Skocz do zawartości
MF

Koniec overclockingiem Intela

Rekomendowane odpowiedzi

 

CIeszcie sie cieszcie... 

Nie chcecie intela to nie 

Tylko jak wam przyjdzie placic po 800 zl za procek AMD to odrazu zatesknicie za intelem. 

Uahahahaha! To żeś mnie rozbawił! Gdyby nie pojawienie się AMD to Intel dalej by zdzierał z nas ciężką kasę tak jak to było na samym początku.

A poza tym to może Intel jest teraz super tani, co? AXP1700+TB 0,13, a w tej samej cenie Celina :D

Intel Pentium 4 2400 MHz Socket 478 BOX 512kB L2 FSB-533 852 zł

Intel Pentium 4 2500 MHz Socket 478 BOX 512kB L2 FSB-533 1038 zł

Intel Pentium 4 2600 MHz Socket 478 BOX 512kB L2 FSB-533 1251 zł

Intel Pentium 4 2800 MHz Socket 478 BOX 512kB L2 FSB-533 1929 zł

Intel Pentium 4 3066 MHz Socket 478 BOX 512kB L2 FSB-533 2893 zł

 

AMD Athlon XP 2400+ FSB266 799 zł

AMD Athlon XP 2600+ FSB266 BOX 3 lata gwarancji 1399 zł

AMD Athlon XP 2600+ FSB333 1183 zł

AMD Athlon XP 2700+ FSB333 1595 zł

AMD Athlon XP 2700+ FSB333 BOX 3 lata gwarancji 1596 zł

AMD Athlon XP 2800+ FSB333 BOX 3 lata gwarancji 1661 zł

AMD Athlon XP 3000+ FSB333 3259 zł

AMD Athlon XP 3000+ FSB333 BOX 3 lata

 

Żebyś sie ze zmiechu nie popłakał, bo nowe procki AMD są w takiej samej cenie, lub droższe od odpowiadajacych im Inteli - ale niestety oznaczenia AMD juz nie są do końca zgodne z prawdą.

 

I nie mówmy tu o prockach poniżej 2GHz, bo one powoli odchodzą w przeszłość. AXP1700+TB 0,13 jest wyjątkowy, bo kręci się ponad 2GHz, ale od Intela mamy P4 1.6GHz więc...

 

Prawdę mówiąc, to pewnie teraz kupiłbym Intela, ale na razie pozostaje mi wsadzic w moją mobo Athlony aż do wyczerpania jej możliwości.

 

nareszcie ktos cos madrego powiedzial.

amd rulezz ;)

intel rox 8)

 

amd to jest firma ktora poki co zdobywa rynek....

jak zdobecie odpowiednia czesc to przypierniczy ceny

kosmosowe i sie posracie.

A świnie latają :lol:

miales na mysli swojego avatara? 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Intel Pentium 4 2400 MHz Socket 478 BOX 512kB L2 FSB-533  852 zł

Intel Pentium 4 2500 MHz Socket 478 BOX 512kB L2 FSB-533  1038 zł

Intel Pentium 4 2600 MHz Socket 478 BOX 512kB L2 FSB-533  1251 zł

Intel Pentium 4 2800 MHz Socket 478 BOX 512kB L2 FSB-533  1929 zł

Intel Pentium 4 3066 MHz Socket 478 BOX 512kB L2 FSB-533  2893 zł

 

AMD Athlon XP 2400+ FSB266  799 zł 

AMD Athlon XP 2600+ FSB266 BOX 3 lata gwarancji  1399 zł 

AMD Athlon XP 2600+ FSB333  1183 zł

AMD Athlon XP 2700+ FSB333  1595 zł 

AMD Athlon XP 2700+ FSB333 BOX 3 lata gwarancji  1596 zł

AMD Athlon XP 2800+ FSB333 BOX 3 lata gwarancji  1661 zł

AMD Athlon XP 3000+ FSB333  3259 zł 

AMD Athlon XP 3000+ FSB333 BOX 3 lata

 

Żebyś sie ze zmiechu nie popłakał, bo nowe procki AMD są w takiej samej cenie, lub droższe od odpowiadajacych im Inteli

Jak to powiedział Baca:

"są jeno 3 prowdy :

świnto prowdo, tys prowdo i g[ciach]prawda"

Ja oczywiście też mam swoją prawdę:

 

AMD ATHLON XP 1700+ BOX .......318 zł

AMD ATHLON XP 1800+ BOX .......368 zł

AMD ATHLON XP 2000+ BOX .......456 zł

 

INTEL CELERON 1.7 BOX S.478 .....293 zł

INTEL CELERON 1.8 BOX S.478 .....352 zł

INTEL CELERON 2.0 BOX S.478 .....439 zł

- ale niestety oznaczenia AMD juz nie są do końca zgodne z prawdą.

Właśnie. Z kolei w przypadku Intela taktowanie nie koniecznie przekłada się na wydajność.

Powiedzmy, że AMD w klasie piórkowej wygrywa pod względem wydajności przy tej samej cenie - obawiam się jednak, że za rok te procki będa juz za słabe. Intel Celeron 4 - pierwsze modele, to porażka i każdy o tym wie.

 

Niestety od Antka 2400+ sytuacja sie odwraca - tutaj Athlony są droższe przy tej samej lub gorszej wydajności. Najlepszym przykładem na to jest porównanie Antka 3000+ i P4 3.06 - AMD wymieka. Obawiam sie, że u Intela powoli kończą się puste megaherce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam .pier.do.lenie glupot wyjda pewnie biosy do mobo ktore beda to lamac - nigdy nie zabronia krecic - a ze to wiadomosc z onetu to mozna to miedzy bajki wlozyc :D

Nie twierdząc że to prawda nadmienie jednak zę wiadomosć uakazała sie na Onecie ale pochodzi z Chipa.

 

Dodam jeszcze że uwielbiam czytac potyczki na temat AMD vs Intel :)

 

Jak dla mnie AMD rządzi i koniec to tak jak z samochodami ktoś lubi mercedesy a kto inny BMW i jeden drugiemu nie udowodni, że jedno jest lepsze od drugiego, z procami jest dokładnie tak samo porównujemy procki po 1000 czy 2000 wiedząc, że i tak mało, kogo z nas na nie stać, a kiedy będą już w przystępnej cenie to się okaże np., że AMD/Intel ma procki, które bija najnowsza produkcje AMD/Intela o 200% w wydajności i tak dopóki świat się nie skończy będzie trwać potyczka Intel vs AMD.

 

AMD RULEZZZZZ !!!!!! 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no np. porownujac p4 3.06 do athlona 3000+ to nawet ten athlon po podkreceniu nie wygrywa z p4 nie podkrecanym, a i drozszy jest...

Tak tylko ze P4 3,06 jest już z HT odblokowanym produkcyjnie, więc nie dziw sie ze taki dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no np. porownujac p4 3.06 do athlona 3000+ to nawet ten athlon po podkreceniu nie wygrywa z p4 nie podkrecanym, a i drozszy jest...

Tak tylko ze P4 3,06 jest już z HT odblokowanym produkcyjnie, więc nie dziw sie ze taki dobry

p4 3.06 jest tańszy od xp3000+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no np. porownujac p4 3.06 do athlona 3000+ to nawet ten athlon po podkreceniu nie wygrywa z p4 nie podkrecanym, a i drozszy jest...

Tutaj bym się mógł kłucić ;) - tego 3000+ puścisz spokojnie na 3400+ - popatrz na wydajność (syntetyczną) XP1700+@3000+

 

Dołączona grafika

 

p4 3.06 jest tańszy od xp3000+

Nie od mojego :) - mój kosztował 250 zł

 

Nie zamierzam rozpętywać wojny :) tak tytułem zakończenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak zwykle wojna o procesory , niedlugo bedziecie dzucac bomby chemiczne na siebie :-) , a ja uwazam ze athlon jest bardzo dobry ostatnio s kumplem testowalismy 1700+ poszedl na 2100MHz bez podnoszenia napiecia , a wydajnosc niesamowiscie skoczyla do gory !!! , a do tego cena bardzo zachecejaca, ale intel tez ma swoje uroki , ja swojego cellka uwaywam raczej do obrobki filmow i kompresowania i przytym sprawoje sie bardzo dobrze , przy kompresi 800MB kawalka muzyki , na 160kbp/s zeszlo mu zaledwie 1:00 minute a kumpel na swojm athlonie kompresowal to 1:20, wiec tu go pobilem , ale w grach to niestety wysiadam uniego duzo lepiej chodza, a zeby kos nie pomyslal zle , moj komp chodzil w tedy na 2200MHz a jego na 2100MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, chyle czoło przed Antkiem 1700+ 0.13 - jak tylko sprzedam mojego 1800+, to zaraz sobie tego fundnę (a może ktoś ma możliwość wymiany - mój procek ma ok 2 mies).

 

Mógłby ktos podać linka, albo napisać jakie sa częstotliwości zegara Antków od 2400+?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam .pier.do.lenie glupot wyjda pewnie biosy do mobo ktore beda to lamac - nigdy nie zabronia krecic - a ze to wiadomosc z onetu to mozna to miedzy bajki wlozyc :D

Nie twierdząc że to prawda nadmienie jednak zę wiadomosć uakazała sie na Onecie ale pochodzi z Chipa.

 

No nie rozsmieszajcie mnie chip to jest taka smieszna gazetka; oni sa w stanie przepisac cos co sie pojawia u lepiej poinformowanych.

 

http://www.theinquirer.net/?article=8518

 

Tak jak juz niektorzy wspominali wszystko sie da obejsc, i podejrzewam ze abit i inni bedzie robil plytki bez tego g... albo z mozliwoscia wylaczenia w jakis prosty sposob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały ten temat big lol bedziecie sie wnerwiac na intel-userów ...a kiedyś na Tom'sHardwareP pokazali bardzo dobry filmik opisujący idealnie sytuację jaka się przedstawia w porównaniu procków Intelka i Amd.....jak ktoś pamięta (nie tak dawno to było) to niech opowie.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały ten temat big lol bedziecie sie wnerwiac na intel-userów ...a kiedyś na Tom'sHardwareP pokazali bardzo dobry filmik opisujący idealnie sytuację jaka się przedstawia w porównaniu procków Intelka i Amd.....jak ktoś pamięta (nie tak dawno to było) to niech opowie.... :)

Chodzi ci o ten ze zdejmowaniem coolerów :roll: ? Jak tak to ten filmik (i całe doświadczenie pokazane w nim) był TOTALNIE bez sensu i nie miał najmniejszego odzwierciedlenia w tzw. real life, pozatym wogóle był jakiś dziwny. Ale może masz na myśli inny, napisz jaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wole miec athlona ktory sie spali po zdjeciu coolerka ale za to ktory ma moc, niz celerona ktory sie nie spali, ale za to slimaczy sie jak zolw........

 

INTEL= PUSTE MHz*

AMD= MALO MHz ALE NIE PUSTE MHz, MHz KTÓRE MAJA MOC

 

* oprócz intela p4 3,06 HT bo HT to jush cos

 

a swistak siedzi i zawija je w te pudelka z napisem amd rulezzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie porównujcie Athlona do Celerona !!! Bo odpwiednikiem celerona jest DURON  :D

Żyjesz przeszłością :-). Od ponad 3 miesięcy Durony znikaja, a konkurencją dla Celeronów mają być Athlony 1700+. Nie jestem nawet pewien czy te D1.3 co sa jeszcze w cennikach AMD to nie zapasy. Czytaj czasami co pisze AMD :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak intel sux tylko ciekawe kiedy amd zastosuje HT to na bank intela rozniesie :)

No nie wiem czy tak szybko, wkońcu HT jest chroniony prawami autorskimi (patentami) intela, ale z drugiej strony amd od lat jest dobre w "podkradaniu" i podpatrywaniu technologi od intela - zobaczymy. Tylko co bedzie jak zwiastowany przez niektórych upadek intela nastąpi od kogo amd bedze podpatrywać? :wink: :P .

 

AMDINTEL rządzi :P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej ludzie! Zastanówcie się co wy bredzicie o cenach procków! Przecie kiedy wyszły najszybsze P4??? Miech czy nawet dwa przed AMD i też kosztowały po 3k. Zobaczymy za niedługo jak będą ceny wyglądać. Aha, dla niezorientowanych to P4 1,7 kosztuje ponad 600zł, więc jak to się ma do AMD... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...