Skocz do zawartości
Boski Wiatr

Mod Via649x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam płytę główną ASUS cuv4x-c VIA694X, niby tualatin do niej nie pasuje, ale dużo czytałem o BX modzie i zastanawiam się czy do tej płyty głównej by pasował, bo chcę kupić celerona 1000\256\1.475V

Teraz mam Pentiuma 866@975 i chodzi stabilnie na 1.95V. Płyta wykrywa różne napięcia, wcześniej miałem celerona z napięciem 1.5V i napięcie było wykrywane normalnie. Dlatego jeżeli tualatin ma napięcie 1.475V to może bez przeróbki by pasował????? a jak nie, to może by ktoś mi pomógł w przeróbce, by pasowała do VIA?????????/

Edytowane przez Boski Wiatr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale w specyfikacji płyty głównej pisze że tualatin nie pasuje (no ale to tylko opis), niby ten celeron na 1,5V chodził, ale to był ten zwykły, a nie tualatin. A jeśli chodzi o moda to masz już może jakieś doświadczenie???? Wszędzie gdzie szukam to tylko BX mod, a czy pod VIA694X pójdzie????? (bios ver. 1007)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M.in. finish i deadfrog z tego forum robili mody pod Tualatiny na chipsecie Via 693A, czyli starszym. Jeśli dobrze zrobisz moda, to powinien działać na twojej płycie, zwłaszcza że obsługuje napięcie 1.5V (temu celkowi, który planujesz kupić nie zrobi różnicy 1.475V czy 1.5V). Poczytaj w tematach przyklejonych o nieinwazyjnych metodach robienia tego moda (teksty rosoliniego i zdjęcia -=Qroń=-'ia). Jeśli płyta nie obsłuży 1.475V, poczytaj o Vmodach również w przyklejonych i nie tylko. Przy obecnych cenach Tualatinów (nie licząc PIII-S 1400) możesz się spokojnie pobawić.

 

PS. Jeśli założyłeś temat, to po co dopisujesz się w przyklejonym po kilku godzinach kopiując post ze swojego tematu? Poczekaj na odpowiedź w temacie, który założyłeś albo od razu dopisz się do przyklejonego.

Edytowane przez shaqal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a i jeszcze jedno, bo aby odizolowane piny się zmieściły do Socketa to trzeba lekko powiększyć otworki, nie ma może jakiegoś innego wyjścia (wyłamanie nie wchodzi w grę). A jeśli nie ma innego sposobu to czy rozwiercone otwory, nie będą stwarzały problemu na normalnym celeronie???????? Bo nie chcę popsuć płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shagal, a jak myślisz, mam popsutego procka celerona 733mhz i też popsutą jakąś płytę główną pod fcpga, czy można by z tej płyty wylutować socket, a z procka piny, by użyć ich do zrobienia przejściówki????? nigdy nie wylutowywałem socketa i nie wiem czy można jakoś wsadzić do niego od spodu piny by one weszły później do socketa płyty głównej??????? była by to mod, gdzie nie musiał bym izolować pinów i rozwiercać otworów, jedyne co bym zrobił to na procku połączył te piny kablem, a odpowiednich pinów po prostu bym nie umieścił na tej "przejściówce" Czy to mogło by zadziałać????????????????/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robienie takiej przejściówki to IMO przerost formy nad treścią i będzie raczej problematyczne. Zrób moda jak na zdjęciu -=Qroń=-'ia i będzie OK. Te otwory musisz tylko lekko poszerzyć tak, by izolacja się zmieściła. Zauważ, że poszerzenie dotyczy tylko górnej, przesuwnej części socketu, samego plastiku. Jeśli nie przesadzisz, nie ma możliwości uszkodzenia całego socketu.

 

PS. Nicki użytkowników pisz poprawnie - niektórzy bardzo się tego czepiają :D. Mój nick jest nieco inny niż napisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i się udało!!!!!!! właśnie skończyłem!!!! mam celerona 1000@1350, tylko jest mały mankament za pierwszym razem jak uruchomiłem komputer to nie robiłem Vmada i w BIOSie miałem napięcie procka 1,45 i mogłem maksymalnie podnieść do 1,7 jednak procek na tym napięciu kręci się tylko na 1350:(, jednak gdy zrobiłem Vmoda napięcie mi SPADŁO do 1,3?????? dlaczego???? jak zrobić żeby było minimum ok 1,7????? Druga sprawa wcześniej miałem pentiuma 866@975 i teraz porównując z tym celeronem to wydajność celerona 1350 jest mniejsza, dlaczego???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile mi się zdaje to pentium którego miałem 866 miał 256 kesza, a celeron tualatin również ma tyle samo

PIII - cache latency = 0

Celeron - cache latency = 1

 

Btw zmieniajac p3 1000 na celerona 1333 poczulem wzrost komfortu pracy w koncu to o 1/3 wyzsze taktowanie. A u Ciebie dlatego nie czuc zmiany bo pentium @975 dzialal na fsb 150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, niby tak, ale jednak celeron jest szybszy o 400Mhz, a to nic nie znaczy???

 

Mam jeszcze pytanie...... W tej chwili mam celerona 1000@1350, 640sdram, gainward geforce3Ti200Gs 200/400@245/555, w 3dmarku miałem 6015 punktów, tak było gdzieś parę dni, jednak jak mnie tydzień w domu nie było, a nikt komputera nie włączał, to gdy właśnie po tygodniu go włączyłem to byłem bardzo zaskoczony, bo miałem zaledwie 4978 punktów, na identycznych ustawieniach, teraz gry które mi wcześniej chodziły płynnie, ścinają się, i ogólnie czuć spadek wydajności...... no ale dlaczego???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, miałem wcześniej tulipanka 1000 i spokojnie poszedł na 135, jednak jak dałem już 138 to procesor wstawał, mogłem nawet wejść do biosu, jednak po 2 sekundach się zwieszał i nic nie mogłem zrobić, nawet jak dawałem najwyższe napięcie. Teraz mam tulipanka 1300, który chodzi na magistrali 116, wchodzi też na 118, jednak przy teście 3Dmark grafa się wiesza. Podnosiłem magistralę też na 140 i też wstawał, jednak znowu po chwili się wieszał, czy ktoś wie dlaczego i czego to może być wina?????? płyty, biosu czy procka????

płyta główna ASUS CUV4X-C

Mostek północny (Northbridge) VIA VT82C694X Apollo Pro133A

BIOS wersja 1007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem obecnie pracuję na modzie Tualatina 1300, zakupiłem Tualatina 1400/512, zrobiłem moda, monitor się załącza, pierwsza strona gdzie wykrywane są dyski i CD się pokazuje, jednak na następnej stronie komp się zwiesza, a system się nie ładuje tak jest jak na FSB 133, natomiast FSB 100 czy 115 pracuje ok, czy ktoś wie od czego to może być spowodowane??????? i jak temu zaradzić???????? bo w tej chwili nie mogę wykorzystać całego potencjału procka...... I nie wiem dlaczego ale napięcie nominalne tego tulipanka to 1.65, a nie robiłem żadnego Vmoda....... do tej pory miałem parę tulipanków i płyta bez problemu wykrywała napięcie 1.45

Edytowane przez Boski Wiatr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w jaki sposób może nie obsługiwać????? jak na FSB 100 i wyżej aż do 116, wszystko włącza się prawidłowo. A procesor jest wykrywany normalnie z L2 512. Tylko to napięcie nominalne mnie martwi 1.65 a ja przy nim nic nie zmieniałem... Moja płyta główna to ASUS CUV4-C

Edytowane przez Boski Wiatr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

celeron?

mniej cache i z latencją 1 - więc łatwiej się kręci od p3-s

 

nie wiem jak w cuv'ie, ale w tuv4x mam opcję DRAM delay czy jakoś tak - od 0 do 1,5ns - podniesienie pomagało w kręceniu, bez znacznych spadków wydajności

 

jaki masz dzielnik pamięci? może tu Cię blokuje?

Edytowane przez Burning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ram nie na 1,5 a na 4:3 ewidentnie (mozna sprawdzic kalkulatorem :) )

celeron-s 1300 ma 256kb cache z latencją 1, więc płytka da radę, a p3-s z 512kb (były wersje 1266 i 1400) to procki serwerowe i nie kazda płyta się z nimi lubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...