Skocz do zawartości
Logitech!

Linux-szata Graficzna

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro ma to być twój pierwszy Linux to proponuję Ubuntu. Jest bardzo proste w obsłudze, a po włączeniu wszystkich efektów graficznych prezentuje się naprawdę ciekawie.

Edytowane przez Jonatan007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję Mandrivę na początek. Prostszego i bardziej "windowsowskiego" linuksa nie znajdziesz.

Co nie oznacza, że jest to dobra dystrybucja. Osobiście dla mnie najlepszy jest Suse.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam Ubuntu jako najprostszą w obsłudze i konfiguracji dystrybucje. Jeżeli masz neostrade to nie będziesz miał problemu z netem, do sterów od grafiki wystarczy program Envy, a efekt kostki syci ;]

 

Sam sie kilka dni temu przesiadłem na Ubuntu i wiem jedno, do Windowska wróce tylko kiedy będę robił prezentacje do matury, żeby mieć pewność ze na Office zadziała (nie to że w OO nie mam pewności, po prostu zwykly Office jest dla mnie jakoś lepszy w obsłudze). Poza tym, ja do Win nie wracam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz koledzy wyzej napisali na poczatek Ubuntu bedzie wporzadku. Swietna dokumentacja i ilosc uzytkownikow pozwoli szybko zaradzic ewentualnym problema.

 

Jesli jednak za mainstreamem nie podazasz, to polecam:

- Elive

- Sidux

- Linux Mint

 

Przy pomocy paczek jezykowych z wiekszosci dystrybucji da sie zrobic wersje pl.

 

 

Co do szaty graficznej, to zalezy od srodowiska graficznego zastosowanego w danej dystrybucji, ale nie ma co zbytnio sie tym sugerowac, gdyz do kazdej odmiany linuxa da sie dograc alternatywne srodowska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...