Skocz do zawartości
thical

Ciche chlodzenie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 2 pytanka :

 

Chlopaki od chlodzenia woda : Dolewacie cos do wody ? - jakis antyglonowy srodek , mam napisane ze waterdos SIM 28 ale tego gowna niemoge nigdzie dostac , czy cos innego ?

 

Plyty Gigabyte : Czy mozna wyzucic ten wiatrak z chipsetu - jest jak traktor , pod wiatrakiem jest maly radiator - czy on nie wystarczy ? Ktos moze juz go zdemontowal ? i chlodzenie radiatora wystarcza ?

 

Z gory dziex za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zdejmowałem wiatrak z mostka na mobo.Bardzo był radoator gorący :) .Zdjełem go i odkleiłem to goowno na co był przyklejony, posmarowałem pastą silikonową ze srebrem i nałożyłem.Temp spadła o 2 stopnieale i tak sięgrzł więć założyłem spowrotem wentyl.Bardzo chałasował wieć go nasmarowałem i już go nie słychać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie podlacze do topicu - czy na chipset mojej mobo wystarczy radiator od p166?bo mam tam teraz zalozony radiatorek z wentylem aleon sie tlucze ostro i moze by starczylo - jak myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fumfel 20 a ty jak myslisz czy ten radiator zalmana by sprostal zeczy , bo niechce go kupic a pozniej sie okaze ze i tak musze wrocic do wiatraka? A co do smarowania to niewiem , jak zdjolem wiatrak to go podlaczylem ale w reku nieprzytwierdzony do radiatora i wtedy byl cichutki , dopiero po przycisnieciu go do radiatora halasuje , mysle ze chodzi tu o cholerne drgania wkoncu ten wwiatrak jest wprzytwierdzony zalosnie na srobki wkrecone miedzy zeberka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Gigabyte na i845pe i po zdjeciu traktorka z chipsetu wieszal sie system podczas grania np : WarCraft III czy tez Battlefield1942. Ale np UT czy Q3 chodzily bez problemu. Po zalozeniu innego wiatraczka - malego traktorka problem zanikl.

Polecam zakup tego Zalmana za ok 20-30 na chipset - wysoki na okolo 2 cm i pasywnie elegancko chlodzi mobo a takze slabsze grafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam jak zmierzyc temp na NB. Moge ci powiedziec ze lekko cieply z dotyku. Ciekawe jest to ze na standardowym radiatorze z wylaczonym coolerem tez podobnie sie grzal ale zwisal sie jak odlaczylem wiatraczek. W sumie to byl u mnie jeden z najglosjejszych wiatrakow w obudowie :) Tylko wiatrak od TI4200 go przegwizdac potrafi :P BTW: zbieram na ZM-80-HP ta ciezsza wersje --- drogo :( ale musi byc cool :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...