? Bo DDC jednak ma sporą moc i niewiele kontrolerów jest w stanie utrzymać takie obciążenie na dłuższą metę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...