Jump to content

Kyle

Stały użytkownik
 • Posts

  11662
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  28

Kyle last won the day on June 29

Kyle had the most liked content!

Recent Profile Visitors

24886 profile views

Kyle's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Posting Machine Rare
 • Week One Done Rare
 • One Month Later Rare

Recent Badges

389

Reputation

 1. Moim zdaniem Mi 11 ma istotnie genialny sensor ( Samsung HMX ) umożliwiający robienie świetnej jakości zdjęć, ale nie przy standardowej aplikacji, która nakłada pewne filtry usztuczniające zdjęcia. Po włączeniu jakichś Ai jest tylko gorzej. No ale co kto lubi. Ja wolę naturalne zdjęcia (czyli po wyłączeniu wyostrzania, odszumiania itp. filtrów)
 2. Problemem może być też zasilacz. Pamiętam miałem kiedyś styczność z podobnie dziwnie zachowującym się PC i się okazało, że zasilacz był tak śmieciowy, że dawał napięcia poza normami (np. 13V na linii 12V).
 3. Jeśli chodzi o płynność, to zauważyłem, że przy stałym odświeżaniu jak masz inną ilość FPS niż Hz monitora, to płynność się pogarsza. Co ciekawe nie tylko kiedy FPS jest niższy od Hz monitora (bo to jest zrozumiałe), ale nawet kiedy FPS jest zmienny i wyższy niż Hz monitora. Innymi słowy FPS zmieniający się w przedziale 190-220 FPS na ekranie 60 Hz jest mniej płynne, od stałego 60 FPS na ekranie 60 Hz - sprawdziłem to w wielu zupełnie różnych grach, na kartach zarówno AMD jak i nVidia. Co do piszczenia, to spotkałem się kiedyś na jakiejś integrze audio z takim zjawiskiem - ja akurat w tamtym czasie zamontowałem kartę audio i problem został wyeliminowany.
 4. Jak zależy Ci na aparacie, a 5G nie jest musem, to zamiast Xiaomi Redmi Note 10 5G lepiej brać Xiaomi Redmi Note 10 Pro (ma lepszy aparat - dużo większa matryca światłoczuła w Redmi Note 10 Pro 1/1.52", zamiast 1/2" w Redmi Note 10 5G).
 5. Kyle

  Darmowe gry

  Od dzisiaj ( 10 . 06 . 2021 ) jest za darmo Control (tak, ten hicior) na EpicGames - lekko się zdziwiłem. Promo się kończy za tydzień.
 6. Ekran wielkościowo fajny, ale to pewnie szroTN ( matryca typu TN ), do tego jak na laptopa z tak dużym ekranem, niezbyt wysokiej rozdzielczości. Celuj w jakiegoś IPS, a jakby miało wyższą rozdzielczość niż 1920x1080 to już w ogóle byłoby super.
 7. Jeśli jakaś gra nie potrafi równomiernie wykorzystać wielu wątków, to takie zjawiska mają miejsce. Jeśli kolega nie ma jakichś aktywnych limitów FPS itp., GPU jest wykorzystane poniżej 90%, to wąskim gardłem jest CPU, pomimo że użycie CPU, obliczone z wszystkich wątków razem, jest znacznie poniżej 100%. CPU ogranicza jeśli nie masz jakichś limitów FPS itp.
 8. Testowałeś może skalowanie integer w rozdzielczości 1720x720 na ekranie 3440x1440 na tym GTX1660?
 9. Philips 288E2A/00 - 28" IPS 3840x2160 VESA100x100, 1239zł - będziesz miał ostre, gładkie czcionki i dowolnie duży interface/czcionki (każde współczesne środowisko programistyczne dobrze się skaluje)
 10. Tak, to zjawisko się używa do pomiaru temperatury właśnie :)
 11. Nie. Lepiej podpiąć profil monitora (nawet ten od producenta - DELL nie powinien dawać skopanego profilu) i włączyć CMS W "oprogramowaniu"? Którym? No i co konkretnie ustawić? Jedyne co można zrobić oprogramowaniem, to wyświetlić test gammy i ustawić ją w OSD monitora tak by było realnie wyświetlane 2.2 (jeśli monitor nie trzyma 2.2).
 12. W Wiedźminie 3 w którego gra, da się dobrać taką kombinację ustawień jakości przy danej rozdzielczości na RX570, że takich spadków mieć nie będzie i pisałem o takiej sytuacji. Bo to, że w każdej wymagającej grze, da się przy odpowiednich ustawieniach uzyskać spadki nawet poniżej 30 FPS to wiem. Na całe szczęście nie trafiłem jeszcze takiego bubla (jeśli obniżam temperaturę w pokoju, bez zmian obciążenia GPU, to temperatura karty wskazywana spada, a nie da się stworzyć takiego zjawiska bez czujnika temperatury)
 13. Wątpię. Jak wietrzę w pokoju, to widzę jak temperatura spada, przy tym samym obciążeniu - gdyby była ona kalkulowana to nie byłoby różnicy, czy w pokoju jest -20 czy +20.
 14. Jeśli w tym Minecraft masz stałe 75 FPS i stałe, ciągłe 100% użycia GPU, to sprawdź antywirusami, czy w tle nie działa Ci koparka kryptowalut dla kogoś.
 15. Jesteś pewien, że nic się nie przegrzewa? Skołuj jakiś rejestrator temperatury, który w tle zrobi ładny wykres temperatury GPU w czasie (AIDA64)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.