Skocz do zawartości
axl2000

X2 3800+ Zmieniony Na X2 6400+ Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Na szybko: zmienilem procka z X2 3800 na X2 6400 i zaczely sie problemy, restarty, nie tak hop siup tylko nagle monitor ma "no-video" a za minute dwie restart kompa, po przywroceniu wszystkiego do zyciu vista znajduje niby problem - sterowniki grafy, ale wczesniej tego nie bylo :/ Wiem ze nowy proc jest prądożerny ale żeby aż tak? Restarty te zaobserwowalem w grach oczywiscie pod full obciazeniem (Age Of Conan Beta)

 

Athlon64 X2 6400+

1GB + 512MB + 512MB DDR2 533Mhz

HDD 250GB na SATAII

7900GT @ 500/1460Mhz

dodatkowa sieciówka

napęd dvd

3 wiatraki 12cm

 

wszystko napędzane za pomocą Tacens 480W - możliwe że nie wyrabia czy raczej coś nie tak z prockiem/kompem? Dodam że jedna kość pamięci jest trafiona (1GB - nie moja) ale z 3800+ wszystko działało jak należy a po zmianie na 6400+ mam problem :/

 

cholernie się boje ze proc jest strzelony bo chodzenie na gware z nim itd. potrwa kupe czasu a procedura testowac w serwisie jest włączyć podzialac 5 minut i wylaczyc :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... Dodam że jedna kość pamięci jest trafiona (1GB - nie moja) ale z 3800+ wszystko działało jak należy a po zmianie na 6400+ mam problem :/......

Wyciągnij tą kość... i potestuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij tą kość... i potestuj

probowalem ale sie wtedy gierka nie chce na max detalach wlaczyc :/ a to sie mija z celem, chce kompa jak najbardziej obciazyc..., ale sprobuje moze na srednie detale wyciagnac i zostawic gierke wlaczona w domu, po pracy zobacze czy był reset kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam Axl2000 piszesz że kość jest uwalona, więc odpowiedz na twój problem sama sie nasuwa....

 

EDIT:

Odpowiedź sama się nauzwa ale jak to możliwe skoro przez cały jeden rok wszystko było cacy na X2 3800+ ?

Inne kontrolery pamięci?? Ciężko wyjąć jedna kostkę i sprawdzić, skoro będziesz miał komplet na podmianę to potestuj... Edytowane przez Mateo1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź sama się nauzwa ale jak to możliwe skoro przez cały jeden rok wszystko było cacy na X2 3800+ ?

 

Aha zapomniałem o jednej sprawie, po resecie kompa Vista wywaliła mi komunikat że był to bluescreen (co ciekawe monitor mi sie poporstu zrobił off-signal a nie bluescreen) i po kodzie błedu napisało mi że problem wywolał sterownik NVidia do karty graficznej...(w co nie wierze) więc narazie w domu zmieniłem stery na 171.xx Beta jakieś...ale przez rok nie było problemu a nagle po przesiadce na 6400+ takie kwiatki? :/

 

EDIT: biore z pracy dzisiaj 2x1GB 667Mhz Samsunga albo jak się uda to 4x1GB i zrobie testy w domu co i jak...

Edytowane przez Axl2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...