Jump to content

Kyle

Stały użytkownik
 • Content Count

  11468
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  16

Kyle last won the day on June 8

Kyle had the most liked content!

Community Reputation

361 Słitaśny ulubieniec ludu <3

About Kyle

 • Rank
  Uczestnik

Recent Profile Visitors

22745 profile views
 1. Czy podpiąłeś tą kartę do innego PC i sprawdziłeś przepustowość, o czym wspominałem wcześniej, by wyeliminować opcję, że CPU tego starego laptopa nie wyrabia? (tak, te stronki testujące potrafią nieźle obciążyć CPU, co przy bardzo starych procesorach może doprowadzić do sytuacji, że to właśnie procesor nie wyrabia i nie pokaże pełnej przepustowości przy bardzo szybkim łączu - spotkałem się z tym kiedyś na speedtest.net)
 2. Podepnij tą kartę Linksys USB 3-Eth 1 Gbit do tego laptopa z kartą wbudowaną 1 Gbit, oczywiście do portu USB3.0/3.1Gen1, wepnij w to Eth i zobacz czy jest lepiej/gorzej/tak samo. Jeśli znowu będzie bariera 320 Mbit/s, to obstawiam kiepskość karty. Albo inny test - skopiuj między laptopami duży plik przez sieć LAN - przy 1Gbit/s powinno być ~113 MB/s, jak będzie mniej (np. ~37MB/s), to któryś blokuje ... czyli znowu można by obstawić kartę linksys. Swoją drogą okolice 30MB/s to bariera USB2.0 - jesteś pewien, że karta ma USB3 i wpinasz w port USB3?
 3. USB 3.0 to USB 3.1 Gen1, tylko jakaś banda idiotów, która niestety ustala to nazewnictwo, zrobiła taki bajzel, że gorzej już być nie może. Możliwe przyczyny: - serwer wysyłający, na którym testowałeś, nie wyciąga więcej niż 320 Mbit/s - dostawca internetu realnie udostępnił max 320 Mbit/s możliwe jeszcze inne.
 4. Przez USB 3.1 Gen 1 widzę przepchali tutaj ~438MB/s: https://pclab.pl/art76468-14.html ... to duuuuużo więcej, niż potrzeba do całkowitego wykorzystania sieci 1Gbit/s (~113 MB/s max realny).
 5. Ostatnie tabelki jakie widziałem z tym CPU wspomianały o cenie $329, także nie wiem, czy nie ma tutaj błędu.
 6. Ja jestem oczywiście innego zdania :) 4K na 27" to ostre i gładkie czcionki, ale by wszystko było wygodnie duże (czcionki, elementy GUI) aplikacje których używamy, muszą się dobrze skalować (kiedy ustawimy systemowe DPI na np. 150, albo 200%, to aplikacje muszą się ładnie powiększyć, bez jakiegokolwiek rozmycia). Inna sprawa, jak dla mnie (bo to indywidualna sprawa), to na 32" (np. 31,5" 3840x2160 - bo takie coś widziałem) też skalowanie jest potrzebne.
 7. Dla świętego spokoju weź coś z minimum HDMI 2.0 i DP 1.4, by za chwilę znowu nie było problemu.
 8. Praktycznie filmy 720p/1080p na monitorze 3840x2160 27" będą wyglądać tak samo jak na monitorze 2560x1440 27". Tak, czy inaczej, tego GTS250 musiałbyś wymienić na GT1030 lub RX550 by poszło 4K przy 60Hz. ps. i tak nie wiem, czy nie będziesz zmuszony wymienić karty, jeśli nowy monitor nawet 2560x1440 będzie pozbawiony przestarzałego wejścia DVI-D DualLink, a wyjście HDMI karty graficznej będzie w starej wersji 1.2 (nie obsługuje 2560x1440 przy 60hz) ps2. w sumie gdybyś kupił GT1030 + Philips 276E8VJSB (27" 4K IPS) to byś się zmieścił w 1500zł za całość
 9. Jeśli programy których używasz dobrze się skalują*, to przemyśl np. 27" 3840x2160 IPS. Kontrast dzisiejszych IPS powinien być na podobnym poziomie, co Twój stary PVA. Za 1500zł może kupisz nawet coś z deklarowanym 1300:1 (twój stary PVA ma deklarowany 1000:1). * ustaw na obecnym sprzęcie systemowe DPI na np. 125%, czyli ustawienia ekranu->zaawansowane ustawienia skalowania, wpisz 125 i po zapisaniu, i ponownym uruchomieniu komputera zobacz, czy wszystko Ci się poprawnie powiększyło, bez rozmycia itp. - wiem, że Office, VisualStudio, Code::Blocks (częściowo), przeglądarki WWW dobrze się skalują, razem z interface Windows 10.
 10. ... a co na to osoba odpowiedzialna za przetwarzanie danych poufnych w Twojej firmie? Bo u nas, to nawet zdjęć przy pomocy telefonu zabraniają robić (no chyba, że ktoś ma starą cegłę, która nie śle wszystkiego co popadnie), bo mówią, że kałdroid domyślnie coś wysyła (i jestem w stanie w to uwierzyć, bo zwykle użyszkodnicy klikają "tak, tak, tak", przy synchronizacji konta/instalacji itp. a tam czasem jest zgoda na udostępnianie różnych danych).
 11. Przez jakiś czas, przy starej instalacji, pociągnąłem sobie kabel z bolca uziemiającego do metalowego pręta, którego wkopałem w ziemię (przewód przechodził przez ścianę) - dzięki temu listwa zabezpieczająca, przy pomocy warystora powinna skutecznie zwierać przepięcia do takiego uziemienia. Bo jak rozumiem, miałeś zerowanie (bolec zwarty z neutralnym) i to nic nie pomogło?! (zakładam, że masz jakąś listwę anty-przepięciową) ps. kiedyś, też przy starej instalacji, robotnik który cyklinował podłogę w pokoju obok, zrobił chyba z 3x zwarcie w instalacji w ciągu chyba godziny ( nie używał mózgu, skoro co jakiś czas zwarcie robił ) ale na szczęście nic mi nie siadło ps2. oczywiście należy unikać sytuacji, w której mamy podpięte dwa dyski z archiwum jednocześnie - na co słusznie zwrócił uwagę marecki1
 12. Czyli twierdzisz, że kopia plików, na 3-ch dyskach (takich używanych nawet) + w chmurze + ew. na M-DISK, porozrzucane w różnych mieszkaniach, to niedostateczne zabezpieczenie danych? - spox Nawet gdyby, to i tak 3 dyski na raz mu nie siądą. Nie chodzi o samą rozdzielczość optyczną (a strata tutaj i tak będzie), ale o kolory (przestrzeń barwna i zakres dynamiczny, który zostanie ucięty). Nie mniej jednak, jakieś pojedyncze zdjęcia wydrukować i oprawić w ramkę - też można. Jednak nie widzę tego sposobu jako archiwizację np. kilku tysięcy zdjęć (koszta wydruku wysokiej jakości, na dużym formacie i miejsce, które to będzie zajmowało).
 13. Taka moja uwaga: dla kierowcy, jeśli chce ostro używać np. gps w tym smartfonie, to lepiej by wyświetlacz był LCD (by nie wypalały się stale wyświetlane elementy nawigacji)
 14. SzroTN 144Hz do pracy w Lightroom i niezawodowego grania w nie najszybsze gry?
 15. Po co? Jak mu padnie jeden z 3 dysków za 25zł, to będzie miał jeszcze dwie kopie, na pozostałych dwóch dyskach. Wątpię, by komuś chciało się bawić w resetowanie SMART w "dysku za 25 zł". W sumie, to nawet o takim procederze nie słyszałem. ... uzyskując śmieciową jakość końcową z takiego wydrukowanego skanu (w porównaniu do oryginalnego pliku). Ja dla odmiany, radzę, poza trzymaniem tych zdjęć w 3 kopiach, na tych 3-ch dyskach i wywiezieniem jednego z nich, zrobić kolejną kopię na jakimś serwerze/chmurze, a od biedy najważniejsze zdjęcia skopiować w postaci piątej kopii na DVD M-DISK.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.