Jump to content

Kyle

Stały użytkownik
 • Content Count

  11457
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  15

Kyle last won the day on October 1 2018

Kyle had the most liked content!

Community Reputation

359 Słitaśny ulubieniec ludu <3

About Kyle

 • Rank
  Uczestnik

Recent Profile Visitors

22623 profile views
 1. Czyli twierdzisz, że kopia plików, na 3-ch dyskach (takich używanych nawet) + w chmurze + ew. na M-DISK, porozrzucane w różnych mieszkaniach, to niedostateczne zabezpieczenie danych? - spox Nawet gdyby, to i tak 3 dyski na raz mu nie siądą. Nie chodzi o samą rozdzielczość optyczną (a strata tutaj i tak będzie), ale o kolory (przestrzeń barwna i zakres dynamiczny, który zostanie ucięty). Nie mniej jednak, jakieś pojedyncze zdjęcia wydrukować i oprawić w ramkę - też można. Jednak nie widzę tego sposobu jako archiwizację np. kilku tysięcy zdjęć (koszta wydruku wysokiej jakości, na dużym formacie i miejsce, które to będzie zajmowało).
 2. Taka moja uwaga: dla kierowcy, jeśli chce ostro używać np. gps w tym smartfonie, to lepiej by wyświetlacz był LCD (by nie wypalały się stale wyświetlane elementy nawigacji)
 3. SzroTN 144Hz do pracy w Lightroom i niezawodowego grania w nie najszybsze gry?
 4. Po co? Jak mu padnie jeden z 3 dysków za 25zł, to będzie miał jeszcze dwie kopie, na pozostałych dwóch dyskach. Wątpię, by komuś chciało się bawić w resetowanie SMART w "dysku za 25 zł". W sumie, to nawet o takim procederze nie słyszałem. ... uzyskując śmieciową jakość końcową z takiego wydrukowanego skanu (w porównaniu do oryginalnego pliku). Ja dla odmiany, radzę, poza trzymaniem tych zdjęć w 3 kopiach, na tych 3-ch dyskach i wywiezieniem jednego z nich, zrobić kolejną kopię na jakimś serwerze/chmurze, a od biedy najważniejsze zdjęcia skopiować w postaci piątej kopii na DVD M-DISK.
 5. https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=1&idPhone1=4577&idPhone2=8161 Wybierz skalowanie do 12 Mpix, by porównanie było fair. Nokia 808 jako taki punkt odniesienia, jest dobrym "benchmarkiem" jakości. S8 robi zdjęcia sztuczne jak typowe aparaty kompaktowe, które walą filtry rozmywająco-wyostrzające, dzięki czemu zdjęcia wyglądają jak syntetyczna kupa. Jedyna nadzieja, że ten Samsung S8 nadaje się do fotografowania, to użycie oprogramowania, które pozwoli ominąć nakładanie tych dwóch "usztuczniających" i degradujących filtrów. Nie mniej jednak nadal rozdzielczość OPTYKI tego Samsung S8 (zapomnijmy o "megapikselach") jest na dosyć niskim poziomie. To już większy potencjał widzę w polecanym przez kolegę Rott SONY XA1 PLUS ... pod warunkiem, że da się robić zdjęcia z pominięciem filtrów usztuczniających (jakiś program do przechwytywania w RAW czy coś takiego). Jestem ciekaw porównania HTC U Ultra vs Samsung S8 vs SONY XA1 PLUS po wyłączeniu filtrów degradujących we wszystkich tych aparatach, po przeskalowaniu wszystkich zdjęć do jednej rozdzielczości (nie niższej, niż rozdzielczość modelu z najniższą rozdzielczością, czyli minimum 12 Mpix + porównanie po przeskalowaniu do modelu z najwyższą rozdzielczością). Wówczas można byłoby mówić o prawdziwym porównaniu jakości. Redmi Note 7 którego wybrał kolega, robi zdjęcia przyzwoite jak na współczesny smartfon (podobne do HTC U Ultra): (wybierz skalowanie do 12 Mpix): https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=1&idPhone1=9513&idPhone2=4577&idPhone3=8596 ... czyli rewelacji nie ma (widać jak wypada w stosunku do SONY czy 808). Moim zdaniem wybór kolegi nemoein jest daleko za SONY XA1 - oczywiście nadal mam nadzieję, że da się przechwytywać zdjęcia choćby tego Redmi czy SONY do RAW, co pozwoliłoby usunąć tą "sztuczność" ze zdjęć.
 6. Jak ma 100GB danych, kupi 3 dyski po 250GB i na wszystkich będzie trzymał to samo (np. zapakuje je do 3-ch osobnych kieszeni USB 3), to niech sobie siadają - 3 na raz nie padną. Wolałbym trzymać dane w 3-ch kopiach, na takich używanych HDD, niż na jednej w postaci nowego, serwerowego HDD. Kolejna zaleta takiego rozwiązania jest taka, że nawet nie będzie próbował reklamować dysku, jak go zapisze poufnymi danymi a nośnik padnie, bo cena mała = zero stresu, że ktoś coś mu odczyta z reklamowanego sprzętu, bo po prostu takiej sytuacji nawet nie będzie. Gdyby ceny nagrywarek Blu-Ray do PC, były tak z minimum 2x niższe, to może nawet bym Ci polecił zakup takowego + nośniki M-DISC. Jednak przy takich cenach jak obecnie sobie życzą za nagrywarkę BR (czyli jakieś 6x tyle co za nagrywarkę DVD), to niech się gonią (inna sprawa, płytki BluRay M-DISC też tanie nie są, wiec tu też powinni nieco zejść) - takie moje prywatne zdanie :)
 7. Dobrze, że zwróciłeś na to uwagę. Jakoś przez cały czas miałem na myśli używanie jednego monitora, z jednym skalowaniem/rozdzielczością itd. - to sprawdziłem osobiście i działa świetnie. Natomiast w przypadku różnych monitorów, z różnym PPI, różnym skalowaniem, słyszałem, że są problemy.
 8. Zdecydowanie 4K na 27" + skalowanie systemowego DPI do wygodnej wielkości. MS Office, Libre Office skalują się rewelacyjnie ... podobnie jak interface Windows 10. Firefox, Thunderbird to samo. Pliki PDF - kurcze, praktycznie stworzone do monitorów z dużym zagęszczeniem. Co do grafiki, to nie wiem czego używasz, ale GIMP z tego co widziałem dobrze się skaluje. Natomiast filmy na ekranie 4K nawet dobra integra pociągnie. Jeśli masz na myśli używanie bez skalowania, to jak napisałeś - to już kwestia indywidualna. Dla mnie, czy mojego Wujka (który ma swoją drogą 31,5" 4K) bez skalowania wszystko jest za małe. Za to przy 150% dla niego jest wielkość elementów OK (na 31,5" 4K)
 9. Z tego co napisali na PC Lab to ma niby HDMI 1.4 . Co ciekawe, na stronie producenta nie ma tego modelu (jest za to BenQ XL2411P, który podobno ma 144Hz tylko po DisplayPort i DVI-D). Tutaj ktoś miał podobny problem: https://forums.geforce.com/default/topic/1011269/144hz-with-benq-xl2411-without-dvi-port/ ... jedna z rad, to kupno specjalnego kabla , tylko pytanie ile to będzie kosztowało, jak to będzie działało i czy jest sens inwestować w DVI, które jest wycofywane
 10. YCbCR na OFF ... może pojawi się wówczas: ps. próbowałeś ściągnąć nowsze sterowniki?
 11. Kiedyś ludzie pisali, że Degunvo ... Denuvo znaczy się, generuje dodatkowe zapisy - może to jest to. ps. jak masz te 16GB RAM to możesz na próbę wyłączyć plik strony (ja od wielu lat mam wyłączony i nie mam problemów)
 12. ... no trudno byś miał dużo zapisów, jak praktycznie orzesz po talerzowcu. Generalnie to dramatyzujecie. Przecież wystarczy zainstalować 10 gier po 50 GB i już nabijesz 500 GB :) (czego Ty nie robisz, bo bo na nośniku 256 GB, a realnie ~238 na raz tyle nie wejdzie). Jak ktoś się bawi filmami 4K to też transfery idą (np. jeden film = kilkadziesiąt GB)
 13. To można włączyć w Windowsie nawet. Można też nastawami R G B (i przyciąć składową niebieską), przez OSD monitora, co posiada każdy monitor.
 14. To chyba jeszcze nie to. Ustawiłeś prawdopodobnie pełny zakres jedynie dla nakładki Video. Natomiast pulpit nadal pewnie na ograniczonym. Szukaj tego (czyli nie w dziale "Wideo", tylko w dziale "Wyświetlacz"): Powyższy zrzut ekranu, pochodzi z najnowszych sterowników Intel ( dch_igcc_win64_25.20.100.6618.exe ). Zwróć uwagę, że zawartość tego menu trzeba nieco przewinąć (np. rolką myszki), bo to ustawienie jest na dole. ps. by czerń porównać obiektywnie, to ustaw jasność na identyczną, np. na białym, ew. na szarym 127 127 127
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.