Skocz do zawartości
zadzior_xp

Neostrada I Access Point

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

1. Nie znam się kompletnie na żadnych połączeniach sieciowych. Posiadam Neostradę i jak wiadomo łącze się poprzez modem. Chciałbym natomiast podłączyć jeszcze dodatkowo dwa komputery bezprzewodowo. Czy jest możliwość zrobienia tego tylko przy użyciu access pointa i wewnętrznej karty sieciowej zintegrowanej z płytą główną? Pytam właśnie o to połączenie ponieważ posiadam acces pointa tp-link TL-WA501G, którego jeszcze nigdy nie używałem (został mi on po przebudowie w firmie gdzie pracuje).

2. Mój znajomy ma podobny problem: jest w osiedlowej sieci przewodowej, łączy się poprzez kartę sieciową do której podłącza kabel sieciowy. Chciałby łączyć się bezprzewodowo i czy wystarczy, że podłączy kabel z sieci do access pointa żeby wszystko mu dzaiłało czy w ogóle to nie działa na takiej zasadzie?

 

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Oczywiscie mozesz podlaczyc do portu LAN w AP swoj komputer i udostepnic neostrade na ta karte i net bedzie normalnie po wirelessie latal(wylaczasz w routerze DHCP i odpalasz zabezpieczenia) - bedzie dzialac tylko jak komp z neo bedzie wlaczony.

 

2. jak nie potrzebuje dwoch czy wiecej kompow na tym laczu to moze kupic AP i wpiac siec do portu lan i juz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, rzeczywiście można tak połączyć :) dzisiaj znalazłem chwile czasu i zrobiłem to. Wszystko wyglądało tak: z internetem łącze się poprzez modem tak jak pisałem, do wolnej kart sieciowej wpiąłem kabel i podłączyłem do access pointa. Następnie w ustawieniach sieci skorzystałem z opcji konfiguruj sieć.. tam już wszystko praktycznie automatycznie było ustawiane, uruchomiłem pc ponownie i wszystko już działało. Bez problemów łączą się moje dwa pozostałe komputery, jedyny minus tego jest taki, że musi być wł. ciągle główny komputer żeby reszta miała połączenie. Zastanawiam się jeszcze nad jednym sposobem połączenia: modem (neostrada) -> router -> access pint -> 3 pc. Ale nie wiem czy router połączy się tak z neostradą, tak jak pisałem nie mam zbyt dużego pojęcia w tych sprawach. Ktoś już może tego próbował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokup sobie modem ADSL z wyjsciem RJ-45(o ile masz router w tym AP) i podlacz do portu WAN, a swoja stacjonarke podlacz do portu LAN przez wbudowana karte sieciową.

 

Jak nie masz routera to albo kupisz odrazu jakis przewodowy router z modemem ADSL albo sprzedaj wszystko i kup jakies all-in-one.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No są takie routery z wbudowanym modemem i radiowką. Np. LiveBox'y od tepsy za złotówkę/m-c lub 10zł. Mój obsługuje 3 kompy i jeszcze sie przebija przez podłogę do sąsiada, to nie musimy latać z płytkami :D

Jak się brzydzisz LiveBox'a to coś porządniejszego możesz sobie kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...