Skocz do zawartości
Biluelblag

Przejściówka Ata->sata

Rekomendowane odpowiedzi

no rzeczywiście nie pomyślałem że trzeba zrobić partycje. Dysk jest już wykrywany, ale mam inny problem. Zacznę od początku. Mam płytę no-name na VIA p4x400 bez SATA, kupiłem dysk SATA, aby nie inwestować w starszą technologie, oraz adapter(patrz u góry) dysk jest wykrywany w biosie i windzie. Zformatowalem swój stary dysk ata z myślą, że zainstaluje system na nowym dysku. Instaluje system, już ma się bootowac i lipa nie działa tak jak by na dysku nie było systemu. Gdy mam podłączony sam dysk sata to wogole nie działa. Zrezygnowałem z instalacji windy na sata chce instalować na ata a tam podczas instalacji gdy zostaje 9min do końca i trwa zapisywanie ustawień komp się restartuje. O co chodzi, pomóżcie, z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płytę no-name na VIA p4x400 bez SATA,

Jak to no-name, jak żyje jeszcze sie z takim czymś nie spotkałem, ze niby co Stefan z Ciesz Ci w drewutni ją zrobił. Niepojęte.

 

Co do przejściówki IDE do SATA to trzeba było dołożyć parę pln i takie cos kupić. Ja właśnie z takiego korzystam i wszystko mam git.

 

A co do adapterów SATA do IDE to już nie jest taki dobry pomysł.

 

Jeśli chodzi o pomoc to nic tu nie wymyślimy IMO musisz kupić albo inny(lepszy) adapter SATA do IDE, albo kupić płytę z SATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...