Skocz do zawartości
Rekil

2x92mm I 1x120mm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako, że ostatnio wymieniłem procka na trochę cieplejszego, moje chłodzenie ma już ciężej. Dokładniej jest to Xeon 3070, chłodzony przez TT Silenttower z wymienionym wentylatorem na AC 92x92 (ten z 1500RPM). No i teraz niepokoją mnie trochę temperatury. Początkowo myślałem, iż spowodowane jest to krzywą podstawą radiatora, ale po dotknięciu jego żeberek wiem, że problem leży po stronie wentylatora, który jest raczej zbyt słaby. Radiator jest letni w idle, a w stresie wyraźnie ciepły. Tak więc potrzebuję dwóch wydajnych wentylatorów 92mm na to chłodzenie. Cisza jest priorytetem, ale bardziej zależy mi na wydajności i cenie. Wpadły mi w oko te wentylatory: http://allegro.pl/item339721340_pentagram_...511_0_lodz.html Będą spełniać moje wymagania? W tej chwili @3.1GHz 1.28V mam temperatury w Orthosie po 60-63*C według CT. Inną sprawą jest jeszcze jeden wentylator - w zasilaczu. Po pewnym czasie stał się on uciążliwym dla uszu i jednocześnie najgłośniejszym elementem w moim PCcie. Zasilacz to Chieftec GPS-450W. Chcę wymienić ten 120x120mm na coś wydajnego, cichego i taniego. Tutaj również myślę o Pentagramie: http://allegro.pl/item339719236_pentagram_...521_0_lodz.html. Acutake? Raczej odpada, bo według tabelek Pentki mają większy przepływ powietrza, a głównie na tym mi zależy. Czekam na propozycje. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na tabelki. Za 10zl nic dobrego nie dostaniesz. Ja kupilem Acutake i mnie juz ch... strzela.. leci do kosza, nawet sie nie zastanawiam. Zamawiam BTF 120 Pro Led do mojego Taganka, raz na rok wywalic 40zl na wentyl to zaden wydatek a przez rok Twoje uszy nie beda cierpialy.. Jak podniesiesz poprzeczke pieniazna to Ci cos naskrobie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...