Skocz do zawartości
gacus24

Jaka Jest Najlepsza Płyta Do Quada 45 Nm ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

 

Przekopałem forum w poszukiwaniu uzyskania odpowiedzi na swoje pytanie ale go nie znalazłem, jeśli jednak jest taki temat już założony to proszę o podanie linka do niego :) Co do moich wymagań:

 

- płyta musi mieć jak najwięcej faz zasilania gdyż na 99% będzie bazą do OC

- musi mieć sloty na DDR2 obsługujące pamięci co najmniej 1066

- byłoby super gdyby można było zamontować na niej bez zadnych problemów Scythe Mugen.

- cena nieistotna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pośrednio stwierdził mój poprzednik mówi się " że faza fazie nie równa".. ja ze swojej strony, mało oryginalnie, ale szczerze i z przekonaniem polecam DFI LP DK P35.. płyta pierwszo-klasowa do oc.. :)

ps

mugen wchodzi zupełnie bezproblemowo, w jakimkolwiek położeniu..

Edytowane przez hitchhiker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DFI LP DK P35

A konkretnie jaki model? Pytam gdyż jest ich kilka a czymś się chyba różnią miedzy sobą prawda? :) Czy aby na pewno te płytki obsługują DDR2 szybsze niż 1066?

Edytowane przez gacus24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie - w opisie czytamy że te płytki obsługują DDR2 ale maksymalnie 800 MHz więc z obsługą 1066 i wyższych może być kłopot.

Czytaj uważnie, (w części artykułu dot. BIOS, oraz w dużej części postów w tamtym temacie) jest napisane, że OBSłUGUJE.. i ja też Tobie napisałem, że obsługuje.. Możesz sobie nawet pogonić swoje pamięci (jak Ci się uda) do 1700 na przykład..w każdym razie, płyta główna Ci w tym nie przeszkodzi..

Edytowane przez hitchhiker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie i bezapeleacyjnie najlepszy plytki do OC s775 to

DFI LP UT P35/X38 ze wskazaniem na te pierwsza ze wzgledu na nizsza cene

Foxconn Mars P35

 

Obydwie bardzo porownywalne pod wzgledem osiagow, dfi lepeij prowadzi pamieci, mniej sie tez grzeje.

 

Pytanie tylko czy potrzeba az Ut/LT P35 od dfi czy moze wystarczy DK p35 jak sugerowali przedmowcy, roznica w cenie jest dosc znaczaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to skoro nie ma OC, i cena nie ma znaczenia i ma byc stabilna i trwala oraz nie napisales na jakich funkcjach/bajerach Ci zalezy to:

 

1. zapewne nie zauwazysz roznicy miedzy plyta za 260 i za 990zl

2. stabilna jest znaczna wiekszosc plyt

3. trwale jest 99%plyt

4. w przypadku braku oc i braku wymagan co do specjalnych funkcji plyty wydanie kazdej zlotowki ponad 270zl NIE MA SENSU!!!!!!!!!!!!!

 

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może troszkę za ogólnie podszedłem do zagadnienia. Oto moje wymagania:

 

- jak najwięcej gniazd SATA 2

- obsługa CrossFire

- co najmniej 2 gniazda PCI-E x 16 2.0 działające z pełną prędkością

- obsługa RAID

- gniazda na pamięci DDR2 obsługujące prędkości co najmniej 1066 MHz

- jak najwięcej gniazd USB.

- chłodzenie płyty najlepiej za pomocą heatpipe.

- musi być również możliwy bezproblemowy montaż Scythe Mugen

 

To by chyba było na tyle :)

Edytowane przez gacus24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena nie ma znaczenia jak już pisałem. Spodobała mi się ta płyta ale słyszałem wiele negatywnych opinii o Asusach ( że padają itp ). Czy to prawda, czy są to zarzuty wyssane z palca? Chętnie posłucham innych propozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1- jak najwięcej gniazd SATA 2

2- obsługa CrossFire

3- co najmniej 2 gniazda PCI-E x 16 2.0 działające z pełną prędkością

4- obsługa RAID

5- gniazda na pamięci DDR2 obsługujące prędkości co najmniej 1066 MHz

6- jak najwięcej gniazd USB.

7- chłodzenie płyty najlepiej za pomocą heatpipe.

8- musi być również możliwy bezproblemowy montaż Scythe Mugen

ASUS P5E

ad1.6

ad2.+

ad3.+

ad4.+

ad5.+ (oczywiście "po OC" jak wszędzie)

ad6.6

ad7.+

ad8. 'bezproblemowy montaż' ? hehe. na tak chłodzonej płycie... powiem inaczej: zmieścił się.

 

co do padania asusów: czy to jest problem gdy masz gwarancję? ja jeszcze nie miałem złych przejść z asusem. i mało mnie takie historyjki obchodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli nie bedziesz wyciskal maxa z proca i ramu moze byc gigabyte ktorego pokazales, asus tez ok. Rzonica miedzy asus, gigabyte, a dfi i foxconnem to sposob podejscia do tematu. Wg mnie asus i gogabyte tworza plyty majace duuuzo stuffu ktory moze byc wykorzystany ale nie musi/czyt. bajery/ natomiast dfi/foxconn maja za zadanie umozliwic/nie przeszkodzic wyciskac max z podzespolow. I tak na dfi na pewno osiagmiesz lepsze wyniki pamieci niz na asusie i gogabyte, cyfrowa 8fazowa sekcja zasilania dfi ma mniejsze vdrop, podaje stabilniejsze napiecia, do osiagniecia tych samych wynikow procek wymaga mniejszego vcore. Pytanie tylko czy to wykorzystasz?? Duze chlodznie atez sie mieszcza bez problemu. Wyjatkowo rozbudowane chlodznei aheatpipe nie zawsze sa znacznie wydajniejsze niz konwencjonalne odpowiedniki +baaardzo wolny wentylator. U dfi czy foxconna nie uswiadczysz anatomiast bajerow w stylu wifi. cos za cos. Jezeli ma byc MAX OC to bierz DFI/ew foxconna jak wolisz inny kolor PCB:)/ jak nie zalezy Ci az tak na tym to wg mnie nie ma roznicy. Kazda z wymienionych wczesniej w temacie plyt spelni Twoje wymagania. A czy bedzie mialo jakiekolwiek znaczenie czy plyta ma 12 czy 16 usb 8 czy 12 sata?? chyba nie. i tak jest to duzo wiecej niz potrzeba imho.

 

Takze teraz pytanie, bedzie mocne OC czy nie???

tak ->DFI!!!

nie ->moze nie warto pakowac sie w plyty za tyle kasy??

 

no i jak z decyzja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC jeśli w ogóle będzie to na pewno nie będzie duże. Nie jestem maniakiem OC natomiast lubię mieć jak najwyższą wydajność w standardzie. Jeśli jest jakaś tańsza płyta która spełnia moje wymagania o jakim pisałem w poście 13 to proszę o propozycje :) Niemniej jednak jak pisałem wolę zapłacić więcej ale chcę mieć jak największą wydajność i stabilność w standardzie. Co do OC tak jak przed chwilą pisałem - być może będzie ale na pewno nie będzie to bicie rekordów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...