Skocz do zawartości
eip

P ]|[ 550@...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukałem podobnych wątkówa lecz niestety nie znalazłem... jezeli jednak taki był wątek to osobiscie sie zwroce do moderatora o kasacje wątka.

Sprawa stoi następująco, chce podkrecic procka pentium 3 550E do maxymalnej lecz stabilnej czestotliwosci nie wiem jakim programem oraz co dodatkowo zainstalowac.

Mam coolera nowego pasującego nawet do pentiumow 1,2 GHz płyte głowną mam jakąś starą i nawet nie wiem jakiej firmy.

PS. jak ruszyłem jakim CPU boosterem na 613 czy jakos tak to po chwili sie zawiesił nie wiem przez co i nie wiem jak...kurcze jak ja go chce podkrecic

Z sandry wyciągnąłem informacje , na biose sie wogole nie znam.

a w tej sandrze jak dam "mainboard info" to co do samej płyty to informacje sa anstepujące:

Computer System

Manufacturer : VIA Technologies, Inc.

Model : VT82C693A

Unique ID : FFFFFFFF-FFFFFFFF-FFFFFFFF-FFFFFFFF

 

System Mainboard

MP Support : No

Model : 693-596-W977

BIOS ID : 01/15/2000-693-596-W977-2A6LGPNEC-00

 

a co do procesora to:

Processor(s)

Model : Intel® Pentium® III

Co-Processor (FPU) : Built-in

Speed : 551MHz

Performance Rating : PR661 (estimated)

Type : Standard

Multiplier : 5.5x

Generation : 6th (6x86)

Revision/Stepping : 8 / 1 (2)

Microcode : MU068111

 

Processor Cache(s)

Internal Data Cache : 16kB synchronous write-back (4-way, 32 byte line size)

Internal Instruction Cache : 16kB synchronous write-back (4-way, 32 byte line size)

L2 On-board Cache : 256kB ECC synchronous ATC (8-way, 32 byte line size)

L2 Cache Multiplier : 1/1x (equiv. 551MHz)

 

Host Interface(s)

Front Side Bus Speed : 1x 100MHz (100MHz data rate)

 

Upgradeability

Socket/Slot : Socket 370

Upgrade Interface : ZIF Socket

Supported Speed(s) : 800MHz (or more)

 

co trzeba to podam...

Wiem ze procka sei hardwarowo podkreca lecz ja sie nie znam, prosze o jakis wsakzowki albo FAQ z jakis storny dla początkujących.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zaglądałeś do FAQ???

Podpowiem- pierwszy link na górze strony, nie licząc bannera "Tweak.pl"

No a niby co źle zrobiłem, FAQ znam na pamiec, a z resztą nie trzeba mi go znac dobrze, napisałem ze szukałem wątkow z tym tematem ale jak były podobne to ludzie mieli całkiem inne konfiguracje płyty lub o co innego im chodziło. Wiec powiesz mi o co ci chodzi?

I pomoze mi ktos? nie wiem moze FBS? zworki pozmieniac ale jak? help...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"PS. jak ruszyłem jakim CPU boosterem na 613 czy jakos tak to po chwili sie zawiesił nie wiem przez co i nie wiem jak...kurcze jak ja go chce podkrecic "

to znaczy, ze najprawdopodobniej albo vcore za malo, albo chlodzenie jednak za slabe, twoj wentyl to tylko pasuje do p III 1,2 GHz czy potrafi tez go wystarczajaco schlodzic ? zazwyczaj do wentyli na s370 dawane sa oznaczenia jakiego proca ze stajni amd zjadaja (potrafia schlodzic ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...