Skocz do zawartości
robowsky

Wszystko Na Temat Linksys Wag200g-eu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę kupić w/w ruter z wifi, czytałem wiele dobrych opini na jego temat, ale chcę jeszcze spytać Was, czy warto go kupić ?, będą 2 kompy przez lan i notebook przez wifi. Jak to jest jak padnie podczas wgrywania softu, da się to jakoś domowymi sposobami naprawić ?. Czekam na wasze opinie.

 

Edit:

 

 

 

Nikt nie posiada tego rutera ?

Edytowane przez robowsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam, ale na pytanie o wgrywanie softu nie odpowiem, bo nigdy tego nie robilem - nie bylo potrzeby.

 

Chodzi 24/7 i nic mu nie jest, robi wszystko, czego od niego oczekuje ;)

 

Do prostej sieci, bez zaawansowanego QoS i podzialu pasma, jest IMHO jak znalazl - bezproblemowy w obsludze i ma dobry zasieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam, ale na pytanie o wgrywanie softu nie odpowiem, bo nigdy tego nie robilem - nie bylo potrzeby.

 

Chodzi 24/7 i nic mu nie jest, robi wszystko, czego od niego oczekuje ;)

 

Do prostej sieci, bez zaawansowanego QoS i podzialu pasma, jest IMHO jak znalazl - bezproblemowy w obsludze i ma dobry zasieg.

Dzięki za odpowiedź. Czyli do 200zł nic lepszego się nie znajdzie ? Dziwi mnie jeden test z PC Format 6/2007, gdzie ten ruter jest na 10 miejscu :| a pentagram cerberus adsl2 wifi jest na 2gim miejscu, czy on jest lepszy ?, czy tylko wygrał bo zapłacono gazecie ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyberius ADSL2+ wcale nie jest taki zły, sam uzywam WAG200G i nie narzekam. Aczkolwiek watro napomnieć że po upgrade firmware do ostatniego (v1.07 bodajrze) zdażyły się z 2-3 razy zwiechy alczkolwiek nie mam pewności czy to zasługa routera czy innego kompa (jeden problematyczny laptop)..

 

Nimeniej tutaj WAG200G ma jeden podstwowy problem, ciężko ustawić mu statyka po IP , możesz sobie podpisać MACi, określić jakie wchodzą IP do serwerka, szyfrowanie itp alewiecej szczegolow to po wgraniu alt firmwareó. (czyli utrata grawancji).

 

DLINK ostatnio bawiłem się wersją 624G+ czy jakoś tak, usatwiona fajnie,a le były z tym jakieś problemy. W pewnej chwili nie pozwolił się już zalogować nawet. :) Później uyżytkownicy się skarżyli że trzeba go resetować od czasu do czasu ale ile w tym prawdy to ciężko powiedzieć :)

 

Ogólnie do tego co potrzebujesz to Ci wystarczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrałem router z tematu pare min i mamy neta (neostrada) od razu konfiguruje automatycznie wifi. Pc przez lan, laptop przez wifi zasięg mam w całym domu (2 piętra, ściany cegła, podłogi drewno) nie wiem jak na dworku, pewnie juto sprawdzę. Jak na razie chodzi nie zawodnie, dzieli łącze 1MB przez wifi max prędkość na torrentach, odblokowywanie portów dziecinnie proste. Dla początkującego jak znalazł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem ruter, konfiguracja trwała kilka minut. Wszystko jak na razie działa idealnie, Zasięg Wifi działa nawet w ogrodzie :D , jestem bardzo zadowolony. Polecam :)

 

EDIT:

 

Czy ktoś wygrywał nowy soft 1.01.06, bo aktualnie mam 1.01.05 i nie wiem czy warto wgrać.

Edytowane przez robowsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, tam gdzie jest dioda internet, swieci na zielono gdy jest internet, na czerwono gdy go brak, miałem już tak kilka razy, kompy wyłączone, przychodzę patrze a tam swieci na czerwono, i musiałem wyciągnąć kabel telefoniczny i włożyć jeszcze raz, i dopiero było na zielono i internet działa. Co na to można poradzić ? miałem już tak 3 raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ustawiles polaczenie z Internetem na Keep Alive?

 

@robovsky - dzieki za linka. Swoja droga, ludzie tam najbardziej sie pytali o przypisywanie statyczne IP do konkretnych MAC przez DHCP... nie wiem, moze to nie to samo, ale ja w routerze mam wlaczone DHCP, a we wlasciwosciach karty sieciowej w kompie sobie wpisalem IP na stale (w ramach puli adresow DHCP) i wszystko gra i trabi ;) W X360 to samo. Choc w sumie widze zastosowanie dla tego przy duzej ilosci klientow wifi, wtedy faktycznie moglyby wystapic konfilkty IP, jakby czesc sobie wpisala adresy na stale, a czesc jechala dynamicznie (choc i to pewnie by sie dalo obejsc, np. wpisujac stale adresy od konca zakresu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej samej zakladce, gdzie wpisuje sie parametry polaczenia z netem - enkapsulacje, VPI, VCi itd.

 

Masz tam dwie opcje utrzymywania polaczenia:

- On Demand laczy z netem tylko wtedy, gdy jest taka potrzeba, i rozlacza po ustalonym okresie bezczynnosci

- Keep Alive utrzymuje polaczenie caly czas, w razie rozlaczenia laczy ponownie po ustalonym czasie (min. 20 sekund).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej samej zakladce, gdzie wpisuje sie parametry polaczenia z netem - enkapsulacje, VPI, VCi itd.

 

Masz tam dwie opcje utrzymywania polaczenia:

- On Demand laczy z netem tylko wtedy, gdy jest taka potrzeba, i rozlacza po ustalonym okresie bezczynnosci

- Keep Alive utrzymuje polaczenie caly czas, w razie rozlaczenia laczy ponownie po ustalonym czasie (min. 20 sekund).

Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja również kupiłem ten router, jako alternatywe dla modemu Sagem 800, do którego nie ma sterowników pod Viste 64 bit. Po skonfigurowaniu sieci o dziwo net zrobił się trochę szybszy niż przez modem. Do tego raz miałem taki przypadek, że internetu nie było, ale od tamtego momentu wszystko działa jak należy i się cieszę z tego :) Teraz włączam kompa i mam już necik a wcześniej musiałem czekać aż modem od neo łaskawie się połączy z netem, już nie wspomnę o tych problemach z tym badziewiem :P . Mam natomiast pytanie wie ktoś może jak optymalnie ustawić firewalla?? Czy nic nie ruszać i pozostawić tak jak fabryka nakazała??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znowu zaświeciła się ta czerwona dioda od internetu i nie było netu, tylko że po 20 sekundach z powrotem świeciła na zielono i był net. Czy to możliwe że coś nie tak z ruterem ?

a internet od jakiego dostawcy masz?? Bo jeśli od telkomuny to się nie ma co dziwić, czasem sami rozłączają i później łączą ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozłączanie co 24 h to niestety przy Neo chleb powszedni ;-), ale router z reguły szybko nawiązuje połączenie ponownie. Do tej pory (a mam go kilka miesięcy) tylko raz musiałem go wyłączyć na chwilę z prądu, bo coś nie mógł złapać synchronizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja również kupiłem ten router, jako alternatywe dla modemu Sagem 800, do którego nie ma sterowników pod Viste 64 bit.

To coś słabo szukałeś sterów pod viste 64 bit bo u mnie sagem fast 800 śmigał już dawno na tym systemie,ale co router to router nie trzeba czekać na synchronizacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znowu zaświeciła się ta czerwona dioda od internetu i nie było netu, tylko że po 20 sekundach z powrotem świeciła na zielono i był net. Czy to możliwe że coś nie tak z ruterem ?

Neo (i wszelkie inne Netie, Energisy itp. swiadczace usluge na laczach TPSA) rozlacza sie automatycznie co 24 godziny - nic z tym nie zrobisz. Z routerem jest wszystko jak trzeba, skoro sam sie polaczyl po tych 20 sekundach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...