Skocz do zawartości
graczuuu

Budzetowo Na E2160

Rekomendowane odpowiedzi

witam, skladam dla kogos dosc budzetowy komputerek

 

mobo Gigabyte GA-G31M-S2L 185.00

ram GOODRAM DDR2 1024MB PC667 66.00

obudowa Spire SP-2711B czarno-srebrna; bez zasilacza 72.00

zasilacz ModeCom MC-400 ATX 2.0 400W PFC 139.00

proc Intel Pentium Dual Core E2160 1.8 GHz (S775) 215.00

dvd Lite-On Super AllWrite LH-20A1S-15C czarny OEM 83.00

dysk WD Caviar SE 160GB 8MB (WD1600AAJS) 155.00

 

razem wyszlo 915 zl, mozna jeszcze dorzucic troche zlotowek do zestawu

 

Wiem ze mobo lepiej byloby GA-P31-DS3L, ale niestety w sklepie w ktorym musze wszystko kupic ( www.acris.pl ) jej nie ma, a innej budzetowej sensownej plyty z zintegrowana grafika nie odnalazlem tam.

Ram - nie widze sensu dawania 2gb, nie wiem nawet czy dokladac te 20 zl zeby byl 2x512 zamiast 1gb

Obudowe wzialem najtansza, ale za to zasilacz troche lepszy. Pytanko czy starczy 400W do tego ?

Procek krecony nie bedzie (niestety) ale wiem ze i tak jest za dobry do budzetowego zestawu

Dysk ma byc 160 i mysle ze ten jest najsensowniejszy, nagrywarki i tak wszystkie sa takie same

 

Z drugiej strony komputer z tego co wiem to beda tylko : net, filmy, skype + kamerka i office. Wiem juz teraz ze ten komp to za duzo jak na takie [ciach!]ly. Ale z 2 strony nie widze tez sensu rezygnacji na cos gorszego. Nic nie bedzie krecone. Doradzicie (szczegolnie co do mobo z tego sklepu acris.pl) ?

 

z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Zmień LiteON na wszystko inne: LG, NEC, Asus, Pioneer, Samsung. Ramy bierz 1x 1024 a potem dokup drugą kość chociaż lepiej od razu 2x 1024. Dysk można zmienić na Seagate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak LiteON'a zmień bo sam go mam i powiem CI tak rózne rzeczy sie z nim dzieją.Czasami trzeba szybko cos nagrac to niestety nie da rady kompa podnosze do góry właczam od nowa nagrywanie i jakos leci:P Ale naprawde zmień np na LG:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak się zastanawiam, że skoro nie będzie nic kręcone to może jednak AMD ? Powinno wyjść trochę taniej ...

 

Biorąc GA-P31-DS3L musiałbyś dołożyć grafę na PCI-E

Edytowane przez barat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będzie komp służył do grania to nie widzę sensu czegokolwiek zmieniać po za tym co wymienił Grzesiu. Bo szybki dysk i tak się przyda do lepszej pracy z plikami chociażby. Ten dysk Seagate z prostopadłym zapisem, ma oprócz tego dosyć dobry odczyt/zapis/dostęp do mniejszych plików co jest dosyć sporą zaletą.

 

Może zainwestował bym w jakieś dobre chłodzenie CPU,ale te Boxowe też nie jest aż tak głośne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...