Skocz do zawartości
jawor121

Pierwsze,dość Tanie Wc

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

 

od jakiegoś czasu,znów chodzi mi po głowie kibelek.Przybyły mi ostatnio fundusze i myślę że mógł bym już coś złożyć,na razie tylko procesor,ponieważ kartę mam zintegrowaną,a nb się aż tak nie grzeje.Zależy mi na kompatybilności z Am2 i 775 bo nie wykluczam przesiadki na 775 za jakiś czas.Posiadam obecnie obudowę Chieftec Bg-01-B-B-Sl taką jak na zdjęciu:

Dołączona grafika

Wyjąłem koszyk na dyski twarde,a jeden co mam powędrował na gumki do 5,25.Mam problem gdzie umieścić chłodnicę,myślałem albo o przodzie albo na dole obudowy,nie chciał bym raczej nic ciąć ponieważ w wakacje i tak zmienię na coś innego,a tą sprzedam.Nie wykluczam kupowania używanych komponentów,co by obciąć koszty.

Myślałem o czymś takim:

COOLTEK EXSTREAM 120 mm Dual,albo jakaś używka jeśli uda mi się coś dorwać,czy może 1x120mm na razie by starczyła?

FROST 3 DUO,tak samo jak wyżej może wyrwę coś używanego.

Co do pompki to nie mam pojęcia co kupić i proszę o jakąś poradę.

Jakie,nie drogie węże kupić,nie chciał bym żeby były cienkie i się łamały ale żeby nie były nie wiadomo jak grube.

Płyn,pewnie mieszanka borygo i destylki

Do tego jeszcze jakieś wentyle itp.

Proszę o jakieś porady co zmienić itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Określ maksymalny fundusz będzie sporo łatwiej.

Chłodnicy 1x120 nie opłaca się lepiej minimum 2x120mm.

Blok Frost ew. Prison można na allegro/forum za 60-80zł wyrwać

Pompka Coolriver rev.2 / Black Water Silent Pump na start wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prison Pro v2 lub v3. Z tanszych Frost 3 duo.

Cooltek 2x120 w angeli za 99zl lub BWA 2x12 w cooling.

1-2m Innovatek 8/10 (7,5/9,5)

Pompka Coolriver rev.2 bądz Black Water Silent Pump.

Do tego zlączki sm 8/10 ok 20-30zł

Plyn borygo+woda demineralizowana.

Edytowane przez PawloHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie umieścić chłodnice?To jest mój największy dylemat.Mam pomysł na stelaż kilka cm nad dolną ścianką.Czy takie coś dało by radę?

A nie lepiej poprostu wykorzystac z tylu miejsce na wentylator 120mm i uzyc takowego jako dystansu do chlodnicy? Jak bedziesz chcial dac ja kroccami w gore pewnie trzeba by bylo 2 dziury wywiercic, ni i nie wiem czy zmieszcza sie pod zasilaczem, zawsze mozna dac ja kroccami w gore, wyjac jednego sledzia i tamtedy przeciagnac weze... Popatrz w galerie na forum, wiele osob tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten rysunek czy jak to nazwać to tylko dla pokazania i jak mam to zamiar poukładać.Rez będzie w przyszłości,no chyba że uda mi się gdzieś jakiś tani wyrwać.

P.S jak napełnić układ bez reza?

Edytowane przez jawor121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując trójnik w ogrodniczym (koszt z 2zł :)) lub jeśli będziesz miał CR'a to przez niego. Zaraz się ktoś odezwie że to trudne ale mi to zajmowało na początku 30min, teraz 10...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

podepne sie pod temat jeżeli można:-P

 

schemat na moim przykładzie

 

czesci

Pompa Innovatek HPPS za 62 zł SM 8/10 używana na allegro bez reza :? (z nowym wirnikem - wyglada jak nowy:P ) [nowa około 260 zł]

blok CPU KTC PQ-Plus P4 775 - za 69 zł uzywany w idealnym stanie SM 8/10 (od kolegi Bartka z forum pruecp.pl którego pozdrawiam :) ) nowy KTC

blok GPU Abadon PRO - 51,50 - allegro uzywany SM 8/10

chlodnica cooltek xstream 2x120 SM 8/10 za 62 zł - kupiona na allegro w dobrym stanie

węze 2m Alphacool PUR 8x1 (UV) 5zł/mb (allgro.pl)

2xFander 120 - 66zł/komplet (napopularniejszy "zimny"sklep)

dodatkowo płyn niebieski 1 L Alphacola za 25 zł - zeby było ładnie :P

 

SUMA: 345,50 (+ koszty przesyłki około 35 zł za wszsytsko)

żeby było taniej możesz kupić tańsze węże, wiatraki (Acutake 14 zł 120mm)

i bez bloku na GPU

wtedy zmiescisz pownienws sie ziescic w granicach 300zł i masz przezwoite WC tylko trzeba szukac "okazji" sledzic allegro i forum (giełde)

 

PS mam takas samą bude i tez mam problem z umoiejscowieniem wc w srodku

prwadopodobie chłodnica pojdzie na Front (po wywaleniu koszyka na HDD) dysk w miejsce 5,25 (mocowanie Pentagrama HDD costam)

nieche jej ciąć wiec trzeba pokombionwac, w planach jest coś wiekszego ale najpierw nowy proc C2D :D potem buda :P

w planach tez budowa reza

 

mam na dzieje ze ci troche ułatwiłem sprawe

pozdro

Edytowane przez kwakman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kwakman

Ja kupuję Cr2 za 60zł,to jest już pewne.Co do reszty,oprócz węży i wentyli,będę szukał na allegro i forum.Jak wymyślisz mocowanie chłodnicy to możesz dać fotki,bo naprawdę nie mam zielonego pojęcia jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kwakman

Ja kupuję Cr2 za 60zł,to jest już pewne.Co do reszty,oprócz węży i wentyli,będę szukał na allegro i forum.Jak wymyślisz mocowanie chłodnicy to możesz dać fotki,bo naprawdę nie mam zielonego pojęcia jak.

dobry wybór za ta kase :-P

 

co do chłodnicy to chyba chyba najlepiej bedzie ja zamontować na forncie budy

po wywaleniu plastikowego koszyka na dole frontu masz miejsce na wiatrak 120mm

plan mam taki zeby przykrecic wentle do chodnicy:

dolny z lewej strony wciągający powietrze do budy i przymocowac go do dziur we froncie

górny wentyl z prawej strony wypychajacy powietrze z budy

HDD musisz wrzucic w zatoke 5,25 a o FDD zapomij (chyba juz nikt tego nie używa)

 

jest druga opcja zeby wyciągnąc chłodnica na tył budy dorobic dystanse-srubki, wywiercić 3 dziury i przykrecić do tylnej czesci obudowy 2 suby po zasilaczem, trzecia gdzies na dole

 

looknij w moim temacie sa rysunki zobacz jak to sprytnie zaplanowałe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem rysunki.Ja myślałem na spodzie budy,zrobić stelaż.Ja bym mógł nawet ciąć choć tego chciałem uniknąć.Wtedy wyciął bym 2-gą dziurę 120mm,z pierwszej która jest wyciął kratkę i powinno być ok.No ale to ostateczność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwiązanie z frontem jest tymczasowe (domomentu zmiany budy) łatwy montaż pytanie czy efektywne? to się okaże lada dzień.

jak dzis dojdzie Abadon składam całość i podziele sie wrażęniami :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd: Toruń/Swindon

 

Dobra znalazłem Sharkoona Rebel9 w sklepie w Uk,więc go wezme.Tyle razy szukałem aż w końcu się pojawił w jednym sklepie.Równowartość 165zł z przesyłką i vatem :/.

o.0 zaktualizuj dane albo uzyj google ....

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Edytowane przez Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wpisane Torun/swindon bo obecnie mieszkam w Swindon,a w Toruniu mieszkałem wcześniej ale mniejsza oto.Czy ta obudowa nada się pod budowę Wc?Chłodnicę bym na front wrzucił,pompkę w najniższą zatokę 5,25.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wpisane Torun/swindon bo obecnie mieszkam w Swindon,a w Toruniu mieszkałem wcześniej ale mniejsza oto.Czy ta obudowa nada się pod budowę Wc?Chłodnicę bym na front wrzucił,pompkę w najniższą zatokę 5,25.

to po co to sprowadzać z uk o.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...