Skocz do zawartości
kostrzewa28

Msi K9a2 Cf -f Problem Z Płytą

Rekomendowane odpowiedzi

:damage_wall: Witam zakupiłem tą płyte co w temacie MSI K9A2 CF-F i jest mały problem , ta płyta ma 3 złącza do wentylatorów 1 do CPU 4 PIN i 2 do SYSFAN 1 SYSFAN 2 3 pinowe i teraz podpiołem wentylator wyciągający powietrze z tyłu obudowy Arctic 9 L i płyta nie steruje nim ,wentyl cały czas kręci się na pełnych obrotach na poprzedniej płycie MSI KN9 SLI jak podpiołem pod to gniazdo to speedfanem oraz w biosie mogłem nim sterowac ręcznie i automatycznie a na tej płycie nie chociaż jest takie samo gniazdo.W biosie nie moge nim regulowac , speedfanem też nie chociaż go widzi ani programem Dual core od płyty niewiem czemu , pomózcie mi co jest nie tak poustawiane jak mogę regulowac automatycznie wentylator dodatkowy tak jak na tamtej płycie.

Problem 2:Dziwny jest odczyt temperatur w biosie temp.procesora jest 32 st. w SpeedFanie też 32 st a program Everest oraz Msi Dual Core pokazują 27 st która z tych temperatur jest prawidłowa , której wierzyc.

Problem 3:W biosie jak poustawiam timingi pamięci na 4-4-4-12-16 2T tak jak powiiny byc dla pamięci Geil Ultra Dual 2x1gb 800Mhz to bios widzi je ok ale system oraz programy takie jak Everest czy Cpu - Z widzą je jako 4-4-4-10-16 2t żle rozpoznawany jest TRAS zamiast 12 to jest 10 i dlaczego tak jest co z tym zrobic .

Proszę was odpowiedzcie mi na te pytania lub pomóżcie bo niemam pojęcia co zrobic a w sumie to jestem zielony w tych sprawach a tym bardziej w tej płycie

 

Pozdrawiam

Kostrzewa T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...