Skocz do zawartości
FlywiN

Hp 5150 Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z drukarką

 

zauważyłem ze miga dioda od kardrigy/tusz więc uzupełniłem kolor jak i czarny ale dalej miga resetował kardrige aby pokazywało 100% napełnienia lecz czasem można wydrukować cos jak zgaśnie po tym myku z resetowaniem lub cały czas miga

 

a miałem tez tak że zaczęły wszystkie diody Świecic jakby sie zawiesiła wiec odłączyłem odpadu no i teraz już nic nie pomaga drukuje tylko przy robieniu resetu (stronę testową) a po resecie nie da się drukować!

 

 

prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i wiecej drukowac na uszkodzonym tuszu nie bedzie. KROPKA.

jak mruga ci jakas dioda od tuszu to znaczy że ta glowica jest do bani.

nie oznacza to zas tego że tusz sie skonczyl. ktora glowice wymienic poznasz po diodzie. jak ja wyjmiesz to mozesz drukowac BEZ JEDNEJ tej mrugającej. tzw tryb awaryjny i w modelu 5150 to jest. jal paddła ci czarna to z kolorów sobie zrobi ciemny prawie czazrny jak wysiadła kolorowa to kolory w odcieniach szarości z czerni popłyną - czyli tak jak to b.dawno było że drukarki miały tylko jedną głowicę wewnątrz.

Skoro piszesz że sam dolewasz tuszu to przestrzegam cie przed zakupem wynalazku "Fabrycznie Nowa Nie Używana głowica KOMPATYBILNA" - nie eksploatacji wielorazowewej a nierzadko nawet jednorazowej nie wytrzymuje. drugi produkt to głowice po REGENERACJI - REMANUFACTURED Oryginal Kardridge" - te też do wielorazowego użytku domowego nie są odpowiednie - proces REGENER fabrycznej jest tak agresywny że produkty te nie wytrzymują więcej niż jeden raz. głowica oryginalna zas potrafi drukować przez czas 10krotnie dłuższy niż wynika to z jednorazowego przeznaczenia.

Nie oszczedzaj na zakupie tych 30 zł to szybko ci się zwróci na długim dolewaniu. (rada poparta doświadczeniem własnym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem z tą drukarką to samo kiedyś i miałem podobny problem. Kupiłem nową czarną głowicę napełniłem kolorową i pozaklejałem styki. Nie wiem czy to przypadek czy co ale później darowałem sobie zaklejanie i już tylko napełniałem i nie było problemów.

Acha i jeszcze jedno - tusz najlepiej dolewać zanim zacznie drukować na zupełnie biało. Jak już zauważysz, że drukarka drukuje jaśniej i zaczynają się paseczki takie drobne pojawiać to dolewaj. Tylko wybierz jakiś dobry tusz a nie jakiś kupowany na litry. Ja miałem tak, że przespałem moment dolania a dzień później już tusz był zaschnięty i dolanie i udrożnienie nic nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale później darowałem sobie zaklejanie i już tylko napełniałem i nie było problemów.

tyle ze nie ma na ekranie info o ilości tuszu i pojawia się ciągle drażniący komunikat że tusz jest pusty ale i to można wyłączyć na poziomie sterowników.

tusz najlepiej dolewać zanim zacznie drukować na zupełnie biało.

zgadza się - wtedy nie ma kłopotów wielkich

a nie jakiś kupowany na litry.

a czemu nie - ja takiego używam

przespałem moment dolania a dzień później już tusz był zaschnięty i dolanie i udrożnienie nic nie dało.

a to już Nieprawda - nie zasechł tylko nie został NABITY a jedynie NAPEŁNIONY - wystarczyło go ODPOWIETRZYĆ i dalej byłby użyteczny - robiłem to setki razy i nieraz poprawiałem po regeneratorach "z bożej łaski" takich co to ima sie wydaje że jak mają igłę i strzykawkę to już mogą to zrobić a jak sie nie uda to powiedzą przykro mi ale była zaschnięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóz panowie chyba jednak drukarka poszła do świata umarłych bo juz zero kontaktu jakby zwis swieca wszytkie diody wiec zakupiłem

HP PhotoSmart 5280 Urządzenie Wielofunkcyjne :D

 

jakieś wskazówki aby nie przydazyło sie tej teraz a można jakos zrobic aby nie wsyweitlalo i oszukac drukarke o poziomie tuszu??

Edytowane przez FlywiN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hello,

 

planuje zakup drukarki ale mniejsza z tym, o tym w innych tematach ...

 

na razie musze się ograniczyć do korzystania z drukarki mojej ładniejszej i lepszej połówki :P ... ma HP Deskjet 5400 ... no wiemmm .... brrrr. mało ekonomiczna ...

 

jakiego zastępczego tuszu do niej użyć? czym napełnić i jak, żeby nie wydać majątku ... bo nie wydaje mi się, żebym oryginałami miał wydrukować to co wydrukować zamierzam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pytanie czym odpowiedź brzmi - TUSZEM a nie nędznymi barwidłami.

Jeśli musisz coś kupić kup zestaw NIE UNIWERSALNY - NIE DO WSZYSTKIEGO - Ma tam być napisane że jest to do takiego jak twój kałamarza (no i kilku podobnych).

Ja od długiego czasu stosuję InkTeca, albo OCP Active Jet też jest OK byleby tusz nie był stary przed końcem ważności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...