Skocz do zawartości
sinus

2.88V na Twinmosy?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwie kości 128DDR 333 Twinmos, jak je kupiłem, to myślałem, że pójdą na 200 lekko, bo są na kościach M-Tec 6.0, ale one na 2.77 idą tylko na 175, na fsb 200 ida przy VDimm2.88, tak się zastanawiam, czy moga tak pracować jakbym im założył radiatory z Thermaltake'a (te z zestwu miedz/alu albo te aktywne)

Jak długo pochodzą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje puszczam na 2,77 (faktycznie 2,74) i tak smigaja od miesiaca - wszystko spoko

2,88 juz bym bez radiatorkow raczej nie dawal - IMHO nie warto palic pamieci/czegos innego dla tych kilku MHz'ow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sinus, na jakich timingach twinmosy ida na 200 mhz i 2.9V? Bo moje samsungi ida na 200 mhz tak jak w podpisie, no i oczywiscie mam radiatorki od thermaltake. Moim zdaniem tak jak w moim przypadku 2.9V jest w miare bezpieczne, poniewaz na pamieciach sa radiatory, ktore jakby nie patrzec daja nizsza temp pracy pamieciom. Jak nie mialem radiatorow, to niby pamiec szla okej, memtest 30 minut bez problemow, ale w windowsie po dwoch dniach pracy pojawialy sie jakies kropki na ekranie. Dlatego do czasu instalacji radiatorow zrezygnowalem z 2.9V ale teraz od dobrych kilku dni chodz mi ramy na 2.9V i jest w 100% okej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj sinus ja katowalem swoja pamiec na 2.9 miesiac i nic nie zjaralo , teraz jade na 2.77 . Ale zawsze jest mozliwosc ze przy 2.9 kosci po paru miesiacach lub tygodniach moga przestac działać . Radiatory napewno temu by zapobiegły - nie mowie o tych cienkich (z wiatraczkiem) thermaltakeach tylko o tych na grafike z tego samego zestawu , ktore trzeba przykleic tasma dwustronna.

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no 2.9V to już jest bardzo wysokie IHMO na pamięci.A gware to napewno uznają bo jak sprawdzą czy dawałeś wysokie napięcie??

A po spaleniu pamieci nie bedzie widac spalenizny ? Np na prosku widac od spodu... na pamieciach moze cos sie pojawic na stykach... widzialem zreszt MOBO i pamiec spalone - gosc zle wlozyl DDR !!! jak on to zrobil...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam Twinmosów, ale moje Kingstony cały czas chodzą na 2,9V. Radiatorki aktywny/pasywny od Thermatake'a. Komp dość mocno używany, nic się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne to z wiatrakiem bedzie najwydajniejsze, ale jak dla mnie bez sensu bo przeciez kazdy dazy do jak najcichszego zestawu. Osobiscie mam drugi zestaw i jest okej, kupilem go tylko dlatego ze wychodzil mi 2 razy taniej niz ten 3 ktory ma tylko 8 radiatorkow w zestawie a ten 2 moze jakby obsluzyc 16 kostek w moim dwustronnym ramie i jeszcze mam 2 radiatorki te z prawej na obrazku. Osobiscie polecam 2, ale ktorych bys nie kupil to bedzie wystarczajaco by chodzilo na 2.9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na moich Twinmosach mam po 4kości, więc 3 może być opłacalna, tylko czy bedzie wydajniejsza? Tego chyba dowiem sie sam je testując ;-)

I dzięki wszystkim za odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moded-kompz bylo jak zrobic radiatorki za grosze.. Zaraz poszukam i dam zdiatka.

 

UPDATE :

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Ktos mi powie jak to zrobic i z czego? Z jednej stronki sa kosci pamieci, ok,ale z drugiej mamy juz styki. Z czego to zrobic zeby prady nie przewodzilo? No, chyba,ze ja czegos nie lapie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony te styki sa minimalnie ponizej laminatu, mozna wiec przylozyc rowna blache i spox.

Pewne na 100% , sam sprawdzilem, zalozylem tak blache z zestawu pierwszego na kosci, a te radiatorki na druga strona bez zadnej tasmy.

Pamiatki chodza bez oporow :o

RAMy to TwinMOSy, jednostronne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem się zapytać czy te radiatory z TT będą pasowac na ramy jednostronne?

Hmmm..............

Z tym jest troszke mniej ciekawie.

Z tego co widze, to typowo na dwustronne.

Na jednostronne sie tez da, ale :

jak pisalem wyzej, najlepiej sie zapina jedna czesc miedziana i radia na grafe z drugiej strony.

Trzebaby miec 2 komplety takich radiatorow, a wtedy zostalby jeden komplet na pamieci dwustronne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no 2.9V to już jest bardzo wysokie IHMO na pamięci.A gware to napewno uznają bo jak sprawdzą czy dawałeś wysokie napięcie??

A po spaleniu pamieci nie bedzie widac spalenizny ? Np na prosku widac od spodu... na pamieciach moze cos sie pojawic na stykach... widzialem zreszt MOBO i pamiec spalone - gosc zle wlozyl DDR !!! jak on to zrobil...

Ale chodzi mi oto że czasem spalanie nie musi byc widoczne.MOże nie chodzi o słowo spalenie, tylko o np.wyswietlanie błędów, wychodzenie z gier do windowsa no wiesz oco mi chodzi.Jak się ksopci to jasne ze widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no 2.9V to już jest bardzo wysokie IHMO na pamięci.A gware to napewno uznają bo jak sprawdzą czy dawałeś wysokie napięcie??

A po spaleniu pamieci nie bedzie widac spalenizny ? Np na prosku widac od spodu... na pamieciach moze cos sie pojawic na stykach... widzialem zreszt MOBO i pamiec spalone - gosc zle wlozyl DDR !!! jak on to zrobil...

smazą sie styki nic wiecej! u mnie 3 sie przysmazyly w DDR. polecał taki dymek dosyc mocny ale odrazu odlaczylem zasilanie. Co do plyty to te styki (4) ktore sie spalily u mnie zczarnialy (były złote) na banku ddr ale bank chodzi wlasnie z niego pisze. Spaliłem nie wazne przez co :) ale nie przez za wsykie V. Co do napiecia to juz ok 1,5 roku jade na 2.8V i jest wszytsko OK. Mozna dojsc do 3.0V lecz wtedy juz od zawysokiego napiecia wyskakuja blady z radiatorami mozna jechac nawet do 3.5V jak ktos jest hardcorowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...