Skocz do zawartości
panda86

Jaki Hdd - W Przedziale 160-320 Gb Ale! Ma Służyć Do:

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z pośród wielu dysków na rynku muszę wybrać coś z przedziału 160-320 GB. Dysk ma pracować przez 24h/7 dni w tygodniu, tak jak w temacie napisałem :) chce żeby był CICHY! przede wszystkim, no i oczywiście bezawaryjny!!! bo to już 3 dysk.. :mur: Obecnie mam Barracude 7200.7 160GB no i do dzisiaj wszystko było ok, kiedy to w nocy mnie on obudził :blink: dysk zaczął tak strasznie głośno chodzić że nie wiedziałem co jest grane.. - w sumie nie wiem do teraz... używam go od paru miesięcy w zasadzie i był bezproblemowy, no ale nadszedł dzisiejszy dzień i chyba powoli jego koniec...

 

Bardzo proszę o propozycje dysków w przedziale który podałem ze szczególną uwagą na bezawaryjność i cichą prace!! Dysk ma być na ATA!!

 

osobiście myślę nad NOWYM Seagatem...

 

z góry dziękuję i pozdrawiam - panda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Forum co kupić jest przeznaczone na wszystkie dyskusje/flejmy na temat wyboru, wyższości jednego produktu nad drugim. Tematyka tego działu to:

 

* Procesory

* Płyty główne

* RAM

* Karty graficzne

* Dyski twarde, nagrywarki

* Obudowy i zasilacze

* Gotowe zestawy"

 

 

poproś o przeniesienie tematu do odpowiedniego działu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa wd jako przykład dysków bezawaryjnych :]

 

kup hitachi,, 1. na forum jest ich b dużo i nic nie słychać aby jakakolwiek seria z ostatnich lat była padliwa,, nie przypominam sobie tematu o padniętym hitachi,, 2. sam kupiłem t7k500 320 i lata już rok 24/7,, jak ma być cicho - masz problem,, musisz kupić boxa lub wersja lajt za niedużą kasę - powiesić go na gumkach, posadzić na czymś miękkim + zapewnić minimalny ruch powietrza,, u mnie opcja 2 i przy wyciszonym kompie (buda w gąbce..) dysk w idle jest absolutnie niesłyszalny,, przy defragmentacji go słychać ale poziom jest więcej niż akceptowalny,, jest cicho,, jakiś klient na ftp czy torrenty - uznajemy to za idle:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie powinienes szukac czegos z tej trojki:

1. Samsung - poniewaz cichy i szybki.

2. Hitachi - bardzo cichy, ale wolniejszy od Samsunga.

3. WD - głosniejszy od Samsunga, ale osiagi podobne.

 

Co do modeli to były to:

Samsung HD321KJ - 320 GB SATA

Hitachi HDS... coś tam nie pamiętam dokładnie - ATA 160 GB

WD AAKS- 320 GB SATA

 

Wiem ze dwa z wymienionych dyskow sa na sata, ale chodziło mi o napisanie dokladnie jakich modeli uzywalem i oczym mam pojecie. Najlepiej z tej trojki spisuje sie samusung - najlepszy stosunek szybkosc/głosnosc ;) No i u mnie komp tez chodzi 24h - i tak juz od pol roku... Bez zadnego uszczerbku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa wd jako przykład dysków bezawaryjnych :]

 

kup hitachi,, 1. na forum jest ich b dużo i nic nie słychać aby jakakolwiek seria z ostatnich lat była padliwa,, nie przypominam sobie tematu o padniętym hitachi,, 2. sam kupiłem t7k500 320 i lata już rok 24/7,, jak ma być cicho - masz problem,, musisz kupić boxa lub wersja lajt za niedużą kasę - powiesić go na gumkach, posadzić na czymś miękkim + zapewnić minimalny ruch powietrza,, u mnie opcja 2 i przy wyciszonym kompie (buda w gąbce..) dysk w idle jest absolutnie niesłyszalny,, przy defragmentacji go słychać ale poziom jest więcej niż akceptowalny,, jest cicho,, jakiś klient na ftp czy torrenty - uznajemy to za idle:)

Mój padnięty Hitachi

Poszedł na gwarę

Edytowane przez Labe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung HD321KJ - 320 GB SATA

Sam posiadam ten dysk i przyznam że jest bardzo szybki, ale jeszcze bardziej głośny, brałem 3 sztuki dla siebie i znajomych bo według recenzji miały być ciche a jest całkiem odwrotnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...