Skocz do zawartości
Celin

Lc By Celin

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym jednak powrocil do mocowania reza jak w na foto poscie 16, tylko jakis 1cm nizej, coby po prostej bardziej szlo z bloku GPU.

I jak to juz ktos wczesniej powiedzial wtedy pompke pod rez.

Te zapinki do reza od EK sa bardzo fajne i sporo lepsze nic standardowe w EK, czy O-Tankach, zdecydowales sie na ich zakup, czy zostawiasz tak jak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak powrocil do mocowania reza jak w na foto poscie 16, tylko jakis 1cm nizej, coby po prostej bardziej szlo z bloku GPU.

I jak to juz ktos wczesniej powiedzial wtedy pompke pod rez.

+1 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak powrocil do mocowania reza jak w na foto poscie 16, tylko jakis 1cm nizej, coby po prostej bardziej szlo z bloku GPU.

I jak to juz ktos wczesniej powiedzial wtedy pompke pod rez.

Te zapinki do reza od EK sa bardzo fajne i sporo lepsze nic standardowe w EK, czy O-Tankach, zdecydowales sie na ich zakup, czy zostawiasz tak jak jest?

w ustawieniu reza tak jak na poczatku, musialbym zrezygnowac z wentyla wyciagajcego cieple powietrze z budy a to zawsze pare C wiecej w srodku. z czasem bede chcial postawis rez do pionu w miejscu miedzy plyta a koszykiem z napedami (troche ciasno ale cos wykombinuje). niestety to zadanie na urlop bo musze do tego miec wiecej czasu niz weekend. potem malowanie. na razie rez lezy/stoi jak kto woli na dole w pozycji poziomej juz z uchwytami od EK :D

musze jeszcze tylko zrobic wiekszy porzadek w kablach od wiatrakow, czekam na takie coś ma przyjsc pod koniec czerwca :) dzieki temu bede mógł pozbyc sie przejsciowek na molexy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ustawieniu reza tak jak na poczatku, musialbym zrezygnowac z wentyla wyciagajcego cieple powietrze z budy a to zawsze pare C wiecej w srodku

Nie musisz. Wystarczy dorobic dystanse z kawalkow plexi, albo czegokolwiek innego, ok 15 mm powinno wystarczyc pod mocowania reza, dac je pod wentylatorkiem a tyl budy wylozyc pianka akustyczna, albo czyms w tym stylu (ja uzywam akurat, tylko tyle moge o niej powiedziec ze jest bardzo tania, nawet ladnie wyglada przy pokryciu calej budy, jej fantastyczne zdolnosci tlumiace sa ledwo zauwazalne :) jednak zawsze cos tam daje, przynajmniej mi mojego BA usztywnia) co by zamaskowac te dystanse i tyle.

Proponuje pianke ze wzgledu na cene i calkiem fajny efekt, wizualny oczywiscie :)

 

Co do przejsciowek na molexy to nie lepiej kupic troszke kabla, troszke wtyczek i gniazd 3-pin, ewentualnie gniazd molex i polutowac samemu? Wtedy masz mozliwosc swobodnego rozlozenia i pochowania kabli, tak jak Ci sie podoba i w tym miejscu gdzie chcesz, a nie bo akurat takie mieli. Ja sam lutowalem i musze powiedziec ze jakos dziala, koszt dla 12 wentylatorkow hmm... jakies 7-8pln maksymalnie, przy dosc dlugim kablu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wyciszania to mam juz takie coś

jesli chodzi o wentyle to chce je powpinac wlasnie w wejscia 3-pin i bede sie troszke bawil aby niektore wentyle musze poprzerabiac z molex na 3-pin. ale to dopiero jak dojdzie ten rozdzielacz. czesc wentyli mam na molex a czesc 3 z-pin z przejsciowkami molex.

 

co do dystansow reza tez o tym myslalem ale to jak bede mial wszystkie graty (rowniez [ciach!]ly typu koszulki do kabli) to wtedy rozloze kompa i cos pokombinuje. musze zobaczyc jak to bedzie wygladac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkoncu zalozylem sobie multiport do wentyli i juz mniejszy balagan w kablach, pozbylem sie przejsciowek :)

 

Dołączona grafika

 

a tu pare fotek lepszej jakosci jak to teraz wyglada z rezem na dole, razem z uchwtami od EK

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawde mowiac to nie wiem czy tem podskoczyla :D , moze dlatego ze nie dokonywalem tylko samego przestawienia klockow i obiegu ale rowniez szlif procka i ogolnie przy obiegu cpu>nb>gpu i procu bez szlifa mailem wyzsze temp niz obecnie

 

szkoda tylko ze pompka nie chce wystartowac na 7v :/

Edytowane przez Celin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leci z UK nowa czapka do swifta na cpu :D, do tego cable sleeving i wkoncu bedzie mozna pozbyc sie tych kolorowych przewodow z zasilki. za tydzien mam troche wolnego (mini urlop) to chyba od razu oddam bude do malowania :)

zaczynaja mi sie tez podobac tluste weze :P moze cos sie jeszcze pokombinuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ładne to chłodzonko ale temperatura procesora bardzo słaba.

 

Też mam e6300 na 1.4075v (1.39 / 38 w stresie, vdroop ) podkręconego do równo 2.8 ghz, a temperatura w stresie to max 41 C,tyle że ja go chłodze scythe ninją z zestawowym wentylatorem.

 

Zewnętrzny czujnik pokazał 42C po 3h orthosa.

 

Jakiś ferelny ten egzemplarz masz,może lepiej trafiłeś z grafiką bo też mam taką samą a rdzeń ledwo sie kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bede niedlugo robil mala modernizacje, zmiana chlodnicy na TC, grubsze weze 11/14, mozliwe ze za mocno przykrecilem blok do proca przez co temp troche wyzsze, bedzie zmiana coopera na bloku (juz leci :D ale cos dlugo ;p ). grafa w drodze nowa ale z blokiem z EK bede mial chyba problem bo cos paypal nie chce przejsc i na EK ciagle mi nie potwierdzilo zakupu :/ obawiam sie ze moze to z miesiac potrwac przez co jestem wstrzymany z calym ukladem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh jak pech to pech :/ padla mobo, dwa banki pamieci i pci-e

teraz nawet do 3 miesiecy na serwisie moze lezec , porazka

ale dzieki temu mialem troszke czasu na ciecie budy i jakies nowe pomysly. ogolnie paczka z UK doszla :D z nowym cooperem do GT, grafika zakupiona (wodowanie tej suszarki 88 gts to koniecznosc, nie wiem jak na standardowym chlodzeniu moze ktos wytrzymac), TC juz dopasowany do budy (nie obeszlo sie i tym razem bez dremela :D ). zakup w EK potwierdzony wiec teraz tylko czekac na paczke i zakonczenie serwisu plyty.

 

ogolnie wroce chyba do pierwotnego zamontowania reza jak za pierwszym podejsciem do WC. ogolnie obieg jak sie nic nie zmieni powinien byc rez - pompka - gfx - nb - TC - cpu - rez

 

EDIT:

Doszła paczka z EK :D

tylko oczekuje teraz an płyte z serwisu i mozna kombinowac od nowa

Edytowane przez Celin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak a nawet wiecej, plyty dalej nie zrobili to sobie kupilem DFI, grafika zalozona z full ek, do tego rez ek, TC 120.2 zlaczki koolance 10/13 i wczoraj kupilem top koolance niklowany. na razie wszystko jedzie na wezu 11/14 ;p pozostalosci po nk 12 ale zdjec nie dawalem bo zanim sie nacieszylem to mialem 3 "powodzie". wiec sie przesiadlem na sm 10/13. na razie nie chce wrzucac nowych fotek bo jeszcze nie skonczone. musze sciagnac waz odpowiedni 10/13 i blok EK na sb. wtedy bedzie prawie skonczone i cos zarzuce. ostatnim etapem bedzie chyba malowanie budy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w końcu udało się dorwać aparat to strzeliłem parę fotek. Cały czas nie mogę się zebrać na malowanie budy. Jeszcze czekam na nowe oploty i temoskurcze bo muszę całkowicie poprawić zasilanie od psu.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troszke ciecia bylo :D ale wykonczenie krawedzi uszczelka i chlodnica sie nie rysuje od blachy. jedna zatoka zajeta ale prawde mowiac i tak jej nei potrzebowalem. co do temp to przy obecnym OC idle CPU okolo 36, stres 48-50; GPU 37, Graf. mem 32 (wszytko przy wentylach na max obrotach). jak skrece wentyle na minimum to temp rosnie okolo 8-10* na cpu i 7-8* na gpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladnie to wyglada, chociaz mi nie bardzo sie podoba polaczenie gpu - rez...

czekam na propozycje, wezme pod uwage ewentualne korekty :D

 

co do temp wydaje mi sie ze mimo wszystko cpu nie trafil sie za dobry, rowniez w OC nie jest jakims demonem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny dobór kolorów ;) Sam ostatnio myślałem o tej płytce właśnie, ale teraz nie wiem czy się zdecyduję..

Niezłe podzespoły WC, fajne ułożenie.

Ogólnie estetyka wysoko.

Jeszcze tylko pomaluj budę i będzie super :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki :)

co do tego malowania to jeszcze nie wiem, chyba będę zmieniał budę (ale pewnie dopiero w styczniu). Już szukam w okolicy zakładów typu cięcie blachy wodą, prasy do gięcia blachy, itp ;p

Zapatruje się na LL A77B jednak konieczne są w niej poprawki, na przykład choćby zrobienie piwnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...