Skocz do zawartości
zales

Program C++

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest ktoś w stanie podjąć się napisania programu do mnożenia wielomianów?

 

Mnożenie wielomianów z wykorzystaniem FFT

Dane weściowe wielomiany A(x) i B(x) zapisane w reprezentacji przez współczynniki.

Dane wyjściowe wielominan C(x)=A(x)B(x) zapisany w reprezentacji przez współczynniki.

 

1. Transformujemy wielomiany reprezentowane przez współczynniki (wykorzystując szybką transformatę Fouriera) do reprezentacji przez wartości w punktach.

 

2. Mnożymmy wielomiany poprzez mnożenie wartości w odpowiadających sobie punktach.

 

3. Używamy transormaty odwrotnej, aby ponownie zmienić reprezentację na współczynnikową.

 

Przykład:

 

A(x)=3x^2+2x-5; ===>(1,0) (i,-8+2i) (-1,-4) (-i,-8-2i) (1,0)

 

B(x)=x^2+3x+2; ===>(1,6) (i,1+3i) (-1,0) (-i,1-3i) (1,6)

 

C(x)=A(x)*B(x)

 

C(x)=3x^4+11x^3+7x^2-11x-10; ===>(1,0) (i,14-22i) (-1,0) (-i,14+22i) (1,0)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejszy tutaj dla mnie jest ten algorytm, ale chodzi mi o cały program, musi pobierać dane (najlepiej z pliku txt) wyświetlac obliczenia, wyświetlać wyniki. Myślę że tutaj nie ma dużo roboty dla kogoś kto się zna i wie o co chodzi. Kwestia tylko dogadania sie co do ceny. Kto zainteresowany prosze o kontakt gg: 12965910

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie masz na co wydawać pieniędzy skoro chcesz zapłacić za napisanie takiego programu. Poza tym nie napisałeś nawet w jakim to ma być języku.

Jakbyś użył googla to znalazłbyś na pierwszej stronie wyników na przykład to. Połącz przyjemne z pożytecznym i napisz to sam - nauczysz się czegoś (pożyteczne) a zaoszczędzone pieniądze będziesz mógł wydać na piwo (przyjemne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że jeden z was jest specjalistą od oceniania ludzi, a drugi specem od segregowania tematów. A programistów tutaj brak? Czy może jest zbyt trudne te "zadanie domowe"?

Oczywiście, nie trzeba być geniuszem żeby stwierdzić że, nie znasz regulaminu, nie potrafisz programować, używać googli, jeśli jest inaczej to sory - jak Cię widzą tak Cię piszą... Potraktowaliśmy Cię jak każdego innego usera, który przychodzi z prośbą: zróbcie za mnie zadanie domowe bo nie umiem/ bo mi się nie chce. Zadanie nie jest trudne.. ale gdybym miał się tego podjąć to musiałbym najpierw poczytać nt transformaty furiera (bo raczej na co dzień tego się nie używa). A to zabiera jakiś czas. Za darmo nikomu się nie chce pracować, a na mój czas po prostu Cię nie stać :). Chyba że jakiś student chce sobie dorobić - za moich czasów takie rzeczy po 20 złotych kosztowały.

 

Osobiście polecam jednak napisać to samemu, bo czas włożony w naukę potem procentuje i się zwraca :) - i takie działania w tym dziale wspieramy i promujemy.

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...