Skocz do zawartości
petersen1

Prośba O Ocenę Zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!

Bardzo bym prosił o fachową ocenę zestawu, który podaję poniżej:

 

Procesor: Intel Core 2 Duo E4500 link

Płyta główna: MSI P35 Neo2-FR link

Pamięć: DDR2 2x1 GB PC6400 800MHz Goodram link

Grafika: GeForce 8800GT Palit 512 MB link

HDD: Seagate Barracuda 7200.10 160 GB 8MB SATA2 link

Napęd: DVDR Nec AD-7170S OEM Ivory SATA link

Obudowa: CM Elite 331 RC-331 link

Zasilacz: Chieftec CFT-500A-12S 500W link

 

Komputer planuję złożyć w apollo Kraków (czy znacie ewentualnie lepszy sklep w Krakowie?) i zgodnie z ich cennikiem koszt tego zestawu to 2060 PLN.Nie planuję OC, komp ma służyć do typowo domowych zastosowań (Net, filmy, czasami gry, troszkę zabawa z grafiką). Mój budżet na samą jednostkę wynosi max. 2100 PLN. Czy jest coś w tym zestawie, co powinienem zmienić? Jaką obudowę doradzacie, jeśli w apollo nie mieliby tej, którą wymieniłem?

Dzięki z góry za wszelką pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zasilacz zmienił na Corsair'a

http://www.apollo.pl/store/show_detail/46/38133

Jakoś nie mam przekonania do szefów.

Dysk ok - mam taki sam. Ale sprawdź w sklepie, by dali Ci tą cienką wersję , grube podobno świszczą.

Szkoda, że nie planujesz kręcić ... wtedy wziąłbyś e2160/e2180 i ~3GHz . Po prostu seria e4xxx jest takim ... niewypałem nie wartym dopłaty. Jednak skoro nie kręcisz to powinien być OK. Jakbyś wysupłał te 200zł to byś mógł pomyśleć o E8200.

Może ktoś poradzi Ci coś na AM2 ... procki AMD są całkiem ciekawe jeśli ktoś nie kręci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym zmienił tylko proca na jakiegoś e2xxx są tańsze ale różnicy nie odczujesz, jak będziesz miał szczeście to wystarczy zmienić 3 zworki na msi i masz już "szybszy" komputer :wink:

@barat

seria e4xxx jest teraz niewypałem szczególnie e4500 i e4600 jak wyszły e4300 to były hitem wartym napewno swojej ceny.

 

ale ciekawe jest to że jest dużo tematów o ocenę zestawu i w większości jest e4500 jak proc dopiero inni userzy proponują zmianę... tzw. magia liczb :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

proc e8200

grafa lepiej byłoby np Galaxy z coolermasterem Heatpipe

zasilacz Corsair

Jak do OC to inny RAM

mobo - może Coolermaster 690?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi.

Zasilacz zmienię na Corsair 450W link

Czy uważacie że lepsza będzie płyta główna Foxconn P35A-S link

czy ta , którą wstawiłem w zestawie? Procka na droższy nie zmienię, bo mam żelazną barierę finansową, której żadnym sposobem nie mogę przekroczyć.

Kompa chcę zamówić jutro, więc dużo czasu do namysłu mi nie pozostaje;-)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Jednak mój "żelazny" limit finansowy uległ rozszerzeniu :wink: Konfiguracja wygląda następująca:

Procek: E6500

MOBO: Asus P5K

Pamięć: OCZ Platinum 2x1GB 800MHz

HDD: WD Caviar 160GB 16MB, SATA2

Napęd: DVDR LG

Obudowa: CM Elite 330

Zasilacz: Corsair 450W

 

Chętnie bym wydał mniej :wink: ale jeśli za cenę dodatkowych 200 złotych mam znacznie lepszy procek i lepsze pamięci, to myślę że warto. Jedyne na czym mogę chyba zaoszczędzić, to zostać przy płycie głównej MSI, ale nie wiem, czy warto?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Procek bierz E2160 albo E8200, nie ma sie co bawić w pośrednie. Płyta Foxconna P35A-S i dysk od Seagate i zestaw wypas wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...