Jump to content

Kyle

Stały użytkownik
 • Content Count

  11633
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  26

Kyle last won the day on January 7

Kyle had the most liked content!

Community Reputation

383 Słitaśny ulubieniec ludu <3

About Kyle

 • Rank
  Uczestnik

Recent Profile Visitors

24466 profile views
 1. Do kolumn tego typu musisz mieć wzmacniacz. Możesz kupić jakiś nowoczesny kompaktowy wzmacniacz "cyfrowy" (mało miejsca zajmuje, więc łatwiej go gdzieś wciśniesz). Jakiś "Topping" widzę ma wymiary 168 x 120 x 37 mm (2x50W przy 8 Ohm i 2x100W przy 4Ohm) - to tylko przykład, nie polecam, ani nie odradzam tego modelu wzmacniacza.
 2. LG 32UD99. Fajny ma kontrast jak na IPS - popełniłem nawet kilka pomiarów. Kontrast przy zmierzonym ~6500K jest zbliżony do 1500:1 (wysokiej precyzji pomiar do 0,001cd, jasność podświetlenia wysoka by podnieść dokładność przy pomiarze czerni). Srebrzenie IPS czerni pod kątem niestety oczywiście jest (tylko IPS z OCF lub A+TW tego nie mają). Nic, trzeba czekać na OLED.
 3. Masz IPS, to przesiądź się na IPS (szczególnie jak myślisz o grafice - VA tutaj to kiepski pomysł, z powodu choćby znacznych zmian gammy wzgl. kąta). Przesiadka na 27" będzie odczuwalna (choć jeszcze kwestia czy masz 24" 1920x1080 czy 24" 1920x1200 - to 16:10 jest większe). No i pytanie czy BARDZO chcesz zwiększyc rozmiar (jeśli tego Ci najbardziej brakuje, to bierz to 31,5") ps. zanim kupiłem swój monitor (31,5" IPS 4K) to chciałem kupić 31,5" VA 4K (bo 2x tańszy). Jak zobaczyłem siedząc przed monitorem i testując w pixel persistence analyzer różnicę między postrzeganą gammą w centrum vs przy krawędziach, to wyszło jakoś 0,4 różnicy ... jak to zobaczyłem to wiedziałem, że musi być IPS. W kolorach też są zmiany na VA (purpura na całym ekranie to nieźle obrazuje) http://www.lagom.nl/lcd-test/viewing_angle.php Także VA dobre do rozrywki z powodu kontrastu/czerni, ale nie do pracy z kolorem na zdjęciach czy filmach
 4. Kyle

  Dead Space

  Czy wiecie może jak otworzyć "drzwi do talerza komunikacyjnego", na etapie gdzie się strzelało działem do asteroidów. Gra już mnie wysyła do kolejki, byłem (chyba) wszędzie, a te jedne, jedyne drzwi są zamknięte:
 5. To już jest świetnie. Jak będziesz miał okazję, sprawdź proszę Cinebench R23 (podobno bardziej ciśnie od starej R20) jakie będą szczytowe temp. przy obciążeniu 100% CPU.
 6. W którym miejscu się mylę? 1) że karta wymaga nadmuchu "serwerowego" od tyłu (przepływ powietrza wzdłuż karty/finów wprost na zewnątrz obudowy ... i to intensywnego przepływu powietrza) , czy może: 2) jak posadzimy na tym konsumencki wentylator na płasko (typowo, tak jak na KalmX) to będzie to kiepsko działało przez "szczelną"(minimalny prześwit) budowę finów patrząc od "wierzchniej" strony karty (nie będzie praktycznie przepływu powietrza). ???
 7. Ma być sprzedawany pod oznaczeniem GPRO X070. Dodatkowe zasilanie jakiej wymaga to jedna wtyczka 6pin + jedna 8pin. Finy mają taki kształt, że gdybyśmy tradycyjnie na karcie zamontowali np. 92-120mm wentylator, to chłodzenie byłoby bardzo nieefektywne, natomiast przy 180W pobieranej energii o pasywnym chłodzeniu tym bardziej można zapomnieć. Także budowa i pobór energii raczej wyklucza zastosowanie tej karty w konsumenckim PC, z powodu ułożenia finów, które ewidentnie wskazują na wymagany silny przepływ powietrza od końca karty w kierunku śledzia (jak w serwerach). Poza tym karta standardowo posiada 3x DP + 1x HDMI i jak to w RX5700XT standardowe 8 GB VRAM GDDR6. Waga tego modelu: 800g. źródła: https://www.tomshardware.com/news/sapphire-launches-fanless-radeon-rx-5700-xt-gpu https://videocardz.com/newz/sapphire-releases-gpro-x070-a-fanless-radeon-rx-5700-xt
 8. Do pracy pasywnej zalecenia producenta "wentylatorem do góry" i ja bym dopisał: "najlepiej na dole obudowy", mają sens. Zasilacz mam zamontowany na dole obudowy, kratkami do góry, jednak jest to model fabrycznie w pełni pasywny (zupełnie nie ma wentylatora). Powietrze jest zasysane przez zasilacz głównym wentylatorem z tyłu obudowy PC. W praktyce zasilacz w IDLE jest zimny, a w stresie może ma temperaturę ręki, czyli działa to rewelacyjnie. Niestety jak w Twoim przypadku zasilacz włączy wentylator, to będzie trochę nieoptymalnie.
 9. ... sądząc po obciążeniu RTX3080 przez nawet Ryzen 3600 choć po OC, to zaczyna GPU bottleneck: https://www.youtube.com/watch?v=0mWCwidMIzc 1440p ULTRA w tym teście też GPU bottleneck: https://youtu.be/Fo3tx9UOHj0?t=249
 10. Podział na partycje dysku SSD tego nie da. Chcesz mieć bezpieczeństwo danych, to rób kopie bezpieczeństwa na innym nośniku.
 11. Prawda jest taka, że powłok to jest wiecej niż 3 na krzyrz: https://www.prad.de/wp-content/uploads/2020/11/refcoat.jpg Do tego dochodzą powłoki opatentowane pokroju "nano-coś tam" apple, które zastosowało to w swoim flagowym monitorze (jest do wyboru wersja z tą powłoką i bez)
 12. Przecież tam piszą ludzie nie mający pojęcia o temacie, np. : To, że kolory zdają się żywsze, nie ma nic wspólnego z lepszym odwzorowaniem. Tak naprawdę to przekłamanie, które jest wspólne wszystkim badziewnym matrycom TN, wynika z tego, że matryce TN nie potrafią są w stanie wyświetlić wszystkich kolorów, więc pozostałe emulują. Jedyna prawda co napisał to to, że przesycone kolory na wyświetlanych np. zdjęciach to nie jest lepsze odwzorowanie. Jednak reszta to brednie. Widział gostek TN z szerszym gamutem od sRGB, nie ma zielonego pojęcia co to przestrzeń kolorystyczna i CMS, a później wypisuje takie dyrdymały. Powłoka czy to błyszcząca, czy matowa, czy ćwierć matowa, nie ma wpływu na kolory. Widziałeś pewnie ekran z gładką powierzchnią, z innym gamutem, po czym wyciągnąłeś bzdurne wnioski. Chcesz widzieć naturalne kolory, to skalibruj monitor i oprofiluj tor wyświetlania (wówczas przesycenia na zdjęciach/filmach sRGB przy monitorze szeroko-gamutowym nie będzie). Kolejna sprawa, to "emulacja" brakujących odcieni z palety 8 bit/kanał na TN z matrycą 6bit/piksel, objawia się widocznym ditheringiem, a nie "żywszymi" kolorami x-P
 13. Po czym to wnioskujesz? Na czym to oszukiwanie polega?
 14. Co do Twoich uwag typu "maryca półmat a nie żaden mat" - nie bardzo wiem co fajnego widzisz w mocniej matowych matrycach, skoro mają efekt skrzącego śniegu na powierzchni (światło się rozszczepia i widać taką mieniącą się kaszkę). Miałem taki efekt na EIZO S2231W i nie chciałbym ponownie, a z tego co zauważyłem im bardziej matowy ekran, tym mocniejszy ten efekt..
 15. Za 2900 w tym samym sklepie mają model też na I3, ale z IPS: https://www.x-kom.pl/p/609104-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-3-15-i3-1005g1-8gb-256-win10.html Natomiast na ewentualne i5 to bym się tak nie napalał: mamy w pracy DELL na i5 10310U i throttluje to praktycznie natychmiastowo przy obciążeniu wszystkich rdzeni, więc zysk średni. To jak kupujemy laptopa bez jakiegoś ponad-rzeciętnego chłodzenia, to już lepiej kupić coś na i3 - podobna wydajność bo nie throttluje a tańszy. i5 ma sens tylko z odpowiednim chłodzeniem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.