Skocz do zawartości
sieniek

E2160 Boxowe Chłodzenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Odrazu mówie jeśli to zły dział prosze moderatora o przeniesienie...

 

A więc dzisiaj gram sobie i temperatura skoczyła mi baardzo do góry, procka podkręcałem 1,5 miesiąca temu z 1.80 na 2.7 na boxowym chłodzeniu, wszystko pięknie chodziło...

 

Co byście radzili?

 

Dziękuje z góry za udzielone odpowiedzi...

 

http://img136.imageshack.us/my.php?image=gownoyb0.jpg

 

 

Tutaj screen z temperaturami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień chłodzenie jeśli masz pieniądze

Daj spokój, dla boxa 2,8ghz to fraszka. Trzeba najpierw znaleść przyczynę takiej temperatury (bądź jej złego odczytu), a potem ewentualnie dywagować nad zmianą chłodzenia (raczej nieuzasadnioną). :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm..

Ja na BOXie przy 2.8 na def vcore mialem około 70* w stresie takze chyba nie masz sie zbytnio czym przejmowac. Co do core tempow to najnowszy 0.97 niby ma naprawiony odczyt cepow z rewizji M0 ( tj ma 85* ) a 0.94 ma tj 100* to tak na dobra sprawe ja juz nie wiem ktorego uzywac.

Ale te tempy ci tak skoczyly po 1.5miesiaca ? wczensiej miales normalne i po 1.5 miecha skoczylo ? mopze sie boksik kurzem zapchal :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skad wy macie takie temperatury? U mnie e2160@2.9ghz na def vcore po 3h w prime95 ma kolo 45 stopni. Podczas gry podobnie.

W idle w zalenozsci od tego ile komputer chodzi to 25-30 stopni. Chlodzenie oczywiscie boxowe ale to moze dlatego, ze ja sobie bardziej cenie chlod niz cisze zreszta jak gram to nie zwracam na to uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu mam grzalkei dlatego takie tempy + fakt ze sa rypniete czujki. na WC przy 3.8GHz 1.6V ( wiecej sie nie dalo ) mam w stresie wg Smart Guardiana 88 - 90* wg CoreTempa 0.97 okolo 83*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://img368.imageshack.us/my.php?image=t...coretempfl9.jpg

 

Tutaj temperatura z CoreTemp. Kumpel mi to podkrecal wiec pozniej dam wam info jakie jest napiecie.Ale przez poltora miesiaca bylo git, nic nie skoczylo, tylko wczoraj i dzisiaj skacze jak sto @@@@ !!!

Kurzem tez nie jest zapchany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jak tak zawsze gram... Napiecie jest normalne 1.45V chyba...Nalorzylem dzisaij nowa paste, ile schodzi zeby sie przepalila?

Temperatura bez zmian...

Edytowane przez sieniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no 1.45 to faktycznie :] takie napiecie to ja mam przy 3600MHz dla tego procka ( dokladnie mam 1.488 wg cpu-z ). a na ile on jest podkrecony tak wogole bo nie moge sie doszukac.

co do CSa to czasami tez gram z mp3 jak na serwie ffa badz tp to mozna sobie z muzyczka przyciorac ;) a z past termpoprzewadzacych to juz lepiej od no-name zainwestowac w Arctis Silver 5 badz nawet w Arctic Ceramique ( czy jak to sie tam pisze ) lepsze to bedzie od no-name.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi co jest takiego złego w napięciu 1.45V ? C2D mozna puszczać na codzień do 1.55V. A temp nie powinny być takie wysokie nawet przy 1.45V. A pastę zmień na jakąś normalną np. Arctic Ceramique

Niee wogole to nic nie ma... 1.45V przy boxie to naogol jest zabojstwo o pascie no-name nie wspominajac. BOX to box wentylek z radiatorkiem na odpi^&$@ol sie byle zeby byl i byle zeby wial. Def vcore c2d okolo 1.2V takze roznica miedzy 1.45 jest znaczna a bezpieczna granica jaka zaleca producent to o ile sie nie myle ( moge sie mylic ) 1.4V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Def to 1.325, a ja dawalem przez moment 1.55v na E4300 @ 3.3GHz i nic sie jakos nie stalo, temp normalne (ok. 70*C na czujniku mobo podczas markow)

Na boxie ofcoz.

A BOX jest calkiem wydajny, na max RPM ma wydajnosc Freezera @ 1000 RPM, tylko, ze BOX wtedy wyje

 

ja sie dziwie ze ten proc zyje jeszcze.... ja bym sie bal tak podkrecac na tym czyms boxowym (bo nie mozna tego nazwac chlodzeniem)

user opo z naszego forum dawal 2.15v na proca i przez 2 tygodnie mu chodzilo, w idle mial caly czas 99*, wiec nie gadaj, ze proc padnie od napiecia 1.45v na boxie :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat to zalezy od proca... ja mam takiego ktory ma vid 1.2125V i jest cholernie cieply a napeicie mu dawalem 1.8V przy 1.9 nie bylo juz double boota. tyle ze na WC nie zmienia to faktu ze temp mi skakał ( na wc ) w stresie przy orthosie na 3700 1.7V do 120* na jajach. a na boxie przy 2800 def vocre mialem w stresie 70* wiec to tez zalezy od proca jakiego utrafisz. a na co dzien mam 3600 @ 1.52V full stable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...