Skocz do zawartości
Kaelis

Nowy Zestaw I Dwa Pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Plan akcji jest następujący - nowe mobo, CPU, grafika, pamięć i zasilacz, a wszystko na przestrzeni 1600-1900 PLN. Nie zamierzam podkręcać.

 

Póki co wytypowałem:

 

motherboard - Asus P5K-E - 400zł

CPU - C2D E4600 lub E6550 - 400zł / 500zł

GPU - GF 9600GT 512mb - 500zł

 

A teraz pytania:

 

Jaki RAM? Zależy mi na tym, aby pamięci w żaden sposób nie ograniczały pracy procesora. Myślałem o tych rzekomo rewelacyjnych Kingmaxach DDR2 1gb 1066 (razy dwa, oczywiście), ale jest problem z ich dostępnością, a ja nie mogę czekać. A pamięci do wyboru jest ogrom.

 

Jaki zasilacz? Przyznam że tutaj mam duży dylemant. Przede wszystkim mam nikłe pojęcie o zasilaczach - wiem tylko tyle, że na szynie 12v powinno być przynajmniej 16A, no i ogólna moc zasilacza coś w okolicach 400W, ale cała reszta (co jak są podwójne czy poczwórne szyny? co z innymi szynami? co z jakością/żywotnością zasilaczy?) przyprawia mnie o ból głowy. Dlatego miło by było, gdyby ktoś bardziej doświadczony mógł polecić jakieś konkretne modele.

 

Z góry dziękuję za porady.

Edytowane przez Kaelis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram może ograniczać procesor w podkręcaniu i nigdzie indziej.

Za tą sume bym wybrał inną konfiguracje

MOBO tańsze - Foxconn P35a-s 339zł

CPU E8200 570 zł (te co podaleś są bardzo nieopłacalnym wyborem)

Ram (jeżeli naprawde nie bedzie OC) które byś nie wzioł będą trafnym wyborem.Na prawdę zastanów bo OC bardzo dużo daje.

GPU Galaxy 8800GT 650 zł

Zasilacz:Corsair 450W 220 zł

 

I miescisz sie w wyznaczonym limicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobo - MSI Neo3-F P35 - 250zl

CPU - Core2Duo E8200 - 555zl http://www.agito.pl/core_2_duo/intel_core_...040.327512.html

GPU - MSI 8800GT OC - 623zl http://www.agito.pl/seria_8/msi_geforce_88...168.326212.html

Zasilacz - Corsair 450W - ok. 200zl

RAM - 2GB CL4 800MHz - wedle uznania ok. 150zl, roznicy miedzy 800 a 1066 w grach nie zauwazysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedzi. Rzeczywiście lepiej zaoszczędzić na płycie i kupić lepszy procesor. Zostanę jednak przy 9600GT - nie zależy mi tak bardzo na karcie graficznej, wolę zaoszczędzić te 100zł kosztem 10 czy 15 % wydajności.

 

Co do zasilacza... możecie polecić jakiś inny model, może np. Chieftec albo CoolerMaster? Ten Corsair raczej nie będzie dostępny tam gdzie zamierzam kupować sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus P5K Pro/Foxconn P35-A

2x1GB OCZ lub poprostu Kingston Value

GF 9600GT

Zasilacz: pisałeś że Corsair niedostępny w sklepie w którym kupujesz to rozejrzyj się za BeQuietem StraightPower 450W lub Amacroxem AX 500PNF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...