Skocz do zawartości
Rafal-N

Upc - Internet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem Was zapytać o parametry łącza 2MBit w UPC

Znalazłem na stronie coś takiego: http://www.upc.pl/obsluga_klienta/?cid=77&aid=256

Czy to znaczy, że w UPC jest dynamiczne IP na takich samych zasadach jak w Neostradzie (tj. przy każdym połączeniu nowy numer IP)?

Chcialbym też wiedzieć, czy przez internet z UPC można kożystać z sieci torrent?

Wyczytałem też, że transfer dochodzi do 2Mbit/s - czy to znaczy że może być mniejsze (czy to sie rzeczywiście zdarza?)?

 

Bardzo prosze o pomoc i z gory dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Adres IP jest zmienny, ale nie zmienia się co każde rozłączenie.

2. Można bezproblemowo korzystać z torrentów.

3. Transfer utrzymuje się blisko 2MB, nie ma większych z tym problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam wprawdzie 4mb ale ogolnie to masz stale ip niezmienne, torrenty dzialają bardzo dobrze a transfer w sumie zależy od torrenta ale ogólnie osiąga sie prędkości takie na jakie pozwala łącze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Transfer utrzymuje się blisko 2MB, nie ma większych z tym problemów.

zeby miec taki transfer potrzeba lacza 16Mb/s

ewentualnie nie znasz jednostek mogles miec na mysli 2Mb czyli 256KB/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli natomiast chcesz grać w grę typu cs 1.6 to nie polecam. Mam 2Mb i ciągle mi pakiety ucina, ping skacze do 400ms. Jednym słowem nie polecam.

To masz ruskie czelo ;D Albo nie umiesz rate'ów ustawić

 

ja @ 4Mb (do kantera 2Mb i tak wystarczy) mam ustawienia:

cl_cmdrate 101

cl_updaterate 101

rate 25000

 

(czyli lanowe) i ms ~20 loss/choke zależy od serwera ale na gamesnetach/pifpafach/shootersach/whiterabbitach wszystko śmiga dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że rejty mam dobre, takie jak Ty :D . Jak miałem pierwszą umowę, nie narzekałem na łącze, ( teraz mam 2 ). Coś się zwaliło pod koniec grudnia i jest lipa. . Na każdym serwie mi loss skacze i ping. Próbuje coś z tym zrobić ale mi Panowie z czelo mówią, że mój net działa prawidłowo a ja widzę co się dzieje gdy gram, A gram nie od wczoraj :rolleyes:

 

Przyjacielu loss to jest od łącza gracza tak samo jak i ping. Choke zależy od ustawień rate serwera. Tyle że z choke 10-12 da się grać. Z lossem już gorzej...

Edytowane przez stolara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjacielu loss to jest od łącza gracza tak samo jak i ping. Choke zależy od ustawień rate serwera. Tyle że z choke 10-12 da się grać. Z lossem już gorzej...

Raczej od tego przez ile bramek przechodzi pakiet w drodze do serwera :P Wina obustronna można powiedzieć.

 

A upload masz ok? Bo to głównie od tego laguje w czelo (np z torrentem w tle nei pogram, ale sam download [http] i grać się da komfortowo). Może coś w tle smiga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystam z P2P. Gdy gram mam tylko włączone gygy, zawsze tak miałem i nie było problemu. Jak sprawdzam prędkość łącza na stronie typu dsl.cz to mam niby transfer w porządku ( czasem lekkie odchylania ) ale to nie powód, żeby mi cięło pakiety i lagowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...