Skocz do zawartości
ThermalControl

Jaka Cicha I Wydajna Pompka Za ~200zl?

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić cichą (przesiadam się z CR rev 2 i mam bardzo wyciszonego kompa więc mam wymagania) i wydajną (z 2 razy szybsza od CR rev 2 musi być) za około 200zł. Wiem, że Laing DDC 1T odpada, bo wiele osób się skarżyło, że jest głośny. Myślałem o D-Tek dB-1 i Alphacool AP700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz jaksi blok ktory wymaga duzego flow ? laing na 5v jest nieslyszalny ale flow nie bedzie jakis duzy , lepszy od bw nieco. Na 12v odpowiednio zamocowany tez specjalnie nie jest glosny , chyba ze spisz z glowa przy kompie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielokrotnie powtarzano na tym forum ja sie spytam .... niech mi ktoś wytłumaczy w końcu bo jestem lama i sie nie znam... ktoś chce kupić pompkę żeby była wydajniejsza i była cicha, jest w stanie zapłacić za pompkę ponad 200zł a potem ją skręcić na taki voltaż że będzie miała wydajność pompki której chciał się pozbyć.... moja rada pominąć wyżej napisane zdania i zrobić jak mówię : NIE ZMIENIAJ POMPKI oszczędzisz sobie pisania postów typu jaki regulator kupić o ilu V staruje Laing etc ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulator sobie mogę zrobić prosty z LM317T, tranzystorem, kondensatorem, rezystorkami i potencjometrem kosztem 5zł. Ale tak jak napisałeś wyżej: Po co mam obniżać Lainga na 6V jak będzie miał wtedy wydajność CR2 i będzie głośniejszy/na takim samym poziomie głośności.

A pompkę chcę zmienić bo CR jest poprostu za wolny i zamula w moim WC

Dlatego Laing odpada, chyba zdecyduję się na Alphacoola AP700 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie, ale jaki jest sens puszczania Lainga na 7V jak będzie miał wydajność bliską CoolRiverowi 2 z którego zmieniam ?! Ja chcę coś conajmniej 2 razy szybszego od CR i cichego (powiedzmy, że jeśli będzie na poziomie Acutake @ 900 RPM i na poziomie dysku na gumkach od majtek wyciszonego AAM i do tego najcichszego modelu z oferty Hitachi (7K160 160GB) to mnie pasuje ;p

Edytowane przez ThermalControl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić cichą (przesiadam się z CR rev 2 i mam bardzo wyciszonego kompa więc mam wymagania)

jeśli będzie na poziomie Acutake @ 900 RPM

W ciąży jesteś że zdanie zmieniasz ? :lol: Laing ma taki poziom głośność :kijem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ciąży jesteś że zdanie zmieniasz ? :lol: Laing ma taki poziom głośność :kijem:

Heh, czytałem opinię na forum, że Laing DDC 1T jest głośniejszy od Acutake @ 1200 RPM, a kolega mówił, że w kompie z 5 Fanderami @ 5V, Corsairem HX 520W, dyskiem Samsunga 400GB (jest to jeden z najcichszych dysków wg SPCR) Laing jest najgłośniejszy (wcześniej miał CR2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa , tylko to juz popadanie w przesade czasem , glosnosc w sumie imho dla mnie nie ma co porownywac do "halasu" ktory daje wentyl , na 12v z topem i rezem slysze lekki szum wody plynacej , jak idealnie zaleje to tylko plumkanie , wiec nadal uwazam ze glosy iz jest glosny mozna miedzy bajki wlozyc , jak ktos stawia na dnie budy bez podkladki , nie odpowietrzony uklad to i moze i wyje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa , tylko to juz popadanie w przesade czasem , glosnosc w sumie imho dla mnie nie ma co porownywac do "halasu" ktory daje wentyl , na 12v z topem i rezem slysze lekki szum wody plynacej , jak idealnie zaleje to tylko plumkanie , wiec nadal uwazam ze glosy iz jest glosny mozna miedzy bajki wlozyc , jak ktos stawia na dnie budy bez podkladki , nie odpowietrzony uklad to i moze i wyje...

tia top ucisza go i tego nie zaprzeczę ALE pompka nie kosztuje wtedy lekko ponad 200 a 300zł .... juz lepiej kupić Swiftecha MCP655 i mieć regulacje obrotów bez pytania czy pójdzie na xV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...