Jump to content

Kyle

Stały użytkownik
 • Posts

  11684
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  32

Kyle last won the day on October 10

Kyle had the most liked content!

Recent Profile Visitors

25202 profile views

Kyle's Achievements

Apprentice

Apprentice (3/14)

 • Dedicated Rare
 • Reacting Well Rare
 • Very Popular Rare
 • First Post Rare
 • Collaborator Rare

Recent Badges

393

Reputation

 1. Jeśli nikt nie poleci Ci poszukiwanego modelu, to pozostaje wertować testy i szukać czegoś na IPS z szerokim gamutem (no szerszym niż np. żałosne 65% sRGB - całkiem często spotykany przypadek w laptopach) ... resztę załatwi kalibracja i oprofilowanie.
 2. Kyle

  LG GL

  W moim LG jest to: Menu - > obraz - > regulacja koloru -> i zmniejszasz trochę zielony i bardziej niebieski. Monitor pracuje w trybie "ust. własne".
 3. Kyle

  LG GL

  Pewnie stary monitor miał kolorystykę żółto-pomarańczową (bo pewnie miał podświetlenie CCFL, które wraz z eksploatacją świeci coraz cieplejszym światłem). Można się zbliżyć do takiej kolorystyki, obcinając w OSD składową niebieską i trochę mniej zieloną. No i przy okazji pewnie jasność na nowym nabytku jest za wysoka - regulacja jasności powinna obniżyć moc diod podświetlających.
 4. Ja odpowiedziałem na pytanie @Spider22. (To, że nie działa mu karta PCI-E 3.0 na płycie PCI-E 2.0 NIE wynika z tego, że ma kartę 3.0 i płytę 2.0, tylko z innych względów.) Podałem przykład jak na CPU NIE obsługującym PCI-E 3.0 i płycie NIE obsługującej PCI-E 3.0, karta Polaris obsługująca PCI-E 3.0 działa bez problemu. Czego nie rozumiesz?
 5. Karty pod PCI-E 3.0 (np. seria AMD Polaris) działają bezproblemowo na płytach i procesorach obsługujących maksymalnie PCI-E 2.0, i jest to odpowiedź na pytanie: 13 godzin temu, Spider22 napisał: "Płyty z PCIE2.0 nie obsługują kart 3.0 ?"
 6. Naucz się pisać (przykładowo zdania zaczynamy z dużej litery). Naucz się kultury (choć sądząc po podejściu, to nikłe szanse).
 7. Obsługują, bo GTX1650 działa mi bez problemu na SandyBridge i5 2400 + ASRock P67 Extreme4. RX470 8GB, RX460 4GB, GTX1650 4GB bez problemu pracują z i5 2400 SandyBridge. Sprawdzone osobiście.
 8. Kyle

  Batman: Arkham Asylum

  Kilka informacji, gdyby ktoś chciał dzisiaj grać w tą grę: Przy pierwszym uruchamianiu, automatycznie będą instalowane dwie paczki (DirectX9 i MS2015 - są w katalogu gry redinst), ale ponadto z katalogu: BatmanArkhamAsylum\redinst należy doinstalować paczkę: PhysX_9.08.14_9.09.0814_SystemSoftware.exe By obniżyć czułość myszki, należy edytować plik: DefaultInput.ini z katalogu: BatmanArkhamAsylum\BmGame\Config zmieniając parametr: MouseSensitivity=30.0 na np.: MouseSensitivity=2.3 By podnieść limit FPS, należy edytować plik: DefaultEngine.ini z katalogu: BatmanArkhamAsylum\BmGame\Config i zmienić parametr: MaxSmoothedFrameRate=62 na np.: MaxSmoothedFrameRate=240
 9. @RufusWedrowiec Zainstaluj rodzicom program OpenCamera, w ustawieniach ustaw tryb Api2, by pojawiły się dodatkowe opcje w menu. Opcje dodatkowe pozwolą na wyłączenie filtra rozmywającego i filtra wyostrzającego. Po wyłączeniu tych filtrów zdjęcia będą o niebo lepsze (nie będą takie sztuczne, jak z domyślnej aplikacji).
 10. Ten POCO ma słaby, a jak na smartfon po prostu przeciętny aparat (matryca 1/2"). Dobry aparat, jak na smartfon, ma Xiaomi Redmi Note 10 PRO ( matryca dużo większa, bo 1/1,52", najniższe ISO to 50, czyli nieźle można zejść z szumami ). Szkoda tylko, że nie ma OIS, ale w takiej cenie nie ma co marudzić. ps. nie tylko wielkość matrycy światłoczułej ma znaczenie, ale w telegraficznym skrócie na razie do tego się ograniczmy. Niektórzy pieją jeszcze nad oprogramowaniem (że jeden producent super, bo ma lepsze), ale w praktyce jak chcesz naturalne zdjęcia, to i tak trzeba zainstalować alternatywne, np. OpenCamera, by wyłączyć wyostrzanie i odszumianie, bo aplikacje Samsunga, Huawei (np. w modelu P40PRO), Xiaomi, POCO, OPPO, Vivo i inne też z Apple włącznie to dno i wodorosty, bo walą rozmywanie obrazu (by usunąć szum) a później wyostrzają krawędzie, dzięki czemu zdjęcia na koniec wyglądają jak sztuczna kupa.
 11. Do biura? Więcej dadzą ostrzejsze i gładsze czcionki w Word/pdf/exel/www ( czyli 4K na 27" , które kupi taniej niż Twoja propozycja) niż 144Hz przy większym pikselu.
 12. Programować to można na naprawdę "byle czym". Napisałem aplikację bazo-danową, z wspaniale skalującym się interface ( C# + WPF + XAML ), która łączyła się z serwerem MySQL i pierwsza wersja powstała na jakimś starym laptopie, chyba z okolic 2010r, z 4 GB RAM (więc pomyśl jak badziewny tam siedział procesor). Także do programowania, to współczesny Celeron będzie overkill.
 13. W takim razie celuj w jakieś 4K IPS 144 Hz ;) Tak serio, to jak jesteś zadowolony to nie zmieniaj, bo i po co? "Prawdziwą czerń" to ma OLED. VA ma lepszą czerń niż IPS. Kolory i gamma pod kątem na VA się zmieniają (co NIE następuje na IPS). W ciemnych rejonach jest dłuższy czas reakcji od IPS. Przesiadka z IPS na VA to ryzyko i zamiana jednych wad na inne. Ja bym radził przesiadkę z IPS na lepszy IPS.
 14. Te szkła 3MK podobno NIE są klejone na całej powierzchni (= gorsza czerń, taka jak w miejscu bąbla przy ekranie klejonym po całości). Osobiście wybrałem szkło firmy Bizon (tak losowo wypadło na tą firmę, bo akurat mieli szkła klejone po całości, za 20 PLN, ale nie klejone klejem utwardzanym lampą UV) i udało się nalepić idealnie. ... ale jak masz nalepione szkło hartowane, to przy uderzeniu w przysłowiową posadzkę, czy inny beton, rozpada Ci się samo szkło ochronne, a nie szkło ekranu. ps. tak, sprawdzone w praktyce - niedawno widziałem telefon koleżanki, która miała nalepione szkło, które po upadku telefonu pękło, a szkło ekranu całe Też kupuję kilka szkieł (głównie z obawy przed złym nalepieniem). Jednak na aparat wolę etui które "zamyka" dostęp do soczewek/szkła aparatu ( np. Nillkin Camshield - niewygodnie się zasuwa, ale za to pełni swoją rolę). Takie zamykanie, to nie tylko ochrona przed uderzeniem, ale też przed zabrudzeniem. Wcześniej miałem takie coś: przez 7 lat na Nokia 808 PureView - konieczność, jak chcesz mieć max jakość zdjęć, bez konieczności czyszczenia szyby przed aparatem przed każdym zdjęciem. Dodatkowe szkło nalepiane na aparat, pogarsza w pewnym stopniu jakość zdjęć - nie dalej jak parę dni temu ktoś to nawet na którymś portalu napisał. (akurat testował szkła 3MK na aparat). Także dla mnie wybór był prosty.
 15. Poleciłbym 2560x1440 27" 144 Hz IPS - najoptymalniejszy dla Ciebie (połączenie 144 Hz do CS, niezłego PPI do czytania i braku zmian gammy pod kątem do edycji video, przyzwoita przestrzeń robocza do programowania i edycji video, a to wszystko w nie jakiejś wygórowanej cenie ~1300zł - wszak 4K 144Hz IPS byłoby znacznie droższe).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.