Skocz do zawartości
Jabolewski

Zwiechy Potem Dedy

Rekomendowane odpowiedzi

:mur: :mur: Musiałem tak zacząć temat bo już nie wyrabiam.

Otóż mam nowego kompa gdy przyszedł do mnie smigał chwile chciałem zrobić formata i okazało się ze jak się włacza instalator to komp się wyłacza i pobawiłem się spaliłem chipset dostałem nowa MOBO problem sie powtarzał poszedłem do znajomego okazało się ze miałem niedociśnięty coller dobra fajnie zrobił mi wsio jazda, no ale właczam sobie cryzisa zy UT3 i bledy po jakimś czasie grania a miałem wina ze starego kompa to format błedy nadal wyskakują zwiechy w cryzisie potem w normalnym użytkowaniu zwisy i pisk jak by nie było ramów teraz wali resety i piszczy mysle coller poprawilem i nic mysle ramy za gorace z cl 4 800 zrobilem cl 5 677 nic resety ustawiłem napiecia na sztywno, NIC. Wyczyściłem zasilacz niccccc resnol sie i teraz daiała jak jest chłodny

 

temp na procu w idle 32 stropnie w streise 50-55

 

proc e4500 nie krecony

ram adata viseta 800+

mobo asus p5n-e sli

zasilacz amarox warior 450

 

nic nie było kręcone ostatnio zdażyło się żę chciałem temp w stresie zxmierzyć i orthos wywalil blad po 3 sekndach

 

Zasilacz dobry markowy

 

Sry za błedy ale pisze szybko zanim sie resetnie komp

 

a i dzis tez sie zwiesił na POSCIE jak sie komp włacza i teraz jak kompa przeczysciłem właczam i 3x wyskoczył bład microsoft windows i czy wysylac :mur: :mur: :mur: :mur:

 

Co dziwne wczoraj pochodził wieczorem troche miał nocke z p2m i nic rano normalnie działa posiedziałem z 30 minut i reset

 

Jak się już zresetuje to nie wstaje resetuje i zawiesza sie albo na powitaniu albo zaraz po i musi odpoczać chwile

Edytowane przez Jabolewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje dać 2,2v na ramy, niepokojące są błędy w orthosie, może to oznaczać że jeśli był to test Small FFT's to niestabilny jest procek a jeśli Blend to mogą tez to być ramy. Jeśli to nie pomoże, to pożycz inne pamięci i testuj, a następnie w kolejności procka ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up nie to był large na ramach napisane zeby dac 2,0-2,1 ja daje 2,08 i zniżyłem timingi i mhz nie mam za bardzo od kogo pożyczyć zazuce jescze golden rama

a co jeśli to ramy i jeśli są OK a poprostu niekompatybilne z moim kompem ?? to jzu na smieci ramy znaczy na allegro lub wymiana z jakims kolega??

 

Róznie z tym orthosem raz blad zaraz wywali potem biore resume i cisnie 1 h bez bledow

 

15 minut orthos temperatura 55-60 stopni w blend jade i "pupa" nic sie nei dzieje zadnego błedu 20 minut i zatrzymalem bez bledu co jest do ciach!a wcława może to cos innego na mobo ?? nie wiem moze cos puknolem albo cos

Edytowane przez Jabolewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki chyba problem leżał w przegrzwających się pamięciach teraz jak zmniejszyłem mhz z 800 na 677 lewa zimna dosc okolo 40 stopni nawet mniej lecz prawa kość okolo 50 wczesniej było okolo 70 ale czemu prawa kośc sie grzeje tak znacząco wiecej niz lewa pokazuje że mam 2 giga czyli działa

 

Komp działa około 30 h bez reseta w tym pare orthosów teraz pytanie odrazu jaki chłodzen na ramy założyć

Adata viseta OC 800+ chce je pogonic na cl 4 i 800 i żeby były zimne bo lecą na 677 cl 5 cl 5 ustawione firmowo bo musiały pujśc na 1,8 v to zmiejszyli timingi a gwarantowane jest cl4 przy 2,1

Jaki chłodzenie żeby dodatkwo nie grzało pamięci i inych komponenów

 

 

AAA i ostatnie pytanie dużo strace na wydajnosci zmieniając cl4 800 na cl5 667 ?? 1-2 fps w cryzisie on i tak wykorzystuje 1,56 ??

Edytowane przez Jabolewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie stracisz dużo na wydajności. Różnica będzie widoczna tylko w SPI itp. Jeżeli te twoje RAMy sie tak grzeją i są z nimi takie problemy to ja bym nie podkręcał. Spróbuj u kogoś na innym kompie czy też są takie problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może poprostu zapewnij lepszy obieg powietrza w obudowie co sprawi że pamięci nie będą sie tak grzały :D Po układaj kable, załóż wentyl 120mm na przód, i zmniejsz maksymalnie napięcie na ramach.

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...