Skocz do zawartości
snowee

Zestaw ~3000k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupuję komputer dziś albo jutro i prosiłbym o podpowiedzi co do zestawu :)

 

ESC.PL

Proc Intel Core 2 Duo E8200 579zł

Główna Asus P5K Pro 349zł

Pamięci Corsair 2GB (2x1GB) PC800 CL4 XMS2 DHX 179zł -->mam nadzieję, że nie będą się gryzły z P5K Pro?

Grafa Inno3D GeForce 8800GTS 512MB 859zł

Dysk WD 320GB 7200rpm 16MB cache SATAII [3200AAKS] 235zł

DVD nie wiem co

 

COOLING.PL

Buda Cooler Master CM 690 Czarna 260zł

Zasilacz Corsair CMPSU-520HXEU 520W 320zł

Pasta Zalman ZM-STG1 25zł

Chłodzenie Thermalright Ultima 90i 137zł

Wentyl na TUi90 nie wiem co

 

RAZEM ~~ 3100 (łącznie z DVD i wentylem)

 

Jakie zmiany byście wprowadzili i jakie DVD i wentyl na coolera polecacie?

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DVD Pioneer 212 albo Samsung SH-S203.

Wentyl na ultime - Fander 120mm, Scythe S-Flex 1600 (do S-Flexa regulator obrotów).

 

Mobo - wszystko tylko nie Asus. Abit IP35, Foxconn P35A-S, nawet Gigabyte P35C-DS3R zamiast niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysoka awaryjność, nierówna jakość - możliwe że trafisz na model stabilny, ale jest spore prawdopodobieństwo kupienia problematycznego mobacza który łatwo padnie.

Także to loteria - po co ryzykować, skoro w tej samej cenie możesz mieć pewne i sprawdzone płyty? :)

Pozatym, coś mi się obiło o uszy, że serwis też nie grzeszy jakością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem z doświadczenia ze asusy bywają awaryjne, szczególnie te z nowych serii. 3 z 4, z którymi miałem do czynienia się popsuły (uszkodzona magistrala PCI, konflikty sprzętowe, problemy z chipsetem). Z serwisem tez jest ciężko i długo się czeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, Abita tez odrzucmy bo Abit ma slaby serwis w PL/tak slyszalem, podobie jak to ze asusy padaj ostatnio znacznie czesciej niz sie do tego przyzwyczilismy/

 

po usunieciu abita i asusa zostaje nam:

gigabyte, dfi DK P35, foxconn p35

 

Polecam foxconna(tani, bezproblemowy, latwy w obsludze, wysokie OC jak za te cene to rewelacyjne, trwala)

DFI DK(lepsza od ww foxconna pod wzgledem oc, bardzo udane zasilanie procesora, ladnie prowadzi pamieci, ale za wyzsza cene)

 

Co komu bardziej pasuje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...