Skocz do zawartości
hilfiger

Moje Bloczki Homemade

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę pochwalić bloczki- jak na posiadane narzędzia kupa pracy i samozaparcia.. Obserwowałem początki np m15go i było sporo gorzej jesli idzie o doznania estetyczne. Obserwując jego postępy to boję się domyślać na czym tutaj może się skończyć ;p

 

Ogólnie powodzenia i dalej wzbogacaj park maszynowy(widzę że trochę tego już masz- może zacznij dłubać jakieś proste cnc :wink: )- zaoszczędzisz sobie masę pracy a i dokładność wykonania wzrośnie...

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto zdjęcia mocowania pamięci. Mocowanie wykonane z katownika aluminiowego, jedna część sfazowana tak, aby podczas skręcania kątowniki domykały się. Mocowanie jest wystarczające i utrzymuje cały ciężar bloczka, widać to na 2 ostatnich zdjęciach.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

99tomcat

Tak myślałem już nad mała frezarką cnc, ale w tej chwili ja musze myśleć o pracy dyplomowej, a nie o jakimś dłubaniu :D :D . Może za kilka miesięcy zaczne na poważniej o tym myśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny mały uptejd. Teraz zdjęcia bloczku robionego na zamówienie dla jednego z userów. Bloczek na sekcję zasilania. Bloczek ma być jeszcze oddany do niklowania. Zdjęcia:

 

Tyczenie otworów pod śrubki montażowe M3 oraz złączki

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Gotowy bloczek:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Dodatkowo wczoraj zrobiłem trójniki z pleksi. Wymiary trójnika 20x20x35 mm. Zrobiłem dwie wersje. Jedną przeżroczystą, a drugą tylko oszlifowaną ( bez opalania). Która waszym zdaniem jest lepsza?

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak gwintujesz plexi uzyj jakiekogolwiek plynu oleistego - bedziesz mial piekne przezroczyste gwinty

 

i widac po wykonczeniu plexi ze za szybkie obroty dalej przy wierceniu, daj mniejsze i chlodz, wyjdzie duzo ladniej

Edytowane przez samhain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samhain

Trójniki były robione wczoraj w nocy na szybko, niestosowałem żadnego chłodzenia ( zawsze stosuje wodę do polewania wiertła). Co do gwintowania, następnym razem spróbuje z olejem roślinnym. Nada się taki? Wolniejszych obrotów już niestety nie dam rady ustawić. Wiercę na najwolniejszych - 580 na minutę.

Arni

 

Cena trójnika? mhm, myślę że 9 zł szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samhain

Trójniki były robione wczoraj w nocy na szybko, niestosowałem żadnego chłodzenia ( zawsze stosuje wodę do polewania wiertła). Co do gwintowania, następnym razem spróbuje z olejem roślinnym. Nada się taki? Wolniejszych obrotów już niestety nie dam rady ustawić. Wiercę na najwolniejszych - 580 na minutę.

obroty conajmniej 2x za wysokie... no ale jak nie maszi nnej opcji to nic nie poradzisz, roslinny nei bardzo, juz lepiej wd40, mimo ze jest nieekonomiczne bo duzy go zejdzie (szybko paruje), ale zdecydowanie lepiej bedzie niz sama woda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-=YoGi=-

Cena bloczku zależy przede wszystkim od jego wielkości oraz zastosowanych śrubek. Najtańsza wersja (widoczna na zdjęciach powyżej) -50 zł. Jest to koszt samego bloczka bez złączek i niklowania. Para złączek skręcanych prostych sm 8/10 +10 zł.

Niklowanie + 15 zł ( bloczki oddaje do angeli). Jeśli ktoś życzy sobie śrubki imbusowe koloru czarnego dopłata 10 zł.

Edytowane przez hilfiger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To cena nie zależy od wielkości niklowanej powierzchni? Na stronie nie ma nic podane, że cena dotyczy każdej części. To cena będzie taka sama jeśli oddam do niklowania bloczek na ram i sekcję, chociaż powierzchnia bloczku na ram jest jakieś 4 razy większa od bloczku na sekcję. Będę musiał poszukać gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj jakiegos zakladu w okolicy, ktory zajmuje sie czyms takim jak galwanizowanie.

U mnie kilka do kilkunastu bloczkow to koszt 30zl :) Wybadalem temat, zaklad sprawdzony i tam bede oddawal niebawem swoje bloki.

Porozgladaj sie za tego typu zakladem, ze tego co sie orietuje to ten zaklad ktory ja namierzylem wcale taki tani nie jest :) Nie mowie juz o niklowaniu po 15pln od bloczka... masakra jakas.

Zwykle placisz od powierzchnii, ale zdaza sie ze od calego zaladunku, czyli powiedzmy te 50 pln i pakujesz tyle ile wlezie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj skończyłem testować bloczki na ramy, dzisiaj wszystko wklepałem do exela. Jak widać niżej na wykresach bloczek calkem nieżle sie spisuje i jest lepszy nawet od pamięci chlodzonych wentylem 120mm na 12V. Testowane pamięci o Cruciall Balistrix 667. Pamięci we wszystkich testach chodziły na ustawieniach 1000 mhz 5-5-5-15 2,2V. Bloczek był podłaczony do osobnego układu z pompką cpc oraz chłodnicą nieznanego mi producenta. Testy przeprowadzane przy otwartej obudowie, temperatura pomieszczenia ok. 19-20 C. Czujnik zostal umieszczony we wszystkich testach na pcb blisko jednej kości pamięci, zawsze tej samej. Użyta pasta to Arctic silver5

 

Pamięci były testowane w nastepijących konfiguracjach:

- pamięci chlodzone bloczkiem bez pasty pomiędzy stykiem aluminowego mocowania pamięci, a spodem miedzianym, wentyle puszczone na 5V

-pamięci chlodzone bloczkiem bez pasty pomiędzy stykiem aluminowego mocowania pamięci, a spodem miedzianym, wentyle puszczone na 12V

-pamięci chlodzone bloczkiem z pastą pomiędzy stykiem aluminowego mocowania pamięci, a spodem miedzianym, wentyle puszczone na 5V

-pamięci chlodzone bloczkiem z pastą pomiędzy stykiem aluminowego mocowania pamięci, a spodem miedzianym, wentyle puszczone na 12V

-pamięci chłodzone samym fabrycznym radiatorem

-pamięci chlodzone fabrycznym radiatorem oraz wentylem puszczonym na 5V

-pamięci chlodzone fabrycznym radiatorem oraz wentylem puszczonym na 5V

 

 

 

Zdjęcia z testów oraz wyniki:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

 

W wolnej chwili zaczolem robić rezerwuar dla siebie. Zważywszy na to, że rurę z pleksy sprzedają tylko w odcinkach po 2m postanowulem przy okazji zrobić 10 takich rezerwuarów. Reszta oczywiści będzie na sprzedaż. Rurę użyłem średnicy 60 mm, peksiane "korki" gr.20mm.

Do toczenia użylem wiertaki stołowej, imadła krzyżowgo oraz najtańszych noży tokarskich.

W rezerwuarach zostało wiele do zrobienia. Fotki

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Jak wam się podobają? Macie jakieś sugeste co do konstrukcji?

Dodatkowo dorwałem ostatnio kawałek plaskownika aluminiowego 20x40 mm. Powstaną z niego trójnik takie jak z pleksy. Będzie ich 12 sztuk, na tyle starczy materiału. Jak ktoś jest chętny to zapraszam. Cena 10 PLN. Plaskownich cięłem nowo kupionym ostrzem bimetalowym. Teraz tnie sie owiele lepiej, także jakoś lini cięcia jest lepsza. Wystarczy tylko lekki szlif.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto Ci takie herezje naopowiadał icon_biggrin3.gif

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

smacznego :oops:

 

po kolorze odpadów możesz wybierać jakie to płyny były :P nawet jaki kolor miały :lol:

Edytowane przez Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakoś mnie to nierusza, ja w swoim układzie mam pompę z korpusem żeliwnym i też niby powinien korodować, a wcale nic złego od ponad roku się niedzieje Używam Borygo zmieszane z wodą. Gdy stosowalem sama wodę, po kilku dniach była cała bordowa. Trzeba umiejętnie sie obchodzić ze swoim WC. Jak ktoś tego niepotrafi, to przykro mi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trójnik z alu skończony, polerowany na lustro. Nawet nieźle wygląda. Chętnych zapraszam na PW jest tylko 12 szt. na tyle starczyło materiału. Cena 11 zł. Fotki:

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez hilfiger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bloczek dla jednego z użytkowników forum skończony. Wczoraj odebrałem od niklowania i sprawdziłem szczelność. Przez całą noc niewyciekła ani kropelka. Fotki:

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Wczoraj także zakupiłem wiertełko piórkowe, jakość otworu jest o wiele lepsza od wykonanego wiertłem do metalu. Pleksa jest prawie przeźroczysta. Oto efekty pracy.

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez hilfiger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolejny updejt. To co dzisiaj pokaże było robione jakiś miesiąc temu. Przez sesje oraz terminy oddawania projektów nie miałem czasu kiedy tego wrzucić. Ostatnia sesja w moim życiu zaliczona więc dodaje fotki O-tanków, które są skończone w 80%. Koniec zbędnego gadania.

 

 

Przed przystąpieniem do pracy nad mocowaniem rezerwuarów, wystrugałem przystawkę do piły do cięcia pod kątem. Tak się prezentuje

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Tutaj przystawką zamocowana do piły

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

A tutaj już podczas pracy - wycinanie mocowania z płaskownika aluminiowego 50x10

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Teraz kilka fotek z tworzenia wirnika, który będzie umieszczony w środku rezerwuaru. Wirnik ma się kręcić pod wpływem wpływającej wody do o-tanka. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy jak skończę.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Teraz kilka fotek z dzisiaj. Gotowe wypolerowane na lustro mocowanie.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Mocowanie razem z rezem

 

Dołączona grafika

 

Widok na korki oraz złączki

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Pręcik z pleksi, który skręca cały rez oraz jest osią dla wirniczka. Pręcik jest z obu stron uszczelniony oringiem i skręcony dwoma nakrętkami kołpakowymi. Pod oring został wyfrezowany lekki fazik, aby mógł się swobodnie schować.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Rez już skręcony razem z mocowaniem

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

rez razem z całym mocowaniem. Rez jest przytwierdzony do mocowania za pomocą naciągniętych oringów.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

Do zrobienia zostały jeszcze:

 

- dorobienie innego alternatywnego mocowania, zamiast długich oringów. Zabieg jedynie upiększający

 

- wyszlifowanie oraz wypolerowanie górnej i dolnej podstawy rezów.

 

Prace idą i będą iść powoli z powodu braku czasu. W końcu trzeba się wziąć za prace dyplomową. Jak rezy skończę wszystkie idą na sprzedaż, oprócz jednego najładniejszego, który wykorzystam w swoim projekcie PLEKSIUS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze rezy skończone. Dorobiłem dodatkowe mocowanie, przy pomocy obejm z pleksi. Obejmy mocowane przy pomocy oringów. Obejmy wykonane w dwóch kolorach, jak komu się podoba. Pleksiane korki opalane na lustro, błyszczą pięknie. Część rezów okazała się nieszczelna. Powodem tego było, że rura nie jest idealnie okrągła, zrobiła się z niej lekka elipsa. Z tym problemem szybko się uporałem. Zakupiłem grubsze oringi i wytoczyłem troszkę głębszy rowek na oring. Teraz wszystko idealnie dolega i rezy są szczelne.

 

Fotki:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wiesz gdzie można dostać plekse grubą na 30 mm to nie ma problemu. Ale od razu powiem, że taka jest dostępna na zamówienie i trzeba zakupić cały arkusz.

Widzę że jesteś z Wrocka więc piszę ci

HURTOWNIA CONTRA

ZAPRASZAMY OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU,

w godzinach od 8:00 do 16:00

 

SIEDZIBA FIRMY:

53-608 Wroclaw, ul. Robotnicza 72

 

Numery telefonów do poszczególnych działów:

- Handlowy - (+48 71) 355 40 63 lub wew. 21, 22

- Techniczny - (+48 71) 355 11 74 lub wew. 24, 37, 38

- Graficzny - (+48 71) 355 63 42, (+48 71) 355 35 88 wew. 23, 33

- Marketingowy - (+48 71) 355 35 88 wew. 28, 30

- Księgowość - (+48 71) 355 35 88 wew. 27, 34

- fax: (+48 71) 355 17 30

 

E-mail: marketing@contra.com.pl

 

tam masz w wszystko z plexi włacznie z Laserem i grawerowaniem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...