Skocz do zawartości
1jaa

Boxowy Cooler

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, złozyłem kompa tzn e4600 na gigabyte ga-p35-ds3l (grafa: 8600gt sonic+, kingstony w dualu 2gb - wiem że ram i płyta głowna słaba ale tylko z tych części mogłem złozyć). Wszystko ładnie pięknie gra prócz coolera na procu. Zakręci się i zaraz przestaje. Ale wszystko działa komp normalnie odpala pika na poczatku pokazuje się obraz na monitorze itd czyli git no ale sie nie kręci cooler. Słyszałem, że zacznie się krecić jak procek zacznie się grzać pierwszy raz słysze. Cooler jest boxowy. Prawda to?

Edytowane przez 1jaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne po włączeniu się nie kręci wogóle tylko przez 1 sekunde (dosłownie) i przestaje i później już zacznie kręcić? Ale dziwne bo składałem bo tyle boxowych już montowałem i pierwszy raz się z takim czymś spotykam, co będzie jeśli on nie zacznie się kręcić? I skąd pewnośc, że jest to PWM. Tak jak napisałeś sprawdziłem PWM i nie wiele wyczytałem, pisali tam, że w biosie jest taka funkcja(PWM), która zmniejsza obroty jak nie potrzeba ale nikt nie wspomniał o tym, że wogóle nie chodzi cooler. Niechcem zjarać proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze powinien sie krecic chocby na minimum - jesli mozesz to wejdz do biosu i daj mu zamiast optymalnych maksymalne obroty - jesli nie zacznie sie krecic to znaczy ze cos jest nie tak a jesli bedzie sie krecil... no coz problem z jednej strony z glowy z drugiej bedzie glosno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz PWM w biosie i zobacz czy wtedy się kręci. Jeśli tak to możesz je śmiało włączyć ponownie, bo wszystko jest w porządku. Ew. zdejmij bok obudowy, obciąż proca jakimś programem i zobacz czy w stresie wentylator ruszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Rzeczywiście PWM (choć w biosie nazywa się to coś tam cpu smart control) Wyłączyłem i teraz za każdym razem włącza się normalnie cooler.

Dla tych którzy kiedyś będą potrzebować takiej informacji ta funkcja znajduje się na płycie gigabyte GA-P31-DS3L. Więc nie ma co się przejmować jak na tej płycie się nie załączy boxowy cooler. Trzeba wejść w bios i wyłączyć tą opcje, ale nie ma takiej potrzeby.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe to gigabyte ostro pojechal u mnie na ip35-e nie da sie pwm skrecic obrotow nizej niz na 30%

 

barat ja osobiscice sadze ze jednka lepsza opcja jest jak wiatrak leci na tych 30-50% bo i tak wtedy go nie slychac (box intel) niz raz na jakis czas rozkreca sie na full'a ;)

 

lipka pwm jest tez opcja gdy plyta zaniza odczyty temperatury u mnie np pokazuje w porywach do 15stopni mniej niz coretemp wiec np ustawiamy se temp utrzymuj na 45stopni a wiatrak sie wlacza przy 60 dopiero -_-"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak.

U mnie jak temperatura proca trzyma się 33* i niżej to wiatrak ma 0RMP ... czasem jak podskoczy wyżej, to załącza się 800-1200RMP ... w grach tak samo ... na początku jest te 1200 , a jak potrzebuje mocniej wiać, to sukcesywnie coraz szybciej ... osobiście jeszcze nie miałem więcej niż 52* na procku (Sharkoon Rebel 9 i 2 wentyle przód i tył).

Jak pracuję po prostu w windowsie... internet to zazwyczaj jestem poniżej 33*.

Ale i tak cały misterny plan psuje Palit SONIC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...