Jump to content
Z!m3K

Digital Power Saving Mode

Recommended Posts

Witam! Mam następujący problem. W czasie pracy z komputerem /raz w czasie gry, czasem podczas przegladania strony/ wyłącza mi się monitor i wyskakuje napis digital power saving mode, komputer chodzi dalej, a jedynym sposobem żeby monitor znowu chodził jest wyłączenie zasialania i włączenie ponownie. Czy może mi ktoś pomóc? Ten problem wystąpił po 2,5 miesiąca używania komputera. Czy to ma związek z kartą graficzną, zasilaniem czy monitorem? Prosze o pomoc i z góry dziękuję.

Witam! Mam następujący problem. W czasie pracy z komputerem /raz w czasie gry, czasem podczas przegladania strony/ wyłącza mi się monitor i wyskakuje napis digital power saving mode, komputer chodzi dalej, a jedynym sposobem żeby monitor znowu chodził jest wyłączenie zasialania i włączenie ponownie. Czy może mi ktoś pomóc? Ten problem wystąpił po 2,5 miesiąca używania komputera. Czy to ma związek z kartą graficzną, zasilaniem czy monitorem? Prosze o pomoc i z góry dziękuję.

Często odpowiedzialnosć za to ponosi karta grafiki (zła współpraca z konkretnym modelem monitora), czasem pomaga zmiana sterowników, czasem również wymiana kabla DVI.

Jeśli jednak problemu nie było, a pojawił się, może być to równiez uszkodzenie monitora...

Witam serdecznie! Mój LG Flatron W1952TQ zaczął się wyłączać na 2 sposoby:

1 – widać testy POST i start Windows XP a w momencie logowania XP mam „Tryb cyfrowy oszczędny” i dalej jak po omacku,

2 – nie widać testów POST ani ładowania Windowsa, natomiast po uruchomieniu pokazuje się ekran logowania.

Miałem ASUSa 9600GT na DVI ale padł miesiąc temu, wieszał się, ale monitor był ok

Potem używałem tymczasowego Radeona x300SE na złączu analogowym i też działało, ale to analog.

Teraz mam Gigabyte 9600GT na DVI i ten problem występuje sporadycznie. A Karta jest nóweczka i na dodatek była już sprawdzona i działa jak należy. Windows oczywiście przeinstalowany.

Przeglądając zagraniczne fora i szukając rozwiązania zauważyłem że problem ten dotyczy wielu osób. Czy komuś z purepc udało się już rozwiązać ten problem?

Zauważyłem tez jedną ciekawą rzecz. Mam kartę która ma 2 DVI i TV-out. We właściwościach niekiedy wygląda to tak jak na screenie,

Dołączona grafika

są 2 monitory, drugi to chyba ten TV out. I wszystko było by OK. gdyby nie fakt że czasami ta zakładka wygląda jak na komputerze kolegi, który ma 7300GT i też TV Out, a ma jeden wyświetlacz w opcjach.

Dołączona grafika

Co dalej? Bo kolejny raz wymieniać karty nie chcę.

----------------------------------------

EDIT:

Problem rozwiązany w tym wątku:

http://forum.purepc.pl/Podstawowe-Zagadnie...iu-t294785.html

Edited by Pawelek69