Skocz do zawartości
M79

Rh8 i problemy z gcc

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

jestem bardzo swiezym uzytkownikiem redhat8 (i linuksa w ogole) i niestety napotkalem na problem ktorego nie moge przeskoczyc.

 

System nie wykryl poprawnie mojej dzwiekowki, dlatego chcialem zainstalowac alsa, niestety nie moge bo nie mam kompilatora czyli gcc. Przekompilowac ze zrodlel oczywiscie nie moge i nie wiem skad wziac juz przekompilowane gcc na mojego kompa.

 

Prosze o help.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mozesz nie miec gcc ??!! Toz to jest podstawa !!!! Jesli instalowales to w sumie juz powinno byc ??!!

Jesli nie masz to odpal z menu Packages i tak zaznacz programowanie czy jakos tak. Teraz powinno zainstalowac Ci brakujace devele i gcc (ale ono powinno juz byc :( ).

 

Przekompilowane :) gcc masz na Cdkach :)

 

Na wszelki wypadek jaki wywala ci komunikat, ze nie ma gcc ??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie ma gcc, po prostu nie jest zainstalowane (teraz nie siedze na rh wiec nie powiem jaki jest komunikat, ale gcc po prostu nie ma).

Doinstalowanie z plyty jest rozwiazane przez red hata komplentie nonsensownie, nie moge doinstalowac bo nie ma innych pakietow...

chyba zainstaluje rh jeszcze raz tym razem instalke full (server?), moze bedzie po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

man rpm

Ktoras z opcji, jesli dobrze pamietam, wyswietla liste pakietow, od ktorych zalezy instalowany pakiet.

Nie ma sensu reinstalowac systemu, jest tak modulowy, ze wystarczy tylko poczytac, ew. popytac. Poza tym dowiesz sie wiecej :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...