Skocz do zawartości
sztabanew

Problem Z Instalacją Win Xp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od wczoraj walcze z instalacją WinXP na moim kompie.

 

Płyta ASUS P5K-E Wifi/AP

Dysk HDD SATA1

DVD RW SATA2

Flopp

BIOS ver 1004

 

W Biosie mam ustawiony boot z HDD, w SATA Configuration mam ustawione na IDE

 

I teraz:

Wkładam płytkę Windowsa, wciskam F8 przy starcie kompa, wskazuje mu boot z DVD, następnie przechodzę do kreatora instalacji, ładuje tam stery do HDD wciskając F6, zrobiłem dyskietkę przy pomocy MKDisk dołączonego na płycie ASUSa, następnie wybieram sterownik JMB Micron 363 AHCI (wybierałem też JMB Micron 363 RAID), system ładuje ten sterownik, następnie pojawia się ekran z kursorem, po czym uruchamia się instalacja, wybieram oczywiście nową partycję NTFS, Windows ładuje pliki na tą partycję, przy komunikacie Ponownie uruchomienie kompa wyjmuje dyskietkę z FDD, następnie komp się uruchamia, i tutaj zaczyna się problem, pojawia się czarny ekran z migającym kursorem i sobie czekam w nieskończoność aż przejdzie do konfiguratora :mur:

 

Próbowałem już chyba z 10 razy różnymi sterownikami, najpierw wybierałem ten z AHCI, przy kolejnej próbie z RAID, dzieje się to samo. Jak próbuje przejść w BIOSie i ustawić w SATA Configuration z IDE na AHCI to po ponownym uruchomieniu kompa zawiesza mi się na Auto Detecting AHCI PORT 1 i sobie czeka w nieskończonośc, wtedy tylko pomaga mi reset CMOSa.

 

Prośba o pomoc?

 

czekam na info, dzięki wielkie

Edytowane przez sztabanew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...