Skocz do zawartości
dudlisz

BIOS- RATUNKU!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem z biosem do płyty gigabyte ga7-va. Przez jakiegos idiote który zmienił nazwe pliku wgrałem bios z ga7-vaxp ultra :cry:

 

Płyta działa ale mam z nią problemy... Czy ktos wie co mozna zrobić w takiej sytuacji?? Starałem się wgrać bios(ten dobry) z poziomu DOS-a ale nic z tego. Wypisuje jakies bzdury o innym rodzaju pamięci flash. z wina tez nic z tego bo na mojej płycie jest tylko jeden bios a plyta mysli ,że są dwa... Czy da się to jakoś zaprogramować??? nawet z zewnatrz.

 

I jeszcze jedno: nie da wyjąć się kostki z biosem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie "siedzę" w AMD ale płyty Gigabyte mają funkcję DualBIOS (przynajmniej te które ja miałem i mam). Nie wiem czy twój egzemplarz też ma tę funkcję (na 99% ma) , ale jeśli tak to wystartuj kompa z zapasowego BIOS-u i flesh ponownie...tym razem właściwym. Grunt , że płyta się uruchamia wogóle. Gorzej jak by było "ciemność widzę , widzę ciemność"... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z biosem do płyty gigabyte ga7-va. Przez jakiegos idiote który zmienił nazwe pliku wgrałem bios z ga7-vaxp ultra :cry: 

 

 

I jeszcze jedno: nie da wyjąć się kostki z biosem...

Gdzie ty szukasz biosow, ze narzekasz na zmienione nawy :?: na kazaa-ie moze :)

a tak powaznie jesli twoja plyta nie ma Dual-BIOS to idz do serwisu z kostka biosu (aby wyjac wystarczy lekko podwazyc nozem) i tam w programatorze ci sflasciach!a (albo poszukaj kogos z identyczna plyta jak twoja i wloz jego bios do swojej , wystartuj kmpa z dyskietki , zmien kosc na swoja i sflashuj)

zycze powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...