Skocz do zawartości
zwisu

Asus P5n-t Deluxe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie znalazłem wątku o tej płycie, a sądze że jest godna uwagi. Cena przyzwoita, chipset 780i, sli. Generalnie wypas za tą cenę jak ktoś chce sli i świeży chipset. Planuje kupno nowej płyty z myśla o dwóch grafikach. Co o tym sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam jest temat o 2 płytach :) jeden osobny dla P5n-t moglby byc;)

 

tak czy inaczej mam ta płyte od poniedziałku i jak narazie 0 problemow , bios standardowo byl najnowszy (1001) nowszego chyba nie ma?

narazie nie bawilem sie w podkrecanie bo nie bylo kiedy jeszcze :) reszta sprzetu z sygnaturki:)

 

 

Jedyne co to nTune robi mi blue screena na viscie x64, nie mam pojecia czyja to wina ale mysle ze ntune nie jest zaktualizowany dla 780i i 790i w kazdym badz razie nie ma tych chipsetow na liscie obslugujacego sprzetu na stronie nvidi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo trwało zanim dobrałem pamięci do mojej płytki. Polecam A-Datki. Jakie masz problemy. Opisz to, może pomogę.

 

Jedyny problem to freezy przy 1066mhz 5-5-5-15 T2 juz robilem tyle ustawien ze nie wiem czy mozna cos innego ustawic :) Narazie jade na 800mhz (freezy się pojawiaja moze 1-2 na tydzien) Poczekam na jakiegos nowego biosa moze cos pomoze...

 

Obojetne jaki windows, Vista, Xp

 

Ogolnie jak siedzialem na forach OCZ, Asus, Nvidia to przeczytalem ze problem dotyczy kombinacji chipsetow 750i 780i 790i biosow do nich, sterów do nforca i karty graficznej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żebyś się nie zdziwił, że żaden bios tu nie pomoże, miałem przed maximusem p5n32-e na 680i i zawsze freezy łapał przy odtwarzaniu jakiegokolwiek filmu po OC, jedynym wyjściem było pozbycie się tej płyty, niestety. Na NB Intela żadne takie jaja się nie dzieją...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem ze ja mam freezy bez zadnego OC :)

Jedyny rozwiązaniem jakie widzę dla ciebie jest wymiana ramów na inne np. te A-Data, które ja mam. Przetestowałem Reapery i Dominatory. Wszystkie pamięci, które pracują na 2,1V nie lubią się 780i. Przynajmniej na Asusie. Podejrzewam, że Cruciale też będą działać dobrze. Wszystko co ma 2,2-2,3V (Micron D9...). I jeszcze jedno, masz włączoną opcje SLI Memory Ready? Na obsadzonych tylko 2 bankach może pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny rozwiązaniem jakie widzę dla ciebie jest wymiana ramów na inne np. te A-Data, które ja mam. Przetestowałem Reapery i Dominatory. Wszystkie pamięci, które pracują na 2,1V nie lubią się 780i. Przynajmniej na Asusie. Podejrzewam, że Cruciale też będą działać dobrze. Wszystko co ma 2,2-2,3V (Micron D9...). I jeszcze jedno, masz włączoną opcje SLI Memory Ready? Na obsadzonych tylko 2 bankach może pomóc.

 

Pamięci 1,95v maja teraz, SLI memory ready wylaczone, wiekszosc recznie ustawiana, z wlaczonym sli bylo to samo przy 1066mhz:) i 2 banki obsadzone A1 B1 2x2gb na jednej kosci przy 1066 mozna ze 2 godizny posiedziec zanim sie freez zrobi;) przy dwoch kosciach po 10 min przewaznie jest freez;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci 1,95v maja teraz, SLI memory ready wylaczone, wiekszosc recznie ustawiana, z wlaczonym sli bylo to samo przy 1066mhz:) i 2 banki obsadzone A1 B1 2x2gb na jednej kosci przy 1066 mozna ze 2 godizny posiedziec zanim sie freez zrobi;) przy dwoch kosciach po 10 min przewaznie jest freez;)

Dlaczego masz ustawione takie napięcie. Ustaw 2,1V, 5-5-5-15 i włącz SLI Ready z opcją Expert. Ustaw Unlinked i 1066

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo wiekszego napiecia nie potrzebuja :) bylo nawet 2,3v najlepej pracuja przy 1,95, Zreszta spedzilem 2 tyg na forum OCZ i juz mialem chyba wszystkie mozliwe kombinacje ustawien z biosie podawane przez techsupport z ocz:)

 

 

Bez SLI dzialaja lepiej jak sam recznie wszystko ustawiam:)

 

Zreszta juz sa przeflashowane, nowym plikiem z ulepszonymi ustawieniami, i SLI jest tam wylaczone wogole. (przed flashowaniem bylo jeszcze gorzej z SLI i bez)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo wiekszego napiecia nie potrzebuja :) bylo nawet 2,3v najlepej pracuja przy 1,95, Zreszta spedzilem 2 tyg na forum OCZ i juz mialem chyba wszystkie mozliwe kombinacje ustawien z biosie podawane przez techsupport z ocz:)

 

 

Bez SLI dzialaja lepiej jak sam recznie wszystko ustawiam:)

 

Zreszta juz sa przeflashowane, nowym plikiem z ulepszonymi ustawieniami, i SLI jest tam wylaczone wogole. (przed flashowaniem bylo jeszcze gorzej z SLI i bez)

OK Rozumiem, czyli przeszedłeś już dokładnie tą samą drogę krzyżową co ja z moimi OCZ-tami. Wracam z radą z postu nr. 10. U mnie pomogło w 100%. Komp stabilny jak mur chiński.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie . Ja również posiadam P5N-T DELUXE ,4X1GB OCZ 800MHZ (OCZ 2N 800 SR 1G ) Proc E6550 2,33 GHz, PALIT 880 GT SONIC 512/256 .

Chcę dołożyć drugą grafike , podkręcić proca i pamięci . Wszystko działa na Viscie Home Premium 32-bitowej .

PYTANIE BRZMI : Co to są te freezy i jak się one objawiają ?

Dodam tylko, że kompa podkręcać będzie kto inny /ludzie ze sklepu, u których kupiłem zestaw/, jako że moja wiedza wtej dziedzinie jest znikoma i dlatego bardzo zależy mi na

Waszej odpowiedzi. Za odpowiedź z góry dziękuję , jeśli macie jakieś uwagi lub porady będę bardzo wdzięczny.

Na chwilę obecną wydaje mi się, że jest wszystko OK.

Edytowane przez hipolos77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z posiadaczy płyty p5n-t wgrał ten beta bios 1104? Jak tak to jak się sprawuje? Mam tą płytę od miesiąca i zero problemów, ale od 2 dni, co włączy film to po paru minutach obraz jest w paski i trzeba kompa restartować dziwne ze od 2 dni to mam. Może ten beta bios temu zaradzi?? Dodam ze płyta jest od miesiąca na tych samych ustawieniach wiec tym bardziej dziwi mnie ta sprawa z filmami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Bodzio!

Ja również posiadam tę płytę (dwa miesiące) i tez od około 5 dni mam takie paski i muszę resetować kompa. Ale nie za każdym razem i nie na każdym filmie. A zaczęło się to chyba dziać, po zmianie sterów karty graficznej (8800 GT). Pamięci OCZ 800 MHz.

175.16 zamieniłem na 175.19.

 

Jak tylko znajdę czas, pokombinuję trochę i dam znać!

A jeśli Ty coś wymyślisz, też się pochwal.

Zestaw mam jeszcze nie kręcony!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej jestem posiadaczem tej płyty, i mam pewien problem. Mam w niej procesor QX6850 i kiedy ustawiam w biosie fsb 333x10 wyłączam "speed step" kiedy się uruchamia komputer wszystko wygląda okej to jest 4 x 3,33, w właściwościach systemu tez mam 3,33 ale za to Everest oraz cpuz pokazują mi taktowanie procesora na poziomie 2GHz, czy ktoś spotkał się z czymś takim dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...