Skocz do zawartości
mothman

Jaki Ram 2x 2gb?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o radę przy wyborze pamięci. Warunki (jak w opisie tematu): 800MHz, CL 4-4-4-12, radiator jakiś żeby się nie gotowały :-P OC obojętne, ponieważ RAM nie będzie kręcony.

 

Myślałem o:

2x 2GB Corsair Twin2X 800MHz CL4-4-4-12 DHX Technology

2x 2GB PDP Patriot Dual LLK EPP 800MHz CL4

 

Przez chwilę także o:

2 x 2GB A-Data Extreme Edition 800 CL5

 

Przemawia za nimi cena i wieczysta gwarancja (dla mnie szok), ale myślę, że skoro nie będę ich kręcił lepiej dołozyć do 4-4-4-12. Co myślicie?

 

Które z powyższych warto wybrać? A może jakieś inne są godne uwagi? Czekam na odp. i z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez maroon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieczystą gwarancje producenta mają chyba wszystkie pamięci :)

imho lepiej wybierz coś takiego

http://ddr2.home.pl/product_info.php?manuf...products_id=295 tutaj test XA przy 2x1GB http://www.xtremesystems.org/Forums/showth...533#post2469533

http://ddr2.home.pl/product_info.php?manuf...products_id=302

http://ddr2.home.pl/product_info.php?manuf...products_id=113

 

różnicy pomiędzy 4-4-4-12, a 5-5-5-15 przy normalnym użytkowaniu nie odczujesz http://www.hardwareoc.at/Exceleram_EX2-2800P2-SJ-2.htm 4-5-5-12 vs 5-5-5-15

 

 

ps. radiator jest zbędny przy takich zawrotnych częstotliwościach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieczystą gwarancje producenta mają chyba wszystkie pamięci :)

Corsarze i Patrioty z mojego poprzedniego postu mają po 5 lat gwarancji, przynajmniej tak podaje komputronik, ale mniejsza o to :)

 

różnicy pomiędzy 4-4-4-12, a 5-5-5-15 przy normalnym użytkowaniu nie odczujesz

A w grach? :wink:

 

I jak traktować ten test? Wyniki niemal identyczne, ale pamięci z gorszym CL mają wyższe taktowanie (jestem zielony w kwestii MHz vs. CL) :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsarze i Patrioty z mojego poprzedniego postu mają po 5 lat gwarancji, przynajmniej tak podaje komputronik, ale mniejsza o to :)

 

A w grach? :wink:

 

I jak traktować ten test? Wyniki niemal identyczne, ale pamięci z gorszym CL mają wyższe taktowanie (jestem zielony w kwestii MHz vs. CL) :-P

5 lat w sklepie, który i tak wymienia je u producenta, poza tym, 5 lat ich na pewno nie będziesz mieć.

 

w grach też nie poczujesz.

 

ps. nie wiem gdzie Ty widzisz w pierwszej tabelce inne MHze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował Kingstony na Elpidach. Nie są drogie, a podkręcają się jak te sławne 2x1 :), a OC lekkie im na pewno nie zaszkodzi.

Edytowane przez pajak28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 lat w sklepie, który i tak wymienia je u producenta, poza tym, 5 lat ich na pewno nie będziesz mieć.

OK, już rozumiem.

 

ps. nie wiem gdzie Ty widzisz w pierwszej tabelce inne MHze?

Źle spojrzałem, sory :wink:

 

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi to stwierdzić, ale wspomniane A-Data Extreme, które kupiłem gryzą się z moją karta dźwiękową, przynajmniej do takich wniosków doszedłem. RAM jest sprawny, 12 godzin MemTest86 wykazał 0 błędów. Reszta sprzętu sprawna, system czysty. Póki nie zmieniłem RAMU nic niepokojącego się nie działo.

 

Objawy:

Rzadko, ale jednak w windowsowskim Media Playerze po włączeniu jakiegoś pliku wideo dźwięk zacina się na pierwszym dźwięku, jaki padnie i zapętlą się. Taka sieczka trwa tak długo aż nie wyłączę odtwarzacza. Każde następne odpalenie pliku wideo skutkuje tym samym. Pomaga tylko reset (do następnego takiego zacięcia).

W Test Drive Unlimited dzieje się tak za każdym razem. W dodatku, kiedy wejdą już do gry (mimo tego zapętlonego dźwięku) i włączę mapkę gra się wyłącza.

 

Po zmianie RAM na stary, ten, który miałem wcześniej (GeIL Evo) problem znika, wszystko pracuje idealnie, TDU nie wiesza się na mapce, nie występuje dziwny efekt z dźwiękiem.

 

Powtarzam, RAM nie jest uszkodzony, bo MemTest by to wychwycił. W związku z tym chcę sprzedać tamten RAM w cholerę i kupić jakieś inne 2x 2GB.

 

Myślę o tych Geilach - klik, bo obecnie mam Geile i się nie gryzą.

 

Ew. czekam na inne propozycje RAMU, ale żeby absolutnie się z niczym nie gryzł!

 

Reszta sprzętu:

- E6850

- Gigabyte GA-P35-DS4

- Palit 8800GT 512MB Sonic

- 2x 1GB GeIL Evo 800MHz CL4

- WD Caviar WD1600AAJS

- WD Caviar WD2500AAJS

- Creative SB Audigy I

- Enermax Modu82+ 525W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...