Skocz do zawartości

Kyle

Stały użytkownik
 • Zawartość

  11303
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  11

Ostatnia wygrana Kyle w dniu 3 Styczeń

Użytkownicy przyznają Kyle punkty reputacji!

Reputacja

340 Słitaśny ulubieniec ludu <3

O Kyle

 • Tytuł
  Uczestnik
 1. Mini komputer rozbudowa

  Nie, po założeniu na nim wentylatora 120mm - stosunek temp. / hałas będzie lepszy od czegokolwiek co zaproponujesz. Tylko pytanie, czy w tej obudowie taka konstrukcja się w ogóle pomieści.
 2. Monitor do 900zł 23" IPS

  Jak siedzisz blisko, to przydało by się większe zagęszczenie pikseli, by obraz był ostry. Jeśli możesz naciągnąć budżet, to bym spróbował czegoś z 2560x1440 na IPS, z matową matrycą, np. BL2420PT za ~1070zł - to jest 23,8". Wg. specyfikacji, minimalna wysokość to 415mm : http://www.benq.com.pl/product/monitor/bl2420pt/specifications/
 3. W związku z tym, że też mam ten sam problem, chciałem zapytać, czy udało się nie dawno komuś wypłacić z Bittrex kwotę rzędu ~0,002 BTC ?
 4. najtańszy komputer do odtwarzania UHD 4k x265

  GT 1030 nie ma przypadkiem wspomagania HEVC? (jest tańszy od GTX 1050) Swoją drogą, miałem polecić RX550, ale jak zobaczyłem cenę, to się za głowę złapałem.
 5. Zasilacz do 300 zł

  Zupełnie nie miałem tego modelu w rękach, ani nawet innego z tej rodziny, więc nie mogę nic na jego temat napisać.
 6. Zasilacz do 300 zł

  Skoro i tak musisz kupić zasilacz, to mogę polecić tego be quiet Pure* Power 10 - to są dobre zasilacze, z dobrymi zabezpieczeniami, wysoką kulturą pracy i po prostu niezawodne. * Pure Power też mam w pracy i też dobre ... tylko nie oczekuj, że komp. przy nim Ci nie będzie gasnął przy porządniejszym zaniku napięcia ;) Ostatnio ktoś tu UPS'a za 5 tys kupował :) (do domowego komputera)
 7. Zasilacz do 300 zł

  ps. jak mam nie pisać, to daj znać ;) Dobry UPS to koszt tak od ~700zł. Podczas spadku napięcia na 1 sekundę (czyli sytuacja kiedy nie mamy UPS, a dostawca energii da ciała), praktycznie każdy zasilacz PC Ci się wyłączy (nawet taki be quiet Straight Power 500 ), zakładając przeciętne obciążenie. (Nie bardzo wiem, jakiego cudu oczekujesz od zasilacza w PC.) Wracając do zabezpieczenia PC - brutalne odcięcie zasilania, nie jest najwspanialsze jeśli chodzi o spójność danych na dysku. Normalny dobry UPS, jak zabraknie napięcia na np. 5 godzin, a Ciebie nie będzie w domu, to zamknie kulturalnie, bezpiecznie system (komunikacja systemu z UPS po USB) np. na 8 minut przed wyczerpaniem energii w akumulatorze/rach (w cywilizowanych UPS się to ustawia). W przypadku spadków napięcia dobry UPS po prostu zadba o to, by komputer sobie działał spokojnie dalej, jakby nigdy nic ... w przypadku przepięć tak samo. Podsumowując: jak kupisz nowy zasilacz do PC, to nie rozwiąże on Twoich problemów, przy kiepskim dostawcy energii, gdzie masz sekundowe spadki napięcia i nie zabezpieczy on PC.
 8. Zasilacz do 300 zł

  Napiszę krótko i już nie będę Ci w tym temacie przeszkadzał: Zasilacz, nie pozwoli na podtrzymanie zasilania wnętrza PC, przy zaniku napięcia na wejściu na 1 sekundę. Model bq PurePower 10 500W podtrzymuje przez 23ms przy obciążeniu 100% (co jest namalowane w specyfikacji), czyli nawet jeśli przyjmiemy obciążenie 10% (50W) to i tak podtrzyma pewnie niecałe ćwierć sekundy. Od zapewnienia ciągłego zasilania, przy zanikach napięcia jest UPS - do tego służą te urządzenia i dobry UPS dba o to, by zasilacz i generalnie cały PC nie cierpiał w wyniku spadków napięć/przerw w dostawie, czy nawet przepięć. Wspominałeś coś o miliardach ludzi bez UPS - pewnie to Ci, którzy nie mają takich problemów z siecią jak Ty. Zasilacz UPS ActivePower EASY 400 który posiadasz, to złom, bo na wyjściu, podczas podtrzymania, ma przebieg prostokątny, a poza tym ma zużyty akumulator, którego pewnie i tak nie można łatwo wymienić - jak to w najtańszych UPS (z resztą DOBRY akumulator kosztuje tyle co taki tandetny UPS). Twój problem z zanikami zasilania, np. na 1 sekundę, rozwiąże dopiero DOBRY i SPRAWNY UPS. Jeśli w dodatku masz zepsuty zasilacz, to jego też wymień. - mam nadzieję, że napisałem wystarczająco jasno i dobitnie.
 9. Zasilacz do 300 zł

  Jak "zwykły tani" to na 99% podaje przebieg prostokątny, podczas pracy z aku - moim zdaniem szkoda nowego zasilacza. Wracając do zasilacza, to chyba mam z tej serii (Straight Power 10) be quiet w pracy w jednym z PC, tyle, że model 400W - ja tam jestem fanem tej marki, bo zasilacze bardzo ciche i niezawodne.
 10. Zasilacz do 300 zł

  Jeszcze taki jeden HINT który mi przyszedł do głowy, po tym co teraz napisałeś: czy przypadkiem Twój obecny UPS nie podaje przebiegu prostokątnego podczas podtrzymania? To podobno źle wpływa na zasilacze, na dłuższą metę.
 11. Zasilacz do 300 zł

  Jak chcesz takie zabezpieczenie, żeby Ci się komp nie wyłączył, przy porządniejszym zaniku, to potrzebujesz UPS.
 12. HP 550

  Mimo to, czy na liście obsługiwanych CPU przez tą nową wersję BIOS, jest model procesora który zainstalowałeś? Miałem taki przypadek jak Ty, gdzie po wymianie CPU system Windows 10 nie startował (kończyło się na czarnym ekranie) pomimo, że memtest z bootowalnej płytki, czy panel BIOS chodził doskonale. Po aktualizacji BIOS wszelkie problemy ustąpiły, jednak na liście obsługiwanych procesorów przez nowy BIOS, był procesor który zainstalowałem (starszy BIOS go nie miał na liście).
 13. Wyłączanie komputera - zasilacz

  Norma ATX dla linii +12V, +5V +3,3V, to +- 5%, czyli dla linii +12V zakres dopuszczalny to 11,4 - 12,6V. Moim zdaniem nawet gdy zasilacz miałby napięcie na granicy normy, czyli 11,4V to już nie jest dobry znak. 10,8V to już daleko poza przyzwoitością. Wyżej, jak kolega radzi, proponuję kontrolę miernikiem. Inna sprawa, że mierniki za 15zł też potrafią mieć rozjazd, choć zwykle mniejszy od tego co wskazują czujniki płyt.
 14. Win Rar długo wypakowuje pliki

  Sprawdź wersję 64 bit 5.50 PL - nie raz rozpakowywałem wielkie archiwa i nie było takich astronomicznych czasów.
 15. Zestaw komputerowy do 6000zł

  Mam w pracy dysk MX300 1050GB M.2 i MX300 275GB SATA - z powodu temperatur radzę kupić SATA (wersja M.2 w dobrze wentylowanej budzie ma już w IDLE 44 stopnie ... model na SATA w tej samej budzie jakieś 2/3 z tego). Z tego co zauważyłem, to M.2 się generalnie grzeją - ciekawe jak to wpłynie na ich trwałość (np. 72 stopnie w stresie, choć słyszałem, że niektóre modele grzeją się do 90 stopni). Ciekawe ile ratuje radiator na takim M.2
×