Skocz do zawartości
unit1.cpp

Rozłączanie Się Neostrady

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z samoczynnym rozłączaniem się Neostrady. Mam w domu 4 komputery. Pierwszy, stacjonarny - na nim Neostrada działa perfekcyjnie, nic nie rozłącza. Na drugim stacjonarnym i na nowym lapku też wszystko działa. Problem pojawia się gdy chce korzystać z Internetu na starym lapku. Połączenie na nim utrzymuje się góra 10min i następuję rozłączenie. Żeby było ciekawiej to po rozłączeniu nie mogę się już ponownie połączyć bez uprzedniego zresetowania modemu. Pogrzebałem trochę w sieci i dowiedziałem się że winą za ten stan rzeczy może być za małe napięcie na USB. Niestety, modem to jedyne urządzenie które jest podłączone pod USB. Próbowałem nawet powyłączać inne porty USB oraz wyłączyłem oszczędzanie energii na tym porcie co został i po tym zabiegu modem rozłącza się co 20-25min. Czy jest coś co mogę zrobić aby całkowicie zapobiec temu rozłączaniu się?

 

Modem to ZTE ZXDSL 852(zamawiałem Sagema a dostałem to coś).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A probowales podlaczac modem przez aktywnego huba USB (aktywnego = z wlasnym zasilaniem)?

Tak, myślałem nad tym rozwiązaniem jednak nie posiadam takiego urządzenia. Po weekendzie spróbuje załatwić takiego HUBa.

 

ZXDSL 852 najgorszy modem jaki można dostać, znam ludzi co wymieniali go po kilkanaście razy..., kup sobie jakiś pożadny ethernetowy modem np. http://allegro.pl/item352536758_router_tp_...on_antywir.html

Strasznie się zdziwiłem jak w pudełku od TP zamiast Sagema zobaczyłem ZTE, od razu pomyślałem że to jakiś chiński badziew, już się z nim dziwne rzeczy dzieją ale nie będę o tym pisał. Niedługo mam zamiar kupić router wifi z wbudowanym modemem ADSL jednak teraz jestem zmuszony jechać na tym ZTE. Wbrew pozorom to zrywanie połączenia nie jest z winy tego modemu bo na innych komputerach działa doskonale. Co możecie mi jeszcze poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

występuje błąd przed rozłaczeniem? mi wyskakiwał zainstalowałem 2 łatki, WWDC i śmiga (po zmianie modemu oczywiście bo miałem ten ZTE i rozłączał jak sie nagrzał albo jak był wiekszy ruch na łączu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej jestem tu nowy ale mam taki sam problem jak kolega wyżej Jak zmieniłem kompa na nowy czyli w piątek to od tej pory mnie rozłącza na tym właśnie modemie i też muszę restartować komputer od nowa ale dziej się to wtedy jak używam programu P2P i też nie wiem co zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

występuje błąd przed rozłaczeniem? mi wyskakiwał zainstalowałem 2 łatki, WWDC i śmiga (po zmianie modemu oczywiście bo miałem ten ZTE i rozłączał jak sie nagrzał albo jak był wiekszy ruch na łączu)

Odpowiedź w PM :wink:

 

Hej jestem tu nowy ale mam taki sam problem jak kolega wyżej Jak zmieniłem kompa na nowy czyli w piątek to od tej pory mnie rozłącza na tym właśnie modemie i też muszę restartować komputer od nowa ale dziej się to wtedy jak używam programu P2P i też nie wiem co zrobić.

Ogranicz liczbę jednoczesnych połączeń w kliencie P2P, modem po prostu nie wydala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogranicz liczbę jednoczesnych połączeń w kliencie P2P, modem po prostu nie wydala.

IMO po prostu by zmuliło neta tak ze by sie nie dało nic zrobić a nie zrywałoby połączenia.

@fat_shadyjaki masz modem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...