Skocz do zawartości
fuxmen

czy ktoś to widział??

Rekomendowane odpowiedzi

ludziska mam pytanko

mam to co w podpisie i więcej nie ruszy ale czytałem, że da się jak ruszy winzgroza to da się zmienic fsb na 166(w speedfanie) i powinno lotać

 

niech ktoś się wypowie kto ma podobny sprzęt

 

i czy jak by była zawicha to czy komp mi sie nie spieprzy bo ostatnio po resecie biosu czabyło robić format :(

 

na 150 mam koło 42 stopni a jak zapuszcze moje chłodznie to schodzi nawet do 37 a to jest palomino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

małe szanse że poleci - 1. sdram (chyba ze to kingston 150+) 2. proc palomino (na 166 to juz bedzie 2100+ - wątpię) no i ecsik który może tak a może nie. mój po zabawach z fsb 166 odszedł - jak puscilem 166 w biosie (uznali gwarancję na szczęscie :D ). niemniej zycze powodzenia ale chyba najpierw zmniejsz mnożnik na procu jesli chcesz cos osiagnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak bym zostawił i tego fsb 150 i dał mnożnik 12,5 zamiast 10,5 to czy by ruszył??

pytam sie bo zmiana mnożnik a odbywa się poprze grzebaniue na procu niestety(czyli na stałe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde wiem że to i tak dużo na takim sprzecie i w takich warunkach (ecs, sdr i palomino) no ale pasowało by więcej, sam się boję tych zasranych rowków na procu zmieniać ciekawy jestem czy jest ktoś kto robi to za kasę w moim regionie Tarnów(małopolska).

 

ogółnie chodzi mi czy jakbym zmienił mnożnik to czy ruszy bez podnoszenia napięcia( :( znowu potrzebny mod :( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napięcie - chyba nie potrzebujesz moda, poszukaj, aby osiagnać 1.85v trzeba było zamalować wszystkie mostki odpowiedzialne właśnie za woltaż (nie pamiętam które)-szukaj. :)

zresztą gdzieś tu na forum toczy się spora dyskusja nt. 166 na k7s5a i ktoś tam twierdzi że z powodu bugów samego sis735 stabilne to do końca nie będzie, aha NIKOMU nie udalo się zmusic żeby płyta wystartowała po ustawieniu w biosie 166/166 pomyśl czy warto kombinować na 166. ps. przy 150 włącza się dzielnik 1/5 -> niedotaktowane pci i agp. nie lepiej mieć 147/147 i ciutkie o/c dla pci i agp -> potestuj, wydaje mi się że warto (chyba że np coś ci szwankuje przy pci w okolicach 37)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dałem na 147 chyba to mi zechlało wszytkiedane na c:

były jakieś pliki a ni esystem

uruchomił się tylko raz win me a xp to nawet ani raz a na 150 wszytko ok i pracuję już od długiego czasu i gram i nic się nie wiesza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

małe szanse że poleci - 1. sdram (chyba ze to kingston 150+) 2. proc palomino (na 166 to juz bedzie 2100+ - wątpię) no i ecsik który może tak a może nie. mój po zabawach z fsb 166 odszedł - jak puscilem 166 w biosie (uznali gwarancję na szczęscie  :D ). niemniej zycze powodzenia ale chyba najpierw zmniejsz mnożnik na procu jesli chcesz cos osiagnac.

Zdziwił byś się mam dwie 128 no-name które idą 160 jak podniose na CUSL2-C Vio na 3.6 to może i by było 166

 

Wszystko się może zdażyć.

Dla mnie SDR-y nie są takie złe z wyjątkiemprzepustowości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myślisz o tym ustawieniu co podałem

166/31/125

nie wiem czy ruszy bo czytałem że sis 735 nie lubi asynchronicznych zegarów ramu i proca

ooooo z moich doswiadczen wynika ze bardzo nei lubi , a nawet jak by jakims cudem twoj polubil to i tak nei ma ta szyna nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak myślałem spowolniłbym sdr no i dysk (pozatym dysk tera chodzi na 30 MHZ ;(

ale jak się system spieprzy to spóbuję na 147 dać bon ie chcę żeby mi coś zechlało bo mój barak chyba się burzy przy tej częstotliwości (37 MHZ)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludziska czy jest w stanie ktoś mi powiedzieć czy mój proc pójdzie na mnożniku 12,5 bo jakbym dał tyle to nie wiem czy by poszło no a szkoda zmieniać sto razy i grzebać w tym procu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy to faktycznie prawda, że lepiej dać na 147 i dzielnik 4 niż na 150 i dzielnik 5?

Wiesz

147 Mhz FSB / 4 = 36.75 Mhz PCI

150 MHz FSB / 5 = 30.00 Mhz PCI

 

Za mało żle. Za dużo to już chyba wiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludziska mam pytanko 

mam to co w podpisie i więcej nie ruszy ale czytałem, że da się jak ruszy winzgroza to da się zmienic fsb na 166(w speedfanie) i powinno lotać

 

niech ktoś się wypowie kto ma podobny sprzęt 

 

i czy jak by była zawicha to czy komp mi sie nie spieprzy bo ostatnio po resecie biosu czabyło robić format :(

 

na 150 mam koło 42 stopni a jak zapuszcze moje chłodznie to schodzi nawet do 37 a to jest palomino

Masz na tej stronie tamat o podkrecaniu Athlonow XP 1600+ :P

Moze tak laskawie tam popatrzysz, a nie bedziesz zakladal nowy temat niepotrzebnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...