Skocz do zawartości
Jabolewski

Dysk Sam Przestawia Się Na Pio

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie mam problem z dyskiem który sam przestawia się w tryb pracy pio. Windows się ładuje 15 minut do tego często się przez to zawiesza, zmieniam tryb na UDMA poprzez usunięcie kontrolera z managera sprzętu potem sam się ładuje jest dobrze fajnie UDMA potem znów sam wraca często po zawieszeniu albo coś.

myślę też, że ten tryb powoduje u mnie blue screeny i zawieszenia się kompa

w tym tkwi problem ze w biosie mam pio 0 1 2 3 4 i auto albo UMDA disabled albo auto

post-155677-1207918573_thumb.jpg

Edytowane przez Jabolewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówie że to robie ale on sam się przestawia przecirz pisze w temacie ze sie sam przestawia ameryki ziomus nie odkryłeś

 

Wrzuciłem dysk na slawe(bez mastera zeby nie było neidomówien) i po odpaleniu windowsa znaczy z tym paskiem loadink robil sie blue screem

Jak coś próbowałem też w rejestrze

Edytowane przez Jabolewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówie że to robie ale on sam się przestawia przecirz pisze w temacie ze sie sam przestawia ameryki ziomus nie odkryłeś

 

Wrzuciłem dysk na slawe(bez mastera zeby nie było neidomówien) i po odpaleniu windowsa znaczy z tym paskiem loadink robil sie blue screem

Jak coś próbowałem też w rejestrze

Pisales ze usunoles dysk a ja mowie zebys usunol kontroler a nie dysk, zasadnicza roznica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejęzyczyłem się, pomyśl jak można dysk odłączyć co kablem i sie dziwiłem, że się nie włącza

Ano mozna bo niby skad mam wiedziec ktory dysk usuwasz, byc moze dodatkowy, bo systemowego nie usuniesz. Tasma sprawna (dla pewnosci wymienic, i dobrze docisnac), systemowy powinien byc na master, sprobuj tez wysstartowac tylko z dyskiem systemowym. Uruchomic komputer tylko z wierszem polecenia i wykonac chkdsk /f.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam inaczej - masz zainstalowane Nero z serii 8.x.x.x ? Jeżeli tak, to wywal je, zresetuj kontroler i twoje problemy znikną. Nie wiem czemu, ale widziałem już na kilku kompach, że zaraz po instalacji Nero tryb DMA szalał - i reset kontrolera pomagał tylko na 1 uruchomienie. Na Nero 7.x.x.x problem nie występował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...