Skocz do zawartości
legiioddany

Sli Czy Single Gpu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich...

Zbieram sie do zakupu nowego kompa, i jak to bywa mam kilka pytań dot. przedewszystkim konfiguracji graficznej. Zastanawiam się pomiędzy SLI 2x8800GT 512MB a pojedynczym rozwiązaniem GeForce 8800 GTX Asus 768MB. Na czym lepiej wyjde, bo koszty wyglądaja podobnie. Wszystko ma śmigac na płycie Asus P5N-T Deluxe nVidia nForce 780i SLI;Intel Core2 Quad Q6600; Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 1066 MHz CL5-5-5-15. Dzięki za pomoc i wyrażenie swojej opinii. A może zamiast 2x8800GT dać 2x9600GT?

 

Jeżeli single GPU to oczywiście mainboard z chipsetem intela....

Edytowane przez legiioddany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX na pewno nie

 

Płyte jak myśle już kupiłeś

 

A może weż 2 x 88GTS jeżeli pieniądze pozwalają:)

Z 2x88gts może być ciezko ze względu na fundusz jakim dysponuje. to 200 złotych na kazdej karcie. A moze 2x9600gt???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8800GT to przecież G92 więc podobnie jak 9600GT(G94)juz seria procesorów G90. Mam duży dylemat. Dodatkowo nie wiem czy nie lepiej jest poczekać jeszcze chwile na 9800 i zobaczyć bo powinny spaść ceny 8800. Cięzka sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

tez sobie projektuje taki zestaw.

Core2Duo, na plycie nForce680 (a moze zaczekac na 790??), zasilacz chyba 700w (gts przy pelnym obciazeniu ciagnie prawie 220w wiec moze 650w by wystarczyl?). Na poczatek wezme z jedna 8800gts, za rok doloze druga.

 

B-)

Lol, jak C2D to tylko P35 to po pierwsze. Po drugie 520W starczy na tego GTSa z wielkim zapasem, SLI tez raczej pociagnie.

 

A co do tematu moim skromnym zdaniem, SLI to wyrzucanie pieniedzy w bloto. Lepiej miec jedna solidna karte, jak wyjda lepsze to najwyzej ja sprzedac, troche dolozyc i kupic nowa, a nie blokowac sie przez jakies śmieszne SLI i potem masz 2 karty, z ktorymi nie wiadomo co zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale spytam sie dlaczego uwazasz ze tylko i wyłacznie P35?

Po pierwsze chip intela zostal zrobiony po to zeby wspolpracowac z procesorami intela, wiec nvidia mu nie dorowna. Po drugie wystarczy znalezc jakiekolwiek testy.

 

Oczywiscie jak mowa o konieczym SLI to z tego co pamietam P35 go nie wspiera, chociaz glowy nie dam, bo SLI nigdy mnie nie interesowalo, wtedy trzeba sie pakowac w nForce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...