Skocz do zawartości
diefek

Co Do 600 Zl

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

potrzebuje ulepszyc stary komp ciotki

 

jest to celereon 500, 128 ram , 20gb dysk

 

jedynie z niego zostanie dysk i obudowaz zasilaczem,jak myslice zasilacz bedzie dal rade ?

 

co proponujecie do tych 600zl, -650 zl

musi byc ram, proc , plyta , grafa i nagrywarka dvd,

 

wiem ze to malo ale mysle ze cos da sie zrobic, pomozcie mi co tu wybrac,

 

komputer ma byc glownie do ogladania filmow skype, www. poczty i do jakis gier by chodzily na najmniejszych detalach

 

co radzicie wziac ?

 

moze cos takeigo

 

Procesor Athlon 3800+ 64bit BOX am2 120zl

http://allegro.pl/item319473429_amd_3800_a..._gwarancji.html

 

GIGABYTE GA-M55plus-S3G 200zl

http://allegro.pl/item318151179_gigabyte_ga_m55plus_s3g.html

 

goodram 1gb 60zl

http://allegro.pl/item321936610_goodram_1gb_nowa_.html

 

 

http://allegro.pl/item315508378_inno3d_gef...ci_e_f_vat.html

INNO3D GEFORCE 7600GST 128MB/128 BIT PCI-E; F.VAT 150zl

 

razem 530 + 70zl nagrywarka i 600zl, ewentualnie jakis zasilacz i 650zl

Edytowane przez diefek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

~700zł ---NAJBIEDNIEJSZY ZESTAW, ALE JEŚLI NIE GRASZ, TO BĘDZIE ŚWIETNY. MIMO CENY UMOŻLIWIA SPORE OC, A PO DOKUPIENIU OPCJONALNEJ KARTY GRAFICZNEJ WIĘKSZEJ ILOŚCI RAMU I PODKRĘCENIU, BĘDZIE MOŻNA NA NIM SPOKOJNIE GRAĆ.» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «MOBO FOXCONN A690GM2MA-8KRS2H______________________ 159złCPU AMD Sempron LE-1100 AM2 BOX _________________ 104złRAM Kingston 1GB 667MHz ____________________ 60złHDD Western Digital WD1600AAJS 160GB ______________ 154złDVD-RW Samsung SH-203B SATA _______________________ 86złZasilacz Modecom MC350 350W __________________________ 100złCAŁOŚĆ: 663złOPCJACPU AMD Athlon X2 4000+ 65nm BOX ____________ 188złRAM kingston 2x1GB 667MHz ____________________ 120złGRAFIKA Palit 8600GT 256MB______________________ 248złHDD Western Digital WD3200AAJS 320GB ______________ 229zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki se. :P

 

Ja ci proponuje tak:

 

-MoBo: FOXCONN A690GM2MA-8KRS2H

-Procesor: AMD Athlon X2 4000+ Brisbane BOX

-RAM: Kingston 1GB PC5300 667MHz (GoodRAMow nie kupuj, bo tylko O/C ograniczaja)

-DVD: Pioneer DVR-215DBK albo Samsung SH-203B

-Zasilacz: FORTRON 350-60HLN

 

A grafike z czasem dokupisz, ale ta zintegrowana z pewnoscia ci na jakis czas straczy. I radze ci tez z czasem dysk kupic. Tez myslalem, ze 40GB w starym kompie mi wystarcza to dlaczego w nowym ma nie starczyc? No i sie troche przeliczylem... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak, wlasnie juz zamowilem ten zestaw,

 

mysle ze bedzie dobrze chulal jak na potrzeby ciotki :)

 

mma dokupienia 6600gt gigabyte za 80 zl , chyb aja wstawie i bedzie wystarczajaca nie ?

 

Mam pytanie, czy zasilacz 300w pociagnie ten sprzet ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak, wlasnie juz zamowilem ten zestaw,

Ale ktory?? Ten swoj co podawales, czy ten ktorys z tych co podalismy? :)

 

mma dokupienia 6600gt gigabyte za 80 zl , chyb aja wstawie i bedzie wystarczajaca nie ?

Na jakis czas starczy, ale to juz stara karta. Mam taka tylko, ze Galaxy i trzeba zmienic ja jak najszybciej. :P

 

Mam pytanie, czy zasilacz 300w pociagnie ten sprzet ?

Zasilacz zasilaczowi nie rowny. Zalezy czy to markowy, czy jakis no-name. Bo jak no-name to nie wroze zbyt wysokich lotow i radze zmienic chociaz na tego Fortrona co podalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz na bank musisz zmienić, bo pewnie w starym nie masz zasilania 24 tylko 20 pin :) a zabawa w przejściówki nie ma sensu więc kup jakiś porządny ale niedrogi tak żeby Ci starczyło. Np chwalony Fortron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość xantype

Zasilacz na bank musisz zmienić, bo pewnie w starym nie masz zasilania 24 tylko 20 pin :) a zabawa w przejściówki nie ma sensu więc kup jakiś porządny ale niedrogi tak żeby Ci starczyło. Np chwalony Fortron.

Na zasilaczu nie ma co oszczedzac, nawet do taniego kompa nalezy wlozyc cos niedrogiego w miare porzadnego w stylu Chieftec GPS-450AA-101A ATX 450 Watt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz na bank musisz zmienić, bo pewnie w starym nie masz zasilania 24 tylko 20 pin :) a zabawa w przejściówki nie ma sensu więc kup jakiś porządny ale niedrogi tak żeby Ci starczyło. Np chwalony Fortron.

W większości przypadków komp zadziałą bez przejściówki - np aktualnie mam 300W L&C który ma złącze 20pin i jedno 4x a płyta posiada 24pin i 8pi (2x4) i działa.

 

@xantype nie popadajmy w skrajności, maxymalnie to Modecom 350W (około 100zł) do tego konfigu a w wersji ekono fortron/delta z allegro za 50-60zł starczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...