Skocz do zawartości
legiioddany

Ddr2 800 I 1066 Mhz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Następująca konfiguracja:

Q6600 @ 400x9, Asus Striker II Formula, 2x8800GT

 

Pytanie:

Wiadomo że na podkręcowym quadzie 400x9 idealnie bedzą współgrały pamięci PC6400(800MHz). Jednak czy pamieci 8500(1066) przy opcji będą wydajniesze?? Co o tym myślicie, opłaca się brac 1066, skora i tak więcej z quada niż 400 będzie ciezko wyciągnać. Czy wyższa niż procesora szyna pamięci będzię wydajniesza??/

Czy pamieci wogule mogą pracowac z wiekszą szyną niz procesor??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz zamiaru robić 500x9 (przecietne 800setki cl4 spokojnie zrobia 450x2) to i tak wzrostu wydajności nie zauwazysz (napewno nie bedzie to opłacalne przy 2 razy drozszych pamieciach).

Tak moga pracowac z wyzsza szyną wystarczy dać w biosie wiekszy dzielnik nie 1:1 tylko np 5:4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W normalnym użytkowaniu różnicy nie odczujesz. Odczujesz ją natomiast (choć małą) jeśli "grasz" w różne benchamrki. Moim zdaniem nie ma sensu dopłacać do szybszych. Możesz brać np. Kingstony 667 na Elpidach, bo też się ładnie kręcą. No chyba, że nie masz co robić z pieniędzmi, to weź lepsze ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starczą spokojnie 800 , kup np Patrioty LLK 180pln za 2x1 800 robią na Cl4 a 1000 bez łaski na CL5 , cena niska a masz gwarantowane 1000 .

 

Pokaz mi ze tak powiem ktore ze sprzedawanych na dzien dzisiejszy Patriotow LLK maja gwarantowane 1000 CL5 ? :lol:

 

 

Nowe LLK nie potrafia czesto nawet 900 cl5 zrobic a ty tu piszesz o takich nieziemskich wynikach. No chyba ze ktos trafi na stara dobra partie, moze gdziej w jakims sklepie takowe sie ocalily

Edytowane przez lukasp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starczą spokojnie 800 , kup np Patrioty LLK 180pln za 2x1 800 robią na Cl4 a 1000 bez łaski na CL5 , cena niska a masz gwarantowane 1000 .

:blink: 0

moje maja problemy zrobic 800 na 4-4-4-12 :lol:

teraz mam 860mhz i 5-5-5-16 bo blue screeny mi wywalało na 4-4-4-12 nawet na napieciu 2.3V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: 0

moje maja problemy zrobic 800 na 4-4-4-12 :lol:

teraz mam 860mhz i 5-5-5-16 bo blue screeny mi wywalało na 4-4-4-12 nawet na napieciu 2.3V

 

No i wlasnie o tym samym pisalem wyzej :wink:

 

konio68 naczytal sie testow patriotow sprzed roku, gdy kosztowaly wtedy jeszcze nawet 1000zł za parke 2GB i byly na kociach Microna. Dzisiejsze LLK to dno totalne i juz lepiej kupic dwa razy tansze GoodRAMy 667 CL5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...