Skocz do zawartości
jerrod

Nowy Komp ~1200zl Na Lata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuje kompa, ktory posluzy mi kilka dobrych lat (tzn zeby fizycznie dzialal a nie zeby byl na czasie z postepem software/harware). Zalezy mi na dobrej plycie i zasilaczu - reszta ma mniejsze znaczenie. Komp ma być cichy ale nie kosztem przegrzewania się. Ma sluzyc do sporadycznych konwersji filmow, neta, grania w starsze gry (warcraft 3 itp), zgrywania starych plyt winylowych (wazne aby nie bylo szumow w gniezdzie line-in), ale co wazniejsze - bedzie chodzil jakies 10h dziennie. Co do grafy to pierw myslalem o integrze ale wiekszosc plyt jest wtedy marnej jakości lub ma nizsze mozliwosci np chociaz do lekkiego OC.

 

Obecny komp (c600 192ramu ECSp6bat-a+ samsung80 gf2mx) coraz czesciej sie wiesza mimo niewypuklych kondensatorow (choc komp z 2000roku) i nie starcza juz do codziennych zadan. Umiem dbac o kompa i mam nadzieje za ten nowy posluzy chociaz 5 lat.

 

Moja propozycja (preferuje intela):

Gigabyte GA-P31-DS3L

Pentium Dual Core E2160 BOX

Kingston DDR2 1GB 800MHz CL5

Samsung SpinPoint S250 250 GB (SATA II, 8MB cache, NCQ)

LG GSA-H55L OEM CZARNY

GeForce 7300GT Palit 256MB (DDR3) TV & DVI (PCI-E) Sonic

Chieftec (GPS-350EB-101A) 350W lub Modecom MC-400ATX 2.0 PFC

Modecom Step 207 czarny

lub

zamiast dwoch ostatnich pozycji to:

CHIEFTEC SH-01-B-B-B-400

 

Prosze o opinie uzytkownikow podobnego konfigu lub podzespolow jak i podawajcie swoje propozycje.

Jak dysk sie sprawuje np. po roku? to samo zasilacz?

Co do grafy to moge wziac jakas tansza - nie biore integry z powodow wyzej wymienionych - chyba ze ma ktos dobra propozycje), a w pezyszlosci dokupie najwyzej cos lepszego (plyta musi obslugiwac PCI-E 16x bez sli czy cross-fire)

 

Cenie cisze i stabilność. Proca na poczatku nie bede krecil ale z czasem moze zmienie zdanie ale i tak nie bedzie to OC do granic mozliwosci co by plyta zasilacz i proc w miare dlugo podzialaly.

 

Jesli dostane zastrzyk gotowki to jaka grafe (jakiego producenta) byscie ewentualnie polecali z gf8600gt/ati3650 czy to wersje silent czy z wiatrakiem (ale zeby byl cichy)

 

Z gory dzieki za konkretne rady.

Edytowane przez jerrod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu chiefteca odradzasz? wszystkie sa glosne czy akurat Ty na takiego trafiles? Jesli nie szef to co wtedy oprocz tego modecome'a?

 

Co do grafy jeszcze: moze zamiast 7300gt wziac jakiegos gf8400gs lub ati 3450 tak tylko zeby byla jakas grafa a potem ew. dokupic cos normalnego jak wyzej juz pisalem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Chieftec jest cichutki :] Słyszę tylko szum powietrza jakie robą Acutake w budzie ^^

CO do zestawu:

 

[775] Procesor Intel Pentium Dual Core E2160 1.8GH 1MB BOX ~176zł

[iNT][775] Płyta GigaByte GA-P31-DS3L ~187zł

[PCIE] Karta GeForce 8600GT Palit 512MB 128b NE/8600T+T351 ~340zł

Pamięć DDR2 2x1GB PC6400 800MHz Goodram GR800D264L5/2GDC ~103zł

[sATA2] Dysk WD Caviar 250GB 7200 16MB WD2500AAKS ~179zł

Zasilacz Chieftec GPS-350EB-101A 350W ~99zł

[ATX] Obudowa CoolerMaster Elite 330 black b/z RC-330 ~115zł

----------------------------------------------------------------------------------

Razem: 1199zł + Przesyłka 21zł

Apollo.pl :)

 

Pozdro

 

Za te 1,2k zł możesz już złożyć zestaw z dobrą grafą :)

Edytowane przez ManhunT666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Chieftec jest cichutki :] Słyszę tylko szum powietrza jakie robą Acutake w budzie ^^
Jak ma być "na lata" proponuje jakiś przewiew w budzie zrobić, mogą być te acutake - choćby na wyciag.

Zaraz po złożeniu sprawdzić jak się ma temperatura NB (palcem - czujnik jest zwalony) pod orthosem.

U mnie było cieplutko i wymyśliłem całkiem fajny patent jak załatwić procka, nie do końca fajne sterowanie wentylem przez płytę i owianie NB. Zdejmujesz boxowego wentylka i montujesz mniej więcej 2955796[/snapback]

To co dla niego wybierzecie zamiast 8600gt?

Może radka jakiegoś? x1950xt lub pro?

[/size]Nie widzę powodu żeby sie silić na nie wiadomo co za taka kasę. jerrod nawet nie jest zażartym graczem. Radki odpadają bo stare są ciepłe i prądożerne a nowsze nie za ciekawe IMO. Został bym przy palicie 73gt ddr3. Jak Go najdzie to sobie kupi cos low end za jakiś czas, które będzie 2-4 razy szybsze niż 86gt. Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Ten patent q8ic'a nawet fajny - na pewno jak bedzie sie grzac to tez tak zrobie. Co do PSU to myslalem tez o Ever'ach ale nie wiem czy pochodza tak dlugo bezawaryjnie jak szefy. Komp nie bedzie sluzyl w duzej mierze do gier ale ojciec lubi czasem pobawic sie grafika czy konwersjami video, no i przechwytuje czesto jakies koncerty czy mecze co w TV leca przez tuner TV na PCI - chodzi mi o to ze mimo iz nie bede duzo gral to komp nie bedzie chodzil na 10% swoich mozliwosci, a wrecz przeciwnie dlatego sprawa zasialcza jest dla mnie istotniejsza niz grafy. Tez nie wiem czy ta nagrywarka spisze sie dobrze i jak bede chcial odtorzyc cos co nią nagralem w kinie domowym to czy taka plytka ruszy. Wiem ze pioneer leiej wypala plyty ale ma problemy z korekcja z czym za to problemow nie ma LG - no ale to juz mniejszy problem - jak nie bedzie mi sie podobac to wymienie i tyle.

 

Moze jest ktos kto uzywa tez Modecome'a i napisze cos o ich kulturze pracy? Albo inne propozycje PSU?

 

Dzieki jeszcze raz za odzew i ciekawe rady.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...