Skocz do zawartości
Rastir

Co Kupić, Wymienić, "mój Złom" Max 1400zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Pisze ten temat gdyż mam do was pytanie co byście wymienili w moim kompie albo co w góle byście z nim zrobili( sprzedać coś z niego albo całośc sprzedać, o ile coś jest warte)

W mojej skrzyni znajdują się takie rzeczy jak

Płyta główna: ASUS P5VDC-TVM/SE - P4M800

Procesor: Intel core 2 duo e6300 2x1.86

Karta graficzna: GeForce 7600 GT ddr3 pci-e z palita taktowanego 560/700

Pamięć: 1 gb ddr2 2 2 kościach po 512 ddr2 533 firmy nie jestem pewien jak sprawdze to podam ale nic rewelacyjnego

Zasilacz: Jakiś powerfox 400w

Obudowa: Micro-ATX TLM 436 Czarno-Srebrna z zasilaczem 400W

Dysk twardy: 400GB o ile dobrze wiem stata

Więc co byście polecali zmineć albo czy sprzedać coś zniego. Jeśli miał bym na początek 850 zł. A komp chce mieć przeznaczony do grania.

 

 

PS. Zdaje sobie sprawe że powinienem wymienić wszystko czyli najlepiej kupić nowy ? Choć może wy się z tym zgadzacie. Z tego co wiem proc i dysk nie jest zły. Proca podobno nawet można nieco pokręcić oczywiście jak zmienie kilka badziewi.

Edytowane przez Rastir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawe że powinienem wymienić wszystko czyli najlepiej kupić nowy ? Choć może wy się z tym zgadzacie. Z tego co wiem proc i dysk nie jest zły.

I po co ten temat skoro wszystko wiesz ;)

Mozna np. kupić:

mc 400W, 8800gs lub 9600 gt, 2 gb ram kingston na elpidach, p31ds3l ~ 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co trzyma jeszcze jakiś poziom to procesor i grafika. Wpierwszej kolejności do wymiany zasilacz i płyta bo na tej to nie pokręcisz. I więcej ramu by się przydało, więc:

Abit IP35

2x1GB kingstona na elpidzie

Modecom MC-400

8800GS

Powinienes sie zmiescic.

Edytowane przez gryzek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem 850zł na start i komp przeznaczony do grania. Choć ile bym miał jeszcze nie wiem. W tym miesiącu powinienem się dowiedzieć może będę miał więcej środków. A jeśli wymienić go całego to czy lepiej zbierać kasy i kupić na raz całego czy wymieniać po koleji coś ? Dysku raczej bym sprzedawać nie musiał, procka w sumie też choć słyszałem że intel core duo e2160 jest bardzo dobry bardzo dobrze się kręci więc mam pytanie czy dużo lepszy od mojego procka jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hyy no tak jest to chyba dobre rozwiązanie ja z początku zannim tu zobaczyłem twój post

myślałem nad czymś takim ylko że to mnie wychodzi nieco sporo ponad tą kwotę co napisałem choć może gdyby sprzedać te rzeczy które odstawie z mojego kompa naziwbało by się troche to czy opłacało by się to:

Płyta Główna : Abit IP35-E - 295 zł

RAM : 2x1GB OCZ 141zł

Karta Graficzna : Palit 9600GT 512MB - 488 zł

Obudowa: Sharkoon Rebel 9 Black - 170 zł

Zasilacz: Corsair CMPSU-550VXEU 550W - 275 zł

 

I teraz pytanie za ile by poszłedł mój komp mniej wiecej bez Dysku, z prockiem i ile bez dysku i procka ? Jęsli za dość dobrą cenę miał by iśc mój proc wtedy można by go było sprzedać i kupić

 

Procesor : Intel Pentium Dual Core E2160 - 199 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha to dobrze. A na tej płycie głównej co napisałem ile bym wykręcił mojego proca na boxie ? I czy na tym co napisałem dobrze by poszło podkręcenie mojego proca ? I czy może podałem jakąś rzecz która jest nie potrzebna bo na przykład jest porównywalna do innej a o niższej cenie ? I co myślicie o zasilaczu Nie za dużo. W sumie myśle o zasilaczu tak by szybko nie zmieniać gdy na przykład będę chciał zminieć grafe na GF 9800GX2 bo ja w sumie już nie wiem jak to jest jaki potrzebuje zasilacxz bo wszędzie piszą co innego ;/

Edytowane przez Rastir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proca zostaw bo bedzie wydajniejszy niż E2160 przy tym samym zegarze. A ile podkręcisz zależy od Ciebie i proca ;) Ale na 2,7GHz można śmiało liczyć.

A Ty nie masz zasilacza tylko coś zasilaczopodobnego. Ja bym bał się na tym odpalić to co masz teraz. Zasiłka KONIECZNIE do wymiany!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wiem lae jaki jakiej firmy najlepiej by nie wywalić może za dużo na niego ? Czy dużo lepszy jest corsair od Chieftec ? Ja nad zasilaczem myślałem teraz minimum 520, nie wiem na takim odpalił by mi w przyszłosci 9800 ? Czy może lepiej 560 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9800 odpalisz na 400W. Zasiłka powyżej 500W to przerost formy nad treścią jeśli nie myślisz o SLI/CF czy jakimś x2.

Corsair średnio lepszy jest od chiefteca ale i drozszy. Zależy czego i do ilu szukasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli uważasz że jakiś potężny zasilacz nie będzie mi potrzebny by odpalić kiedyś Albo radka HD3870x2 albo Geforce 9800GX2. Ale chyba do stabilnej pracy tez 550W By się przydało ? Z tego co wiem chyba jednym z lepszych zasilaczy teraz są corsair ? Ale ja też majątku wydac za bardzo nie chce.

Edytowane przez Rastir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie planujesz wpakować żadnego HD3870x2, 9800x2 czy stawiać SLI/CF to max warto brać 450W zasiłke. W innym wypadku dobra 500W zasiłka styknie w zupełności. Do zestawu co Ci złożyłem troche wyżej do stabilnej pracy starczya by markowy zasilacz 350W...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli uważasz że jakiś potężny zasilacz nie będzie mi potrzebny by odpalić kiedyś Albo radka HD3870x2 albo Geforce 9800GX2. Ale chyba do stabilnej pracy tez 550W By się przydało ?

Uczcie sie czytac ze zrozumieniem Panowie.

Bedzie potrzebny. Zapas mocy na linii 12v daje spokoj i wieksze mozliwosci oc zarowni procesora jak i grafiki. Wybierajaz zasilacz pod siebie do platformy intela z gx2/x2hd + OC szukalbym czegos niedrogiego, stabilnego, markowego, z mocna linia 12v, najlepiej z mozliwoscia zmostkowania wszystkich 12v w jedna. Na szybko moge polecic(kierujac sie ww kryteriami) nastepujace zasilacze:

 

http://zenfist.pl/tagan-tg500bz-below-zero-500w-p-1918.html

http://zenfist.pl/amacrox-frei-erde-650w-p-1022.html

http://zenfist.pl/be-quiet-dark-power-p7pro-550w-p-1990.html

http://zenfist.pl/tagan-tg600u33-2force-ii...v-2-p-1575.html

http://zenfist.pl/corsair-cmpsu550vxeu-550w-p-1655.html

 

co do reszty zestawu: abit, 2gb, 9600/8800, to tak jak polecali wczesniej

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrząc na to CO mi poleciliście wybrałam bym

Zasilacz: Corsair CMPSU-550VXEU 550W bo jego cena jak za tyle W chyba nie jest ogromna

Płyta główna: prawdopodobine Abit IP35-E chyba że znacie coś dobrego w nieższej cenie

Grafika: Tu jest dla mnie problem bo albo 9600GT Palit (myśle też nad jakiejś innej firmy by był lepszy) albo poczekać nieco i dozbierać sobie kasy na 8800GT

Pamięć: 2x1GB OCZ

Obudowa: narazie myślałem nad tym choć może znacie coś dobrego tańszego ? I czy mam nieco swracać uwage na obudowe chodzi mi tu głównnie o to jak bedzie chłodzić przy wiekszej ilosci wiatraków Sharkoon Rebel 9 Black - 170 zł

Co byście o tym powiedzieli co zmienić może

 

PS. Wiem że niecoi wyjechałem poza kwotę którą mam przeznaczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak dobre było by to co napisałem powyżej ? I czy poczekac nieco dłużej i kupić 8800GT czy 9600 GT ? Za to co wyliczyłem mniej wiecej musiał bym wyrzucić około 1400 zł, było by dobre to co opisałem (liczyłem z 8800GT)

Edytowane przez Rastir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznica miedzy 9600 a 8800gt 512mb bedzie wyrazna i odczuwalna. Jezeli nie masz zamiaru korzystac zrozdzielczosci wiekszych niz 1280x1024 to IMHO 9600 wystraczy.

 

buda ktora podales jest tania i dobra, jak za te cene bardzo dobra wentylacja. Jezeli szukasz naprawde wydajnego systemy chlodznei w budzie to Coolermater 690 dominator za 250zl bedzie najlepszym wyjsciem. Osobiscie przymierzam sie do niego, ale na razie uzywam tracera z powycinanymi dziurami w tych miejscach gdzie potrzebowalem i tez jest brdzo wydajnie, 60zl za bude uzywana na gieldzie + ze 3 godziny pracy i wydaje mi sie z chlodznie mam nie gorsze niz cm690. Tylko estetyka juz nie ta:)

 

reszta zestwau ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chce nie za dużo wydać więc dorższej obudowy nie kupie. A co do tych graf To max bedę grać na 1280x1024 w zasiadzie nawet na moim złomie gram na takiej rozdzielce. Czyli jak lepiej dozbierać na 8800GT ? Bardzo duża różnica będzie w FPS ? I zasilacz lepiej pozostać przy tym Corsairze czy kupić może tańszego Chefteca oczywiście mniej wiecej tyle samo W ?

Edytowane przez Rastir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według tego testu wychodzi bardziej na 8800GT choć nie zawsze lepsza

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=geforce_...gt&strona=3

 

Więc chyba wole sobie zaczekać nieco na grafe kto wie co wpadnie w ręce ^^

 

 

A co do zasilacza lepiej

http://allegro.pl/item330955280_krol_chief...120mm_gw24.html

 

 

Czy ten

http://allegro.pl/item332387646_corsair_cm...y_21_5_db_.html

 

ALbo coś innego pokażcie koło tej ceny ?

 

I czy ta płyta główna P31-Ds3L jest dużo gorsza od Abit IP35-E

 

 

PS. Chyba coś mi temat umiera/// I jak narazie wychodzi mi że na sprzet będę wyrzucał około 1400 xD

Edytowane przez Rastir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, grajac przy rozdzialce 1280 nie potrzebujesz 8800. 9600gt styknie w zupelnosci. A jak bys go do tego podgonil pare Mhz to juz by bylo wogole wypas!!

 

zasilacz corsair z Twojego ostatniego postu moze byc.

 

abit ip-35e jest zdecydowanie lepszy od p31. skoro zaoszczedziles juz na grafice 9600 zamiast 8800 to wez abita ip35e/

 

a no i buda to taka zeby tylko sie wnetrznosci trzymaly stabilie. Jak masz mozliwosc to poszukaj na gieldzie obudow "z rysa" czyli nowe z malymi rysami za ~60-120zl np tracery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, grajac przy rozdzialce 1280 nie potrzebujesz 8800. 9600gt styknie w zupelnosci. A jak bys go do tego podgonil pare Mhz to juz by bylo wogole wypas!!

 

zasilacz corsair z Twojego ostatniego postu moze byc.

 

abit ip-35e jest zdecydowanie lepszy od p31. skoro zaoszczedziles juz na grafice 9600 zamiast 8800 to wez abita ip35e/

 

a no i buda to taka zeby tylko sie wnetrznosci trzymaly stabilie. Jak masz mozliwosc to poszukaj na gieldzie obudow "z rysa" czyli nowe z malymi rysami za ~60-120zl np tracery.

Nie zgodzę się z Tobą.

Grafa 8800GT. 100zł różnicy a momentami 20% różnicy, średnio koło 10-15%. A w grach gdzie wygrywa 9600GT starczy 8600GT więc ja nie widzę różnicy (ciekawe czy ktoś zauważy ;) ) pomiędzy 105 a 110fps...

Co do obudowy to za niewiele ponad 100zł można mieć CoolerMaster Elite 330. Tracery i podobne lepiej zostawić w spokoju...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli by mi wszystko dobrze ładnie śmigało mam kupić

Pamięć: 2x1GB OCZ 141zł

Płyta główna: Abit IP35-E - 285 zł

Zasilacz: Corsair CMPSU-550VXEU 550W - 275 zł

Obudowa: Sharkoon Rebel 9 Black - 170 zł

Grafika Ta 8800GT Co napisał powyżej ? Chyba że ktoś uważa że jakaś inna ? Może inna firma ? NA tej firmie najwiecej zdobede fps ?;>

 

I wiecie może gdzie kupie to wszystko ? Po najniższych cenach ?

 

 

/temat chyba całkiem umarł...

Edytowane przez Rastir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...