Skocz do zawartości
L.Viadro

Pomóżcie Wybrać 22" Lcd Do Gier

Rekomendowane odpowiedzi

czas reakcji większy ale i matryca lepsza bo SPVA wierz mi taki czas reakcji w niczym nie przeszkadza... a jakość obrazu/kątów względem TN jest znacznie lepsza

 

a sypią się modele "refubrished" zazwyczaj na lolegro / sklepach netowych po niższej cenie

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro te Lenovo idzie dostać nawet za 1300zł.

Pytanie czy warto dokładać? Miałem kupić LG l227, albo Sama T220.

 

Jakoś nie ufam firmie IBM. Jak z gwarancja na martwe piksele?

Jakies testy tego monitorka i porownanie z wymienionymi TNkami?

Cena jest podchwytliwa ;)

 

Prawda taka, ze bym musial dołożyć do niego no i musialbym byc przekonany do niego na 100% ;)

 

Ehm, da sie na nim pograc w gierki w rozdziałce 1280 z zastosowaniem czarnych ramek?

Edytowane przez D154573R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja właśnie skończyłem czytać recenzje na tym forum odnośnie monitorów LG: 2252, L226, L227 i wszystkie są chwalone, najbardziej przemawia do mnie 2252 którego od samego początku mam na oku ze względu opcji 4:3 w menu, w starszych gierkach jak znalazł.

Natomiast wygląda na to że nie ma co kupowac monitora z recenzji/opowieści/porad tylko trzeba sie wybrać do jakiegos supermarketu i obejrzeć je na półce :<

Miałem jechac w sobote ale nie wypaliło (musiałem iśc do roboty), może w ten piątek się uda (jeśli sklepy będa otwarte)

W tej chwili biorę pod uwagę:

 

LG 2252TQ-PF

LG226WA-WN

LG227WT

 

Przede wszystkim ze względu na gwarancje na pixele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili biorę pod uwagę:

 

LG 2252TQ-PF

LG226WA-WN

LG227WT

Ja sprobuje dorwac Samsunga 226BW na matrycy S. Jesli sie nie uda to chyba wezme tego LG 2252TQ. Jednak mam pewne watpliwosci bo czytalem ze obraz ma niebieskawy odcien przed kalibracja. No i ponoc sa robione na nieslawnych mtrycach CMO. Ktos moze to potwierdzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... zapomniałem pytać: jak rozpoznać którą matryce ma dany 226BW i jaka jest najlepsza?

Po raz 3454ty...

Ustawiasz jasnosc i kontranst na zero, zamykasz menu, otwierasz menu i wciskasz przycisk source na 5sek. Pojawia sie menu serwisowe. Odczytujesz version number:

X-xxxxxxxAx-xxxx - Samsung panel

X-xxxxxxxLx-xxxx - AU Optronics panel

X-xxxxxxxDx-xxxx - CMO panel

X-xxxxxxxIx-xxxx - CPT panel

Edytowane przez CougaR2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym się różni Samsung 226BW od 226CW ?

Nie wiem czym sie rozni tbh. Ale gdy patrze na IL rzedu 40ms to nie chce mi sie nawet sprawdzac. 2981948[/snapback]

I rozumiem że najlepsza matryca do właśnie A?

Tak. "L" tez sa niby dobre ale wymagaja kalibracji bo producentowi "sie nie chcialo".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolacze sie do tematu poniewaz jutro juz ma pasc wybor monitora :

 

1. 22" NEC AccuSync 22WMGX -

tu

2. 22" iiyama ProLite E2201W black -

tu

3. 22" Asus MW221C silver-black -

tu

4. 22" HP Pavilion w2207h -

tu

 

Ma byc to moj pierwszy monitor LCD. Biore pod uwage te 4 modele monitkow, nie chce zadnych LG i Szajsungow. Monitorek kupuje u znajomego w sklepie i za najdrozszy monitorek zaplace 1200 pln. Dlaczego niechce LG i Samsunga, naprawde widzialem bardzo duza ilosc modeli oddawanych na gwarancji i mnie to nie cieszy jakosc wykonania jest kapletna klapa. Jedyny monitor jaki widzialem z tej czworki na wlasne oczy w akcji to ten HP i musze powiedziec, ze naprawde bardzo mi sie spodobal. Akurat znajomy mowil, ze widzial ta iiyame oraz neca i twierdzi, ze nec jest lepszy. Sam ma iiyame i zacheca mnie do zakupu neca. Sam niewiem co ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>, prosze pomozcie mi wybrac ten jeden monitor z tej 4. Zakupy Lenovo z allegro odpada za duza cena i poza tym u znajomego mam bdb warunki zakupu ... acha sprzet co w podpisie wysoka rozdzialka nie straszna. C2Q @ 3,5 Ghz, 2x2900 XT, 4 GB Ramu. Ogolnie to czekam na rady i z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. 22" Asus MW221C silver-black -

tu

4. 22" HP Pavilion w2207h -

tu

Jaaa, ale fajne monitorki. Ja bym bral z dwojga "złego" Asusa bo ma gware na 3 lata a HP na 2. Bardzo mi sie podoba design obu monitorkow z lekka przewaga Asunsiena :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolacze sie do tematu poniewaz jutro juz ma pasc wybor monitora :

 

1. 22" NEC AccuSync 22WMGX -

tu

2. 22" iiyama ProLite E2201W black -

tu

3. 22" Asus MW221C silver-black -

tu

4. 22" HP Pavilion w2207h -

tu

1. 22" NEC AccuSync 22WMGX - oznaczenie GX wskazuje ze ma szybe, wiec w moich oczach odpada

 

2. 22" iiyama ProLite E2201W black - rowniez sie nad nim zastanawiam ale martwia mnie te plastiki i problemy z podswietleniem matrycy http://www.prad.de/en/monitore/review/2007...ama-e2201w.html

 

3. Asus MW221U ma skopany RTC, MW221C moze miec to naprawione ale nie wiem, nie znalazlem zadnej recki http://www.xbitlabs.com/articles/other/dis...-2_6.html#sect0

Edit: Wyglada na to ze roznia sie powloka matrycy. U=matowa, C=szyba.

Edit2: Slabiutko tu wypada ten MW221U http://www.digitalversus.com/article-358-2097-150.html

 

4. 22" HP Pavilion w2207h - to samo co w NECu...

Edytowane przez CougaR2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP nie ma wyjścia DVI, to chyba spory minus? Bo w dzisiejszych czasach mieć 22tke i jechac na D-subie? Ja o Iiamie tez słyszałem dużo dobrego, mam qmpli w Komputroniku i mówią że w ogóle ich w serwisie nie widzą, ciągle tylko Samsungi i LGi :D No i 0 imput laga! Asus jak dla mnie odpada bo nigdy dobrych monitorów nie robił, a ten NEC to nie wiem... Aha, HP ma szybe ale widziałem to w akcji i kolor jest o WIELE lepszy dzięki temu, z drugiej strony można sie przejżeć jak w lusterku :<

 

Nie kumam jak ludzie mogą się decydowac na monitor 22 cale bez wyjscia DVI Oo Czy on ma jakieś inne wejście NIE_analogowe?

Edytowane przez L.Viadro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie lustro ma duze znaczenie. Przywyklem do niego. Kobieta ma w laptopie lustro i naprawde o wiele bardziej mi sie to widzi niz mat. Akurat pomieszczenie oraz biuro sa dobrze dobrane i w pokoju jest raczej ciemniej i jest tam mala ilosc swiatla i lustro mi nie przeszkadza. Jak monitor stanie w glebi biurka, ktore oddalone jest od okna uniknie promieni swietlnych.

 

Wiec czekam na jakies rady ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka informacji o Lenovo:

Gwarancja jest typu door-to-door realizowana przez autoryzowany serwis Lenovo – firma ‘BLASC’.

 

Gwarancja jest standardu ISO kat. 2, czyli nie tak jak w LG, ale serwis zapewnia ze podchodzi indywidualnie do kwestii „pikseli”, jeżeli pojawi się jakis Duzy bialy na srodku to wymienią, jeżeli gdzies na skraju to raczej nie.

 

W niższych rozdzielczościach wyswietla rozciągając na caly ekran. Czyli wychodzi na to ze nie ma opcji czarnych ramek dookoła. Od czego ta opcja zalezy? Od monitora, czy moze w systemie da sie to ustawic lub sterownikach? Dla mnie to wazna opcja.

 

Dajcie znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis zakupilem w Vobisie Samsunga 226BW na matrycy "A" a wiec Samsung. Egzemplarz ten wyprodukowano w styczniu 2008 w Rumunii. Cena byla dosc zaporowa bo 1049zl ale jest na najlepszej matrycy i ma 300h przebiegu bez bad pikseli (podejrzewam ze stal na wystawie lub ktos go uzywal ale nie nosi zadnych sladow uzytkowania). Po tylu godzinach to juz nie powinny piksle wyskakiwac. Wiec sie skusilem :) Napisze cos wiecej jak potestuje, poki co jest kosmos w porownaniu do starego LCD 17''...

 

PS: Mam ten sam model co ten Hiszpan, rowniez Rumunia, styczen 2008, matryca Samsung http://www.xcpus.com/forums/monitors-input...ster-226bw.html

Edytowane przez CougaR2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak chyba zrobie tak samo, zadzwonie w czwartek do komputronika czy nadal mają 226BW na wystawce, jeśli tak to poprosze zeby sprawdzili matryce i jak będzie Samsunga to jade po niego i tyle... mam już dośc czytania setek postów i recenzji i testów :<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL, zadzwoniłem do Komputronika, pytam czy mają na wystawce jeszcze 226BW, gosciówa mówi ze tak, pytam czy moge zarezerwować, mówi tak, pytam czy ktoś mógłby wejśc w menu serwisowe i pdoać mi numer wersji to gościara nie wie o co chodzi w ogóle a jej kolega twierdzi że tego już sie nie da zrobić, że kiedyś owszem a teraz już nie... czy to prawda? Oo

 

EDIT: Ok, mam odłożone 3 monitorki, HP Pavolon, 226BW i Iiyama, coś na pewno wybiore i dam znać w piątek :]

Edytowane przez L.Viadro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już spox, poprosiłem do telefonu gościa i mi odłożył te 3 monitorki, więc coś na pewno wybiore, chyba będzie to Pavilon, wcześniej go nie brałem pod uwagę ze względu na brak wejscia DVI, ale nie doczytałem że ma za to HDMI ~~ Jak lustro nie będzie tak świecić to go wezmę raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź Lenovo L220x :)

Dziś przeczytalem wszystkie posty o tym monitorku na stronie Lenovo i to bedzie najlepszy wybor.

S-PVA 22" :) Co prawda nie ma opcji pixel mapping 1:1, ale jak sie przez hdmi go podlaczy to działa cos takiego (hdmi->dvi, ja nie posiadam w mojej grafie :/).

Wg mnie pixel mapping 1:1 mozna "uzyskać" odpalając gierke w oknie. Wkoncu gra leci w oknie o rozdzielczosci ustawionej w opcjach i nie jest rozciagnieta. Nie wymaga przy tym tego co mialaby wymagac przy full hd ;)

 

Dziś wyczaiłem programik, zamiennik Nokia Test Monitora, który działa pod Vista x64 ;)

Źródło: http://www.eizo.it/pool/files/it/Eizo_Monitortest.zip

Rozmiar: 529 KB (541 179 bajtów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dyskusja wrze. Podepnę się pod temat: planuję zakup 19" lub 19"wide do ok 600-700PLN. Zastosowanie to gry ( Counter-Strike, Warcraft3, Starcaft, PES, Trackmania). Jakieś modele godne polecenia i przesiadki z CRT Samsung SyncMaster 955MB ? Czego się mogę spodziewać przy takiej kwocie i czy warto zmieniać ? Z poprawnie działającą opcją 4:3 dla gier, które nie mają rozdziałki wide [ żadne spłaszczanie, rozciąganie i inne zniekształcanie obrazu ] Fajnie jak by miał HDMI :]

Edytowane przez tobster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...