Skocz do zawartości
atento

Wybierzcie Mi Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Przeczytalem kilkadziesiąt testów porad i podobnych artykułów juz nie mam sił z kazdym nastepnym coraz wiekszy metlik w glowie :mur:

 

teraz posiadam coolermaster 430 moim zdaniem dobry cichy i wydajny ,Calkiem niezle sobie radzil z p4ht na 3800 ,dysk ,dvd,3870 po wiekszym OC lekko tylko cos w nim brzeczalo,popiskiwalo(swiergot) przy obciazeniu ale napiecia mierzone miernikiem nie wykazaly duzych wachan jak i nie grzal sie zbytnio (sprawdzono organo leptycznie) koniec bzdur do rzeczy :lol:

 

teraz dojda 2 dodatkowe dyski i w niedlugiej przyszlosci 2x1ram pozniej dodatkowa karta 3870

 

docelowa konfiguracja

procesor 8400 teraz 2180

plyta gigaszit x38 ds5 teraz jedzie z serwisu ;)

dyski 2x250 raid teraz 160 ktory bedzie dodatkowym na rupiecie :D

dvd jakis tam sam nie wiem chyba NEC sata

pamieci 4x1 teraz 2x1

karta 2x 3870 teraz 3870

w obudowie 5 wiatrakow 120

pod usb podpiete rupiecie sztuk 4 (pradozjadacze typu telefon ,wi-fi,blu i tablet )

 

 

liczylem liczylem...:damage_wall: i zdecydowalem sie zakupic jakis zasilacz miedzy 550w-650w

 

co do zasilacza nie mam jakichs wygorowanych wymagan , najwazniejsze ma byc stabilny i bez malego wiatraka (male ponizej 120 doprowadzaja mnie do pasji wyrwal bym roztrzaskal o ziemie) huk tylko donosny basowy a nie pierdzenie komara ;)

 

sklanial bym sie do zakupu:

OCZ

 

ANTEC

 

ten jakos mniej mi sie podoba CORSAIR

 

ten wyglada ciekawie Thermaltake

 

 

sklep wziety tylko dla przykladow zasilacza pewno i tak bym tam nie kupil :) najwazniejsza stabilnosc i mala awaryjnosc ma wytrzymac OC tego zestawu

 

moga byc inne propozycje TAGAN mi sie nie podoba (tak poprostu) :P

 

Prosze o jakies ewentualne propozycje badz wskazanie z tych co podalem sam nie dam rady z wyborem ;) jak sie sfajfczy bede mial kogo obwinic :wink:

 

Edytowano: moze byc i TAGAN

zasilacz oby NIE swiergotal chrupal piszczal rzezil skrzypial dzis za miesiac i rok ;) jedyny pozadany dzwiek to basowe buczenie wiatraka buuuuuuuu a nie wzzzziiiii :)

Edytowane przez atento

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pisze, to mi sie wydaje, że odowiedniejszymz zasilaczem dla Niego byłby Chieftec CFT 560 12C lub S, jak woli. 500 też sobie poradzi. W tej cenie jeszcze ciekawy jest Corsair VX550. Ale faktycznie zbliża się to wszystko cenowo do BQ P7 450W. I te 450W by wystarczyły spokojnie no OC, mocniejszy sprzęt i jeszcze trochę. CFT 560 sama w sobie może się dla niego za mocno kręcić i robić mu za mocno buuuuu. :lol: Ale jeśli naprawde to lubisz, to wybierz CFT 12C lub S. Albo jeszcze Tagana U35.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze taki problem hmm napiecie w gniazdku czesto plata figle mieszkam na wiosce i jak dalszy sasiad wlacza maszyny miedzy 13-15 mam straszne skoki napiecia (az swiatlo miga)nominalnie w gniazdku w dzien jest 235v w nocy uwaga 240-245 niby w normie (zarowki sie czesto przepalaja heh ) podlaczylem upsa dodatkowo nic to nie dalo bo nie stabilizuje napiecia tylko sie przelacza jak sa skoki w dol zauwarzylem ze zasilacz niweluje te skoki calkiem sprawnie .

 

Jak mozna by malym kosztem ustabilizowac napiecie ? moze kupic mocniejszego upsa podlaczyc akumulator i ladowac akumulator i wykorzystac przetwornice z upsa?

Chyba ze to nie jest zbyt szkodliwe skoki sa w dol nie w gore jak i napiecia na wyjsciach zasilacza sa w normie i tez dla tego chcial bym miec zapas mocy w zasilaczu tak na wszelki wypadek zeby sie zbytnio nie grzal

 

rozumuje to tak latwiejsze stabilizowanie napiecia przez zasilacz w obciazeniu 60% niz np jak obciaze 80%

Edytowane przez atento

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze taki problem hmm napiecie w gniazdku czesto plata figle mieszkam na wiosce i jak dalszy sasiad wlacza maszyny miedzy 13-15 mam straszne skoki napiecia (az swiatlo miga)nominalnie w gniazdku w dzien jest 235v w nocy uwaga 240-245 niby w normie (zarowki sie czesto przepalaja heh ) podlaczylem upsa dodatkowo nic to nie dalo bo nie stabilizuje napiecia tylko sie przelacza jak sa skoki w dol zauwarzylem ze zasilacz niweluje te skoki calkiem sprawnie .

 

Jak mozna by malym kosztem ustabilizowac napiecie ? moze kupic mocniejszego upsa podlaczyc akumulator i ladowac akumulator i wykorzystac przetwornice z upsa?

Chyba ze to nie jest zbyt szkodliwe skoki sa w dol nie w gore jak i napiecia na wyjsciach zasilacza sa w normie i tez dla tego chcial bym miec zapas mocy w zasilaczu tak na wszelki wypadek zeby sie zbytnio nie grzal

 

rozumuje to tak latwiejsze stabilizowanie napiecia przez zasilacz w obciazeniu 60% niz np jak obciaze 80%

 

Sam UPS już stabilizuje napięcie. Kup dobry i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...